SEAT Ibiza Ecomotive: najnižšie emisie v triede

Streda, 28 júl 2010

SEAT vybavil Ibizu pre modelový rok 2011 novými pohonnými jednotkami z koncernovej ponuky a ohlasuje aj verziu Ecomotive s naftovým motorom 1,2 TD CR. Ide o najekologickejšie vozidlo v segmente B malých automobilov, keď do vzduchu vypúšťa len 89 gramov CO2 na kilometer a na sto kilometrov vystačí len s 3,4 litrami nafty.

SEAT Ibiza Ecomotive
Najúspornejšia a najekologickejšia Ibiza 1,2 TDI CR nám nízkou spotrebou ušetrí peňaženku

Úsporný trojvalec s objemom 1,2 litra a vstrekovaním common-rail ponúkne výkon 75 koní a 185 Nm, má funkciu Auto Stop/Start s rekuperáciou energie. Tretia generácia Ibiza Ecomotive prichádza s excelentnými parametrami, keď oproti predošlej generácii je ešte šetrnejšia k životnému prostrediu vďaka rekordne nízkym emisiám CO2 len 89 g/km a výbornej spotrebe paliva len 3,4 l/100km.

Nová Ibiza Ecomotive bude k dispozícií vo všetkých troch verziách: 3dverovej Sport Coupé, 5dverovej i vo vyhotovení kombi s označením ST. Výbava obsahuje ABS + EBA, airbag vodiča a spolujazdca, bočný airbag chrániaci hlavu a hrudník, klimatizáciu, elektrohydraulický posilňovač riadenia, 15palcové oceľové kolesá s pneumatikami 185/60, centrálne zamykanie na diaľkové ovládanie, signál zapnutia bezpečnostných pásov, kotviace body Isofix na zadných sedadlách, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, tri výškovo nastaviteľné zadné opierky hlavy a mnohé ďalšie prvky výbavy.

V predaji bude nový SEAT Ibiza Ecomotive od septembra tohto roku. Ceny zatiaľ importér nezverejnil.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.