SEAT Ibiza po modernizácii

Štvrtok, 12 január 2012

SEAT zapracoval na omladení modelu Ibiza. K dispozícii máme prvé oficiálne snímky modernizovaného modelu. Súčasný model uviedol SEAT v roku 2008. Nový model bude mať premiéru na tohtoročnom jarnom autosalóne v Ženeve.

Seat Ibiza
SEAT Ibiza po modernizácii sa po prvý raz predstaví na jarnom autosalóne v Ženeve

Testy predsériového modelu sú už kompletne hotové, takže snímky poskytnuté španielskym výrobcom verne zodpovedajú sériovému, ktorý sa predstaví približne o šesť týždňov v Ženeve. Modernizácia sa týka troj- a päťdverového hatchbacku i verzie kombi. Vychádza nám to tak, že všetky tri vyhotovenia novej Ibizy by mohli prísť na trh súčasne. Stane sa tak zrejme už v prvom polroku 2012, kedy by sa nová Ibiza mala dostať do predaja.

Pri pohľade na modernizovaný model Ibizy máme dojem, že tvár nového modelu sa príliš nemenila. Najväčšie zmeny sa udiali na prednej časti, kde je nový nárazník a zmenil sa aj tvar predných svetlometov. Z obrázkov nie je jasné, či nová Ibiza má do hlavných svetlometov integrované LED svetlá na denné svietenie.

Maska chladiča zostala prakticky bezo zmeny. Zato iný je otvor pre vstup vzduchu pod predným nárazníkom. Pri súčasnom modeli má tvar obráteného lichobežníka, pri novom je dlhšia strana základňou lichobežníka. Iný tvar má aj otvor pre hmlové svetlá. Vzadu na bokoch má nová Ibiza ostrejšie hrany v priestore zadných dverí a C-stĺpika. Zmeny vidieť aj na optike zadných koncových svetlách.

Súčasťou zmien v rámci modernizácie modelu Ibiza má byť aj paleta nových diskov kolies. Pribudnúť by mala ponuka nových lakov karosérie, čo dokumentujú aj zverejnené snímky.

Seat Ibiza Seat Ibiza Seat Ibiza Seat Ibiza Seat Ibiza Seat Ibiza
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.