Rolls-Royce: tretí modelový rad Wraith

Piatok, 25 január 2013

Rolls-Royce bude mať na jarnom ženevskom autosalóne svetovú premiéru nového modelu Wraith. Najluxusnejšia automobilka sveta predstaví svoj najnovší Prízrak, čo Wraith v preklade znamená. Zatiaľ vieme o ňom iba to, čo prezrádza jeho silueta. A to je veľmi málo.

Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith otvorí tretí modelový rad najluxusnejšej automobilky sveta

Podľa jedinej fabrikou uvoľnenej fotografie to vyzerá tak, že Rolls-Royce bude mať okrem doterajších dvoch modelových radov Ghost a Phanton aj tretí. Podľa siluety však vyzerá byť od dvoch predchádzajúcich nový model úplne iný. Menej konvenčný, menej konzervatívny, zato však rovnako luxusný, s veľmi dramatickým a dynamickým dizajnom.

Nový model má byť najsilnejším Rolls-Royceom v histórii britskej automobilky. Wraith v elegantnej siluete nemá len odvážny výraz, ale dostane aj špičkovú techniku a na jeho výrobe sa bude veľkou mierou podieľať aj ručná práca, čo je súčasnosti v automobilovej produkcii jav dosť ojedinelý.

Ak máme pripomenúť ďalšie superlatívy o novom rollse, tak sa musíme zmieniť tiež o tom, že model novej generácie značky Rolls-Royce by mal byť najkrajším a najelegantnejším spomedzi všetkých doterajších. Viac o ňom si povieme po marcovom autosalóne v Ženeve, kde by mal mať svetovú premiéru.

Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."