Rolls-Royce mieri do terénu

Piatok, 03 apríl 2015

Svet je pobláznený do esúvéčiek, teda áut typu SUV, ktoré sa predávajú sa ako čerstvé rožky. Aj automobilky, ktoré o ich produkcii pôvodne neuvažovali, potom zmenili názor a vrhli sa na ich výrobu. Máme na mysli v prvom rade veľkovýrobcov automobilov. Ale že sa pridajú aj tí, čo vyrábajú superšporty, to čakal len málokto. Ešte menej bolo tých, ktorí by boli povedali, že sa pridá aj najväčší aristokrat výroby automobilov, britský Rolls-Royce.

1 Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith, jeden z modelov, ktorý drží značku na špičke luxusných automobilov

Približne v polovici februára sme sa mohli oboznámiť s otvoreným listom predsedu predstavenstva a výkonného riaditeľa spoločnosti Rolls-Royce, že vedenie spoločnosti sa rozhodlo, že aj automobily kategórie SUV budú nosiť na maske chladiča sošku Spirit of Ecstasy. S týmto rozhodnutím určite nebude vnútorne súhlasiť najmä tá konzervatívnejšia časť priaznivcov značky, ale keďže autá SUV hýbu svetom, prečo do tohto segmentu nevniesť aj najvyšší luxus, ktorým sa hrdí práve britský aristokrat.

Najvyšší predstavitelia britskej automobilky v otvorenom liste napísali, že "V roku 2003 znamenalo uvedenie vozidla Phantom na trh začiatok renesancie Rolls-Royce Motor Cars. Vtedy sme si stanovili nové kritérium pre to, aký by mal byť super luxusný automobil: unikátny, ručne robený, nádherný a jedinečný. Naši klienti aj médiá ospevujú modely Phantom ako 'Najlepšie automobily na svete'".

2 Spirit of Acstasy
Spirit of Ecstasy, Duch extázy, zdobí každé Rolls-Royce

Britská automobilka listom vedenia spoločnosti potvrdila, že pracuje na vývoji celkom nového mimoriadne jedinečného a elegantného automobilu Rolls-Royce, ktorý ponúkne príznačný luxus, ktorý zvládne akýkoľvek terén a ktorý splní očakávania zákazníkov. Vyrobí Rolls-Royce, ktorý bude prejavom priekopníckeho a dobrodružného ducha Charlesa Rollsa a zápalu Henryho Roycea pre stroje a inovácie. Automobilu, ktorý bude mať vysoký podvozok a novú hliníkovú architektúru a vnesie do budúcnosti Ducha extázy (Spirit of Ecstasy).

V otvorenom liste najvyšších predstaviteľov automobilky Rolls-Royce sa však nehovorí o SUV, ale o automobile s vysokou karosériou. Hovorí však vážne o tom, že nový model bude mať luxus automobilov Rolls-Royce a prejde všade a bez námahy, teda aj akýmkoľvek terénom.

Pripomeňme si ešte slávny výrok Sira Henryho Roycea, ktorý povedal: "Keď to neexistuje, vytvorte to."

Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.