Renault Twingo R.S. 2012 už v ponuke

Piatok, 02 marec 2012

Omladený Renault Twingo už môže útočiť na slovenského zákazníka. Renault pozná cenu vrcholnej verzie malého Twinga a tak ho môže začať predávať. Zmeny na exteriéri sú skôr kozmetické, aj technika zostala takmer nezmenená.

Renault Twingo R.S.
Športovo ladená verzia Twingo R.S. po omladené zovňajšku a s novým lakom Sirius

Nové Twingo R.S. predstavuje športovú interpretáciu novej vizuálnej identity Renaultu. Dostal dynamický dizajn prednej masky so štyrmi svetlami a do stredu predného nárazníka lamelu typu F1. Tento štylistický rys je teraz dostupný pre celý rad Renault Sport.

Zadná časť vozidla je vybavená športovým spojlerom na dverách batožinového priestoru, nárazníkom s difúzorom a aerodynamicky rozšírenými podbehmi zadných kolies. Vonkajšiu líniu je tiež možné skrášliť pomocou dizjanového balíčka s variantou oceľovo sivého odtieňa pre lamelu typu F1, krytom spätných zrkadiel a strešným spojlerom R.S. a chrómovým nádychom krytov hmlových svetlometov. Nové sú 17palcové čierne disky kolies z ľahkej zliatiny so znakom R.S. Od mája tohto roku si bude možné kúpiť Twingo R.S. s novým príplatkovým žltým lakom Sirius.

V interiéri nového Twinga R.S. sa objavuje žlté prešívanie na volante, sedadlách a kryte palubnej dosky, ktoré je zladené so značkou a ďalšími modelmi Renault Sport. Palubná doska, konzola rádia, otáčkomer a bočné prívody klimatizácie zvýrazňuje lesklo čierny odtieň. Biela dekorácia je v hornej časti volantu, na operadlách sedadiel a sedákoch a orámovaní otáčkomera.

Pod kapotou je benzínový atmosférický agregát 1,6 16V s výkonom 130 koní pri 6750 otáčkach. Najvyšší krútiaci momnet dosahuje hodnotu 160 Nm pri 4400 otáčkach, ktorý sa na vozovku prenáša prostredníctvom päťstupňovej prevodovky. Napriek mimoriadne vysokému výkonu sa nové Twingo R.S. môže pochváliť spotrebou paliva len 6,5 litra na 100 kilometrov a nízkymi emisiami CO2 150g/km. Zrýchliť na stovku dokáže Twingo R.S. za 8,7 sekundy a najvyššiu rýchlosť udáva výrobca 201 km/h.

Nové Twingo sa bude predávať na trhoch 20 štátov. Objednávky už prijímajú predajcovia Renaultu na celom Slovensku. Cena verzie Twingo R.S. je 14 190 eur.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.