Šarmantná Tigra TwinTop Illusion

Sobota, 23 február 2008

Jednou z hviezd expozície Opel na 78. ročníku medzinárodného autosalónu v Ženeve bude Tigra TwinTop vo vyhotovení Illusion.

Tigra TwinTop

Nová Tigra TwinTop má skladaciu pevnú strechu z ocele, ktorá bude celá potiahnutá látkou s odtieňom červená Bordeaux. Zvláštnosťou novej skladacej oceľovej strechy je, že ponúkne pôvab klasického kabrioletu. Variant Illusion je ďalším opakovaním rýchle sa meniaceho modelu Tigra TwinTop. Tým, že elektricky ovládaná skladacia oceľová strecha je potiahnutá látkou, dodáva jej vzhľad poddajnej strechy, ktoré používajú klasické kabriolety, pričom si strecha zachováva všetky výhody pevnej strechy.

Tento variant už v základnej výbave má okrem základných prvkov navyše napríklad kožené čalúnenie, klimatizáciu, rádio s CD a MP3 prehrávačom, palubný počítač, vyhrievané sedadlá, dvojvrstvový metalický lak s perleťovým efektom, hliníkové športové pedále, farebne prispôsobené bezpečnostné pásy a koberce, ako aj 17palcové kolesá z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom vyhotovení. Špeciálna edícia Endless Summer (nekonečné leto) je pripravená pre zákazníkov, ktorí chcú mať rozsiahlu základnú výbavu, ale bez strechy, ktorá je potiahnutá látkou.

Zákazníci si môžu vybrať medzi dvoma benzínovými motormi 1,4 l (66 kW/90 k) alebo 1,8 l (92 kW/125 k). Oba sú spriahnuté s 5stupňovou manuálnou prevodovkou, no 1,4 TwinPort si možno objednať aj s automatizovanou 5stupňovou prevodovkou Easytronic. Ako v prípade všetkých modelov Tigra TwinTop, aj Illusion ponúka možnosť zmeny kupé na kabriolet iba jednoduchým stlačením dotykového ovládača a celý proces trvá len 18 sekúnd.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."