Šarmantná Tigra TwinTop Illusion

Sobota, 23 február 2008

Jednou z hviezd expozície Opel na 78. ročníku medzinárodného autosalónu v Ženeve bude Tigra TwinTop vo vyhotovení Illusion.

Tigra TwinTop

Nová Tigra TwinTop má skladaciu pevnú strechu z ocele, ktorá bude celá potiahnutá látkou s odtieňom červená Bordeaux. Zvláštnosťou novej skladacej oceľovej strechy je, že ponúkne pôvab klasického kabrioletu. Variant Illusion je ďalším opakovaním rýchle sa meniaceho modelu Tigra TwinTop. Tým, že elektricky ovládaná skladacia oceľová strecha je potiahnutá látkou, dodáva jej vzhľad poddajnej strechy, ktoré používajú klasické kabriolety, pričom si strecha zachováva všetky výhody pevnej strechy.

Tento variant už v základnej výbave má okrem základných prvkov navyše napríklad kožené čalúnenie, klimatizáciu, rádio s CD a MP3 prehrávačom, palubný počítač, vyhrievané sedadlá, dvojvrstvový metalický lak s perleťovým efektom, hliníkové športové pedále, farebne prispôsobené bezpečnostné pásy a koberce, ako aj 17palcové kolesá z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom vyhotovení. Špeciálna edícia Endless Summer (nekonečné leto) je pripravená pre zákazníkov, ktorí chcú mať rozsiahlu základnú výbavu, ale bez strechy, ktorá je potiahnutá látkou.

Zákazníci si môžu vybrať medzi dvoma benzínovými motormi 1,4 l (66 kW/90 k) alebo 1,8 l (92 kW/125 k). Oba sú spriahnuté s 5stupňovou manuálnou prevodovkou, no 1,4 TwinPort si možno objednať aj s automatizovanou 5stupňovou prevodovkou Easytronic. Ako v prípade všetkých modelov Tigra TwinTop, aj Illusion ponúka možnosť zmeny kupé na kabriolet iba jednoduchým stlačením dotykového ovládača a celý proces trvá len 18 sekúnd.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.