Rolls-Royce Ghost prerástol do väčšieho a luxusnejšieho Extendedu

Sobota, 17 október 2020

Automobilka Rolls-Royce predstavuje model Ghost Extended, ktorý ponúka vyšší pôžitok zo zväčšeného priestoru a jazdnú dynamiku bez kompromisov.

1-rolls-royce

Ghost Extended je ďalším a dlhším variantom druhej generácie modelu Roll-Royce Ghost. Ide o úplne novú verziu luxusnej limuzíny. Vyniká vysokým komfortom pre cestujúcich na zadných sedadlách. Tento variant sa orientuje na majiteľov, ktorí majú osobného vodiča a chcú si užívať priestor a komfort na zadných sedadlách.

Ghost Extended je výsledkom podrobných konzultácií s novou generáciou klientov Rolls-Royce. Väčšina biznismenov túžila po limuzíne, ktorú počas týždňa využijú s vodičom, a na víkend sa premení na pohodlný a dynamický sedan, ktorý budú sami riadiť. Práve na základe takejto požiadavky vznikol nový Rolls-Royce Ghost Extended.

Nový Rolls-Royce Ghost Extended zväčšeným rázvorom ponúka vyšší pôžitok z vylepšeného priestoru na zadných sedadlách bez kompromisov v dynamike nového modelu Ghost Extended.

Na vzhľade nového Ghosta k žiadnym väčším zmenám nedošlo. Tvorcom išlo o zachovanie minimalistického dizajnu, a tak širšími zadnými dverami sa predĺženie limuzíny šikovne zamaskovalo.

Ghost Extended stojí na hliníkovej platforme základného modelu Ghost, na ktorom sú postavené aj modeli Phantom a SUV Cullinan. Ghost Extended je oproti Ghostu dlhší o 170 mm a tak narástol na 5549 mm, o rovnakú dĺžku je väčší aj rázvor náprav, teraz má 3465 mm.

Pohon automobilu má na starosti zážihový agregát s dvojitým preplňovaním so zdvihovým objemom 6,75 litra vyvinutý výhradne pre model Ghost. Disponuje maximálnym výkonom 571 koní a krútiacim momentom 850 Nm. Ticho vo vnútri automobilu zabezpečuje 100 kg tlmiacich materiálov zabudovaných v karosérii, podvozku a pneumatikách.

Šéf spoločnosti Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös hovorí, že nový Ghost vznikol po osobných rozhovoroch so základňou klientov Rolls-Royce. Tí od spoločnosti žiadali, aby vytvorila automobil, ktorý ponúkne veľkorysí priestor vzadu bez kompromisov v jazdnej dynamike. Ghost Extended je podľa šéfa Rolls-Royce viacúčelový produkt, ktorý spĺňa požiadavky na podnikanie a na životný štýl klientov značky Rolls-Royce.

Prvé vozidlá nového modelu Ghost Extended budú záujemcom k dispozícii koncom roka 2020.

1-rolls-royce 2-rolls-royce 3-rolls-royce
Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.