Saab 9-5 Sedan: ceny na slovenskom trhu

Nedeľa, 27 jún 2010

Od prvého predstavenia nového Saab 9-5 na autosalóne vo Frankfurte neuplynulo ani desať mesiacov a dlho očakávaná novinka prichádza na slovenský trh. K predajcom príde síce až v polovici júla, ale už teraz je možné si nový Saab 9-5 Sedan objednávať. Po dvanástich rokoch tak Saab prichádza s úplne novou vlajkovou loďou, ktorá síce vznikala ešte pod krídlami General Motors, ale sériová výroba už beží v réžii nového majiteľa.

Saab 9-5 Sedan
Novým kráľom Saabu, vlajkovou loďou, je po dvanástich rokoch elegantný sedan 9-5

Saab 9-5 Sedan je úplne nový automobil vyššej strednej triedy. Nový model štartuje novú éru švédskej automobilky. Čisté dynamické línie nového sedanu signalizujú príchod "rýdzeho škandinávskeho dizajnu", kým dramatické krivky skiel sú pripomienkou na leteckú históriu značky Saab.

Nový Saab 9-5 sa rázvorom 2837 mm, šírkou 1868 mm a celkovou dĺžkou 5008 mm radí medzi najväčšie v segmentu vyššej strednej triedy. Cestujúcim na predných i zadných sedadlách poskytuje veľmi priestranný a komfortný interiér.

Cena vo verzii Linear so základnou dieselovou motorizáciou 2,0 TiD s výkonom 160 koní a so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou je 32 980 eur, verzia s benzínovým motorom 2,0T/220 k a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou sa bude predávať za 37 980 eur. Cena najvýkonnejšej motorizácie 2,8T XWD/300 k so šesťstupňovou automatickou prevodovkou v najvyššej verzii Aero má stanovenú cenu 50 990 eur.

S uvedením modelového roku 2011 budú navyše k dispozícii motorizácie 1,6T s výkonom 180 koní za cenu 32 980 eur. V portfóliu nového Saabu budú ešte motorizácie 2,0T BioPower v kombinácii s pohonom predných kolies alebo XWD a 2,0TTiD 190 k FWD s manuálnou prevodovkou. Variant s pohonom všetkých kolies sa predstaví začiatkom novembra.

Saab 9-5 ponúka široké spektrum moderných technických funkcií – napríklad informatívny displej v štýle leteckých prístrojov, Head Up Display, inteligentný systém prispôsobujúci tok svetelných lúčov v závislosti na jazdnom režime Smart Beam, Saab DriveSense, ktorý umožňuje vodičovi meniť charakteristiku podvozka, automatickej prevodovky a posilňovača riadenia v závislosti na jazdných režimoch, bezkľúčový vstup a štartovanie vozidla, trojzónovú klimatizáciu, parkovací asistenčný systém, pohon všetkých kolies Saab XWD s elektronickým diferenciálom a variabilným rozdelením krútiaceho momentu medzi kolesá zadnej nápravy eLSD a ďalšie.

Nový Saab 9-5 bol skonštruovaný a vybavený tak, aby bol rovnocenným konkurentom ďalších modelov v segmente prémiových sedanov. Ide o technicky najvyspelejší model, ktorý kedy automobilka vyrábala. Vyrábať sa bude vo švédskom Trollhättane.

Saab 9-5 Sedan Saab 9-5 Sedan Saab 9-5 Sedan Saab 9-5 Sedan
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.