SEAT Ibiza Ecomotive: najnižšie emisie v triede

Streda, 28 júl 2010

SEAT vybavil Ibizu pre modelový rok 2011 novými pohonnými jednotkami z koncernovej ponuky a ohlasuje aj verziu Ecomotive s naftovým motorom 1,2 TD CR. Ide o najekologickejšie vozidlo v segmente B malých automobilov, keď do vzduchu vypúšťa len 89 gramov CO2 na kilometer a na sto kilometrov vystačí len s 3,4 litrami nafty.

SEAT Ibiza Ecomotive
Najúspornejšia a najekologickejšia Ibiza 1,2 TDI CR nám nízkou spotrebou ušetrí peňaženku

Úsporný trojvalec s objemom 1,2 litra a vstrekovaním common-rail ponúkne výkon 75 koní a 185 Nm, má funkciu Auto Stop/Start s rekuperáciou energie. Tretia generácia Ibiza Ecomotive prichádza s excelentnými parametrami, keď oproti predošlej generácii je ešte šetrnejšia k životnému prostrediu vďaka rekordne nízkym emisiám CO2 len 89 g/km a výbornej spotrebe paliva len 3,4 l/100km.

Nová Ibiza Ecomotive bude k dispozícií vo všetkých troch verziách: 3dverovej Sport Coupé, 5dverovej i vo vyhotovení kombi s označením ST. Výbava obsahuje ABS + EBA, airbag vodiča a spolujazdca, bočný airbag chrániaci hlavu a hrudník, klimatizáciu, elektrohydraulický posilňovač riadenia, 15palcové oceľové kolesá s pneumatikami 185/60, centrálne zamykanie na diaľkové ovládanie, signál zapnutia bezpečnostných pásov, kotviace body Isofix na zadných sedadlách, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, tri výškovo nastaviteľné zadné opierky hlavy a mnohé ďalšie prvky výbavy.

V predaji bude nový SEAT Ibiza Ecomotive od septembra tohto roku. Ceny zatiaľ importér nezverejnil.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.