Renault ukáže v Düsseldorfe svoj luxusný hotel na kolesách

Štvrtok, 19 august 2021

Obytné prívesy za osobné automobily prežívali svoj boom najmä začiatkom druhej polovice minulého storočia a predstavovali slobodu cestovania a dovolenkovania. V luxusnejšej podobe sa dovolenky na kolesách opätovne vracajú. Aj vďaka Renaultu, ktorý na autosalóne v Düsseldorfe od 27. augusta predstaví luxusný, zatiaľ iba predvádzací karavan Hippie Caviar Hotel.

1-Show-car-Hippie

Tím Renault Design si pre pre predstavu kočovného života za základ ukážkového karavanu vybral nový Trafic s priestorom, komfortom a modularitou, ktoré sú v dnešnej dobe potrebné na cestách.

Louis Morasse, riaditeľ LCV dizajnu Renault: "Hippie Caviar Hotel vznikol s túžbou uniknúť z bežného životného kolotoča a zažiť prírodu v idylickom prostredí so všetkým komfortom a vybavením 5-hviezdičkového hotela."

Renault s Hippie Caviar Hotel-om znovu objavil svet obytných automobilov, kde si môžete oddýchnuť v elegantnom, priestrannom a komfortnom aute a vychutnať krásu prírody rovno z jeho strechy.

Neobvyklý dizajn prináša zážitok päťhviezdičkového hotela: zariadenú strešnú terasu, vonkajšiu posteľ, ale aj možnosť doručenie tovaru dronom. Toto predvádzacie vozidlo je inšpirované šesťdesiatimi rokmi minulého storočia a svojim štýlom je návratom k ikonickému obytnému automobilu Renault Estafette z roku 1977.

Predvádzací karavan na báze Renaultu Trafic upúta dvojfarebnosťou – vpredu je kabína v trblietavej zelenej farbe a zadná časť v sivej. Interiér je inšpirovaný 5-hviezdičkovými hotelovými izbami, rafinovanými a bohatými na prírodné materiály. Využíva sa exotické drevo, prírodné vlákna ako ľan a vlna. Farby a materiály stelesňujú optimizmus a slobodu 60. rokov.

2-Show-car-Hippie

Karavan Renaultu ponúka lavicu, ktorú je možné prestavať na pohodlné lôžko a umiestniť von alebo dovnútra vozidla. Otvorené zadné dvere so závesmi poskytujú súkromie a ochranu pred zlým počasím. Strešná terasa s konferenčným stolíkom a dvoma odnímateľnými operadlami ponúkajú ďalší výhľad na okolie. Na strechu sa možno dostať výsuvným rebríkom.

Renault s Hippie Caviar Hotel ponúka zážitok so službami ako 5-hviezdičkový hotel: dodanie logistického kontajnera (sprcha, toaleta, elektronabíjačka a pod.) na miesto, ktoré si vyberie zákazník. Služba "concierge" sa dá objednať online s doručením dronom na strechu alebo na lavicu.

Renault predstaví predvádzací mobilný obytný automobil Hippie Caviar Hotel na autosalóne v Düsseldorfe, ktorý sa začína 27. augusta 2021 a kde Renault ukáže aj karavan Estafette z roku 1977.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.