SEAT Ibiza Ecomotive: nižšie emisie a spotreba

Utorok, 16 december 2008

Vylepšená aerodynamika, hospodárnosť motora a redukovaná hmotnosť. A výsledok? Iba 98 g CO2 na kilometer a priemerná spotreba paliva 3,7 litrov na sto kilometrov.

SEAT Ibiza Ecomotive SEAT Ibiza Ecomotive

Nový Seat Ibiza Ecomotive príde na trh v roku 2009 a bude mať excelentné parametre: len 98 g/km emisií CO2 a vynikajúcu spotrebu paliva len 3,7 litrov na 100 km. Tieto charakteristiky robia novú Ibizu Ecomotive najekologickejším vozidlom svojej triedy. Ibiza Ecomotive je jediným automobilom s výkonom 80 koní, v 5-dverovom prevedení a vybavený klimatizáciou, ktorý produkuje tak nízke hodnoty emisií.

SEAT Ibiza Ecomotive SEAT Ibiza Ecomotive

Pracovníci technického centra v portugalskom Martorell vyvinuli úsporný automobil s motorom 1,4 TDI/80 k, ktorý je vybavený filtrom pevných častí (DPF). Jeho optimalizovaná aerodynamika, redukovaná hmotnosť a modifikácie motora nedávajú Ibize Ecomotive len nízku spotrebu a emisie, ale vylepšujú tiež charakteristiky základného modelu, z ktorého verzia Ecomotive vychádza.

Novinky vo výbave novej Ibizy Ecomotive zahŕňajú špeciálne čalúnenie, spätné zrkadlá vo farbe karosérie či zdvojené predné svetlomety, ktoré dopĺňajú širokú výbavu s ABS, ESP, TCS + EBA, úchytmi Isofix, asistentom rozbehu do kopca, signalizáciou zmeny tlaku v pneumatikách, airbagmi vodiča a spolujazdca, hlavovými airbagmi, rádiom s MP3 prehrávačom a vstupom aux-in so 6 reproduktormi. Na druhej strane vypadli niektoré prvky výbavy kvôli limitovanej hmotnosti, napríklad panoramatické strešné okno, náhradné koleso, športové pruženie a lakťová opierka.

Nová Ibiza Ecomotive bude v predaji od budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.