SEAT Ibiza Ecomotive: nižšie emisie a spotreba

Utorok, 16 december 2008

Vylepšená aerodynamika, hospodárnosť motora a redukovaná hmotnosť. A výsledok? Iba 98 g CO2 na kilometer a priemerná spotreba paliva 3,7 litrov na sto kilometrov.

SEAT Ibiza Ecomotive SEAT Ibiza Ecomotive

Nový Seat Ibiza Ecomotive príde na trh v roku 2009 a bude mať excelentné parametre: len 98 g/km emisií CO2 a vynikajúcu spotrebu paliva len 3,7 litrov na 100 km. Tieto charakteristiky robia novú Ibizu Ecomotive najekologickejším vozidlom svojej triedy. Ibiza Ecomotive je jediným automobilom s výkonom 80 koní, v 5-dverovom prevedení a vybavený klimatizáciou, ktorý produkuje tak nízke hodnoty emisií.

SEAT Ibiza Ecomotive SEAT Ibiza Ecomotive

Pracovníci technického centra v portugalskom Martorell vyvinuli úsporný automobil s motorom 1,4 TDI/80 k, ktorý je vybavený filtrom pevných častí (DPF). Jeho optimalizovaná aerodynamika, redukovaná hmotnosť a modifikácie motora nedávajú Ibize Ecomotive len nízku spotrebu a emisie, ale vylepšujú tiež charakteristiky základného modelu, z ktorého verzia Ecomotive vychádza.

Novinky vo výbave novej Ibizy Ecomotive zahŕňajú špeciálne čalúnenie, spätné zrkadlá vo farbe karosérie či zdvojené predné svetlomety, ktoré dopĺňajú širokú výbavu s ABS, ESP, TCS + EBA, úchytmi Isofix, asistentom rozbehu do kopca, signalizáciou zmeny tlaku v pneumatikách, airbagmi vodiča a spolujazdca, hlavovými airbagmi, rádiom s MP3 prehrávačom a vstupom aux-in so 6 reproduktormi. Na druhej strane vypadli niektoré prvky výbavy kvôli limitovanej hmotnosti, napríklad panoramatické strešné okno, náhradné koleso, športové pruženie a lakťová opierka.

Nová Ibiza Ecomotive bude v predaji od budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.