Seat Ibiza Cupra po facelifte

Streda, 21 november 2012

Najostrejšia verzia radu Ibiza sa dočkala modernizácie. Jej koncept predstavil Seat na autosalóne v Pekingu v apríli tohto roku. Teraz je tu sériový model, ktorý sa od konceptu líši len v malých detailoch. Predávať sa nová Ibiza Cupra začne na jar budúceho roku, možno už vo februári.

Seat Ibiza Cupra
Ibiza Cupra je s výkonom 180 koní ostrou verziou Seatu v segmente malých automobilov

Dynamické kompaktné vozidlo na každý deň, Ibiza Cupra – esencia značky Seat, skvelý a pôsobivý dizajn, úžasný výkon vďaka 180 koňom pod kapotou a prevodovke DSG, 0-100 km/h za 6,9 sekundy, priemerná spotreba len 5,9 l/100 km, inovatívna technika vrátane nového prenosného zariadenia Seat Portable System , exkluzívna výbava, rozsiahle možnosti pre individualizáciu – týmito superlatívami okorenil Seat svoju tlačovú správu o novej verzii modelu Ibiza Cupra.

Je nová Ibiza Cupra skutočne taká, ako ju opisuje Seat? Ťažko posudzovať, keďže nový model sme nielenže neskúšali, ale v ňom ani nesedeli a ani sme ho fyzicky nevideli. Zverejnené parametre však signalizujú, že nová verzia Ibizy by mohla byť poriadne ostrým žihadielkom.

Cupra vďaka svojmu kompaktnému formátu môže byť dynamickým automobilom tak na každodenné jazdenie, ako aj na skutočné potešenie z jazdy. Výkon 180 koní je veľavravný, podobne zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 6,9 sekundy i najvyššia rýchlosť 228 km/h. Priemerná spotreba paliva by pritom mala zostať na hodnote len 5,9 l/100 km.

Motor 1,4 TSI má dvojité preplňovanie kompresorom a turbodúchadlom v kombinácii s priamym vstrekovaním paliva. Najvyšší výkon 180 koní (132 kW) a maximálny krútiaci moment 250 Nm sú predpokladom dynamickej jazdy a zvukový generátor vo výfukovej sústave vraj dodáva autu jedinečný športový zvuk. Sedemstupňová prevodovka DSG s extrémne rýchlym radením môže byť ovládaná aj pádlami pod volantom.

Podvozok novej Ibizy Cupra je oproti sériovému modelu znížený a patrične pritvrdený. Pre lepšiu trakciu, najmä pri prechádzaní zákrut, je Cupra vybavená uzávierkou diferenciálu a účinnejšími kotúčovými brzdami, ktoré sú ukryté za väčšími 17palcovými zliatinovými diskami kolies. Samozrejmosťou je elektrický stabilizačný systém, pridaný je asistent rozjazdu do kopca.

Na trh má nová Ibiza Cupra prísť najskôr vo februári 2013. Cena nového modelu na Slovensku zatiaľ nie je známa a bude zverejnená zrejme až tesne pred začiatkom jej predaja.

Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra Seat Ibiza Cupra
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.