Rinspeed Dock + Go Concept: batoh navyše

Utorok, 21 február 2012

Švajčiarsky konštruktér Frank M. Rinderknecht pripravil ako každoročne aj pre nadchádzajúci ženevský autosalón ďalší svoj tromf. Tentoraz sa zameral na Smart fortwo a na spôsob ako zväčšiť jeho malý priestor na batožiny a dojazd elektrického Smarta. Najnovší výtvor jeho "stvoriteľ" pomenoval Rinspeed Dock + Go Concept.

Rinspeed-Dock-Go-Concept
Výtvorom z dielne Franka Rinderchnechta nikdy nechýbala kreativita a fantázia

Modely švajčiarskeho konštruktéra budia v Ženeve každoročne mimoriadnu pozornosť. Tak u odbornej verejnosti ako aj u bežných návštevníkoch. Zaujímavým bol napríklad pred pár rokmi vystavovaný koncept sQuba, ktorý okrem jazdy po ceste vedel aj plávať i potápať sa. Iný model, E2 Abarth, predstavený v roku 2007, jazdil na rozdiel od sQuba len v dvoch režimoch – pri úspornom s výkonom 60 koní spotrebovával len 4 litre benzínu na sto kilometrov a pri "ostrom" mal až 160 koní pri spotrebe 7 l/100 km.

Tento rok predstaví Švajčiar tiež zaujímavý model. Rinspeed Dock + Go Concept je na báze dvojmiestneho elektrického Smartu fortwo. Zámerom konštruktéra je vytvoriť a pridať malému smartu "batoh na kolieskach" a zväčšiť tak jeho priestor na prevoz batožín. Inou alternatívou je jednoduché pripojenie "dokovacej" stanice, pripojiť ďalšie batérie a predĺžiť dojazd elektrického smartu.

Smart s tromi nápravami vyzerá možno trošku divne, môže byť však veľmi užitočný a využiteľný podľa momentálnych potrieb užívateľa. Podľa samotného konštruktéra najnovší Rinspeed je skvelé auto, vhodné aj na podnikanie, napríklad na rozvoz pizze s ohrievaním. Alebo vraj aj na kempovanie, ale aj na jazdu po diaľnici.

Okrem zväčšenia priestoru pre batožiny môže koncept predĺžiť svoj dojazd elektrického vozidla pomocou pridaných batérií, spaľovacieho motora s generátorom alebo v budúcnosti palivových článkov. Keď užívateľ nepotrebuje väčší priestor či dlhší dojazd, môže prídavný modul odstaviť v garáži.

Rinspeed-Dock-Go-Concept Rinspeed-Dock-Go-Concept Rinspeed-Dock-Go-Concept Rinspeed-Dock-Go-Concept Rinspeed-Dock-Go-Concept Rinspeed-Dock-Go-Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Rinspeed
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.