SEAT Ibiza Ecomotive: nižšie emisie a spotreba

Utorok, 16 december 2008

Vylepšená aerodynamika, hospodárnosť motora a redukovaná hmotnosť. A výsledok? Iba 98 g CO2 na kilometer a priemerná spotreba paliva 3,7 litrov na sto kilometrov.

SEAT Ibiza Ecomotive SEAT Ibiza Ecomotive

Nový Seat Ibiza Ecomotive príde na trh v roku 2009 a bude mať excelentné parametre: len 98 g/km emisií CO2 a vynikajúcu spotrebu paliva len 3,7 litrov na 100 km. Tieto charakteristiky robia novú Ibizu Ecomotive najekologickejším vozidlom svojej triedy. Ibiza Ecomotive je jediným automobilom s výkonom 80 koní, v 5-dverovom prevedení a vybavený klimatizáciou, ktorý produkuje tak nízke hodnoty emisií.

SEAT Ibiza Ecomotive SEAT Ibiza Ecomotive

Pracovníci technického centra v portugalskom Martorell vyvinuli úsporný automobil s motorom 1,4 TDI/80 k, ktorý je vybavený filtrom pevných častí (DPF). Jeho optimalizovaná aerodynamika, redukovaná hmotnosť a modifikácie motora nedávajú Ibize Ecomotive len nízku spotrebu a emisie, ale vylepšujú tiež charakteristiky základného modelu, z ktorého verzia Ecomotive vychádza.

Novinky vo výbave novej Ibizy Ecomotive zahŕňajú špeciálne čalúnenie, spätné zrkadlá vo farbe karosérie či zdvojené predné svetlomety, ktoré dopĺňajú širokú výbavu s ABS, ESP, TCS + EBA, úchytmi Isofix, asistentom rozbehu do kopca, signalizáciou zmeny tlaku v pneumatikách, airbagmi vodiča a spolujazdca, hlavovými airbagmi, rádiom s MP3 prehrávačom a vstupom aux-in so 6 reproduktormi. Na druhej strane vypadli niektoré prvky výbavy kvôli limitovanej hmotnosti, napríklad panoramatické strešné okno, náhradné koleso, športové pruženie a lakťová opierka.

Nová Ibiza Ecomotive bude v predaji od budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring