Renault Twingo R.S. 2012 už v ponuke

Piatok, 02 marec 2012

Omladený Renault Twingo už môže útočiť na slovenského zákazníka. Renault pozná cenu vrcholnej verzie malého Twinga a tak ho môže začať predávať. Zmeny na exteriéri sú skôr kozmetické, aj technika zostala takmer nezmenená.

Renault Twingo R.S.
Športovo ladená verzia Twingo R.S. po omladené zovňajšku a s novým lakom Sirius

Nové Twingo R.S. predstavuje športovú interpretáciu novej vizuálnej identity Renaultu. Dostal dynamický dizajn prednej masky so štyrmi svetlami a do stredu predného nárazníka lamelu typu F1. Tento štylistický rys je teraz dostupný pre celý rad Renault Sport.

Zadná časť vozidla je vybavená športovým spojlerom na dverách batožinového priestoru, nárazníkom s difúzorom a aerodynamicky rozšírenými podbehmi zadných kolies. Vonkajšiu líniu je tiež možné skrášliť pomocou dizjanového balíčka s variantou oceľovo sivého odtieňa pre lamelu typu F1, krytom spätných zrkadiel a strešným spojlerom R.S. a chrómovým nádychom krytov hmlových svetlometov. Nové sú 17palcové čierne disky kolies z ľahkej zliatiny so znakom R.S. Od mája tohto roku si bude možné kúpiť Twingo R.S. s novým príplatkovým žltým lakom Sirius.

V interiéri nového Twinga R.S. sa objavuje žlté prešívanie na volante, sedadlách a kryte palubnej dosky, ktoré je zladené so značkou a ďalšími modelmi Renault Sport. Palubná doska, konzola rádia, otáčkomer a bočné prívody klimatizácie zvýrazňuje lesklo čierny odtieň. Biela dekorácia je v hornej časti volantu, na operadlách sedadiel a sedákoch a orámovaní otáčkomera.

Pod kapotou je benzínový atmosférický agregát 1,6 16V s výkonom 130 koní pri 6750 otáčkach. Najvyšší krútiaci momnet dosahuje hodnotu 160 Nm pri 4400 otáčkach, ktorý sa na vozovku prenáša prostredníctvom päťstupňovej prevodovky. Napriek mimoriadne vysokému výkonu sa nové Twingo R.S. môže pochváliť spotrebou paliva len 6,5 litra na 100 kilometrov a nízkymi emisiami CO2 150g/km. Zrýchliť na stovku dokáže Twingo R.S. za 8,7 sekundy a najvyššiu rýchlosť udáva výrobca 201 km/h.

Nové Twingo sa bude predávať na trhoch 20 štátov. Objednávky už prijímajú predajcovia Renaultu na celom Slovensku. Cena verzie Twingo R.S. je 14 190 eur.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.