Rolls-Royce Maharaja pre Dubaj

Piatok, 26 december 2014

Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé je jedinečný superluxusný automobilový koráb. Je pripomenutím na "najlepšie automobily sveta" pre indických maharadžov a princov, ale aj spomienkou na zlaté časy, kedy si špecialisti britskej firmy uctievali spriaznenosť s Indiou. Verejnosti nový model predstavili v showroome AGMC Rolls-Royce a je exkluzívne určený pre klientov v Dubaji.

1 Rolls-Royce Maharaja Coupé
Exteriér superluxného automobilu oslní farbou v odtieni bieleho kararského mramoru s emblémom páva, indického národného vtáka a ručnou smaragdovozelenou "coachline"

Pred sto rokmi stáli indickí princovia a maharadžovia spoločne na začiatku toho, čo dnes možno označiť za jeden z najdlhších vzťahov s jedným výrobcom automobilov. V priebehu polstoročia kúpili viac ako 840 unikátnych automobilov Rolls-Royce a tým výrobcu "najlepšieho automobilu na svete" posunuli na nevídanú úroveň nielen z hľadiska návrhu a konštrukčného vyhotovenia, ale aj luxusu.

Rolls-Royce Motor Cars sa teraz s novým modelom vracia k zlatému veku automobilového dedičstva Indie v podobe kolekcie vozidiel Bespoke, ktorá sa inšpirovala automobilmi maharadžov. Prvým z nich je práve Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé.

2 Rolls-Royce Maharaja Coupé
Interiér má jasné farby elegantne skombinované s kožou vo svetlokrémovom odtieni s výraznými smaragdovozelenými prvkami doplnenými intarziou - logom značky

"Zrodenie Phantom Drophead Coupé trvalo dva roky a nie je iba naším neuveriteľným majstrovským dielom, ale aj vyjadrením významu, ktorý spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars prikladá tomuto trhu," ozrejmuje Osman Abdelmoneim, generálny riaditeľ AGMC.

"Naši klienti požadujú špičkovú kvalitu, nezvyčajnosť a jedinečnosť. Tieto vlastnosti sú príznačné pre každý automobil Rolls-Royce a na vozidle Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé sa nedajú prehliadnuť," dodáva Osman Abdelmoneim.

3 Rolls-Royce Maharaja Coupé
Farebné ladenie interiéru dopĺňajú hodiny Bespoke Maharaja Peacock s kobaltovomodrými a jantárovými prvkami

Phantom Drophead Coupé dlhý 5,6 metra má pod kapotou vidlicový dvanásťvalcový motor BMW s objemom 6,75 litra, ktorý pri 5350 otáčkach produkuje výkon 460 koní. Najvyšší krútiaci moment 720 Nm (pri 3500 ot.) sa prenáša na kolesá zadnej nápravy prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky. Je schopný vyvinúť rýchlosť 240 km/h.

Rolls-Royce Phantom Coupé je špičkový model automobilky Rolls-Royce. Pri jeho navrhovaní sa nerobili žiadne kompromisy. Snaha vyhovieť požiadavkám klienta viedla k vzniku tohto jedinečného automobilu, ktorý predstavuje modernú interpretáciu luxusu a špičkový dopravný prostriedok.

Mimoriadny a jedinečný Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé sa dostane na jediný trh na svete - v Dubaji.

Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.