Šarmantná Tigra TwinTop Illusion

Sobota, 23 február 2008

Jednou z hviezd expozície Opel na 78. ročníku medzinárodného autosalónu v Ženeve bude Tigra TwinTop vo vyhotovení Illusion.

Tigra TwinTop

Nová Tigra TwinTop má skladaciu pevnú strechu z ocele, ktorá bude celá potiahnutá látkou s odtieňom červená Bordeaux. Zvláštnosťou novej skladacej oceľovej strechy je, že ponúkne pôvab klasického kabrioletu. Variant Illusion je ďalším opakovaním rýchle sa meniaceho modelu Tigra TwinTop. Tým, že elektricky ovládaná skladacia oceľová strecha je potiahnutá látkou, dodáva jej vzhľad poddajnej strechy, ktoré používajú klasické kabriolety, pričom si strecha zachováva všetky výhody pevnej strechy.

Tento variant už v základnej výbave má okrem základných prvkov navyše napríklad kožené čalúnenie, klimatizáciu, rádio s CD a MP3 prehrávačom, palubný počítač, vyhrievané sedadlá, dvojvrstvový metalický lak s perleťovým efektom, hliníkové športové pedále, farebne prispôsobené bezpečnostné pásy a koberce, ako aj 17palcové kolesá z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom vyhotovení. Špeciálna edícia Endless Summer (nekonečné leto) je pripravená pre zákazníkov, ktorí chcú mať rozsiahlu základnú výbavu, ale bez strechy, ktorá je potiahnutá látkou.

Zákazníci si môžu vybrať medzi dvoma benzínovými motormi 1,4 l (66 kW/90 k) alebo 1,8 l (92 kW/125 k). Oba sú spriahnuté s 5stupňovou manuálnou prevodovkou, no 1,4 TwinPort si možno objednať aj s automatizovanou 5stupňovou prevodovkou Easytronic. Ako v prípade všetkých modelov Tigra TwinTop, aj Illusion ponúka možnosť zmeny kupé na kabriolet iba jednoduchým stlačením dotykového ovládača a celý proces trvá len 18 sekúnd.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.