Rolls-Royce Maharaja pre Dubaj

Piatok, 26 december 2014

Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé je jedinečný superluxusný automobilový koráb. Je pripomenutím na "najlepšie automobily sveta" pre indických maharadžov a princov, ale aj spomienkou na zlaté časy, kedy si špecialisti britskej firmy uctievali spriaznenosť s Indiou. Verejnosti nový model predstavili v showroome AGMC Rolls-Royce a je exkluzívne určený pre klientov v Dubaji.

1 Rolls-Royce Maharaja Coupé
Exteriér superluxného automobilu oslní farbou v odtieni bieleho kararského mramoru s emblémom páva, indického národného vtáka a ručnou smaragdovozelenou "coachline"

Pred sto rokmi stáli indickí princovia a maharadžovia spoločne na začiatku toho, čo dnes možno označiť za jeden z najdlhších vzťahov s jedným výrobcom automobilov. V priebehu polstoročia kúpili viac ako 840 unikátnych automobilov Rolls-Royce a tým výrobcu "najlepšieho automobilu na svete" posunuli na nevídanú úroveň nielen z hľadiska návrhu a konštrukčného vyhotovenia, ale aj luxusu.

Rolls-Royce Motor Cars sa teraz s novým modelom vracia k zlatému veku automobilového dedičstva Indie v podobe kolekcie vozidiel Bespoke, ktorá sa inšpirovala automobilmi maharadžov. Prvým z nich je práve Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé.

2 Rolls-Royce Maharaja Coupé
Interiér má jasné farby elegantne skombinované s kožou vo svetlokrémovom odtieni s výraznými smaragdovozelenými prvkami doplnenými intarziou - logom značky

"Zrodenie Phantom Drophead Coupé trvalo dva roky a nie je iba naším neuveriteľným majstrovským dielom, ale aj vyjadrením významu, ktorý spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars prikladá tomuto trhu," ozrejmuje Osman Abdelmoneim, generálny riaditeľ AGMC.

"Naši klienti požadujú špičkovú kvalitu, nezvyčajnosť a jedinečnosť. Tieto vlastnosti sú príznačné pre každý automobil Rolls-Royce a na vozidle Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé sa nedajú prehliadnuť," dodáva Osman Abdelmoneim.

3 Rolls-Royce Maharaja Coupé
Farebné ladenie interiéru dopĺňajú hodiny Bespoke Maharaja Peacock s kobaltovomodrými a jantárovými prvkami

Phantom Drophead Coupé dlhý 5,6 metra má pod kapotou vidlicový dvanásťvalcový motor BMW s objemom 6,75 litra, ktorý pri 5350 otáčkach produkuje výkon 460 koní. Najvyšší krútiaci moment 720 Nm (pri 3500 ot.) sa prenáša na kolesá zadnej nápravy prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky. Je schopný vyvinúť rýchlosť 240 km/h.

Rolls-Royce Phantom Coupé je špičkový model automobilky Rolls-Royce. Pri jeho navrhovaní sa nerobili žiadne kompromisy. Snaha vyhovieť požiadavkám klienta viedla k vzniku tohto jedinečného automobilu, ktorý predstavuje modernú interpretáciu luxusu a špičkový dopravný prostriedok.

Mimoriadny a jedinečný Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé sa dostane na jediný trh na svete - v Dubaji.

Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.