SEAT Mii: tretí do rodiny

Štvrtok, 06 október 2011

Po VW Up!, nedávno predstavenom vo Frankfurte a Škode Citigo, ktoré česká škodovka predstavila približne pred týždňom, uvádza teraz mediálne svoj prírastok do rodiny mestských mini aj SEAT, tretia značka z rodiny Volkswagenu. Aj Mii, ako SEAT pomenoval svoj najmenší model, sa len v detailoch líši od svojich koncernových súrodencov.

SEAT Mii
SEAT Mii, španielske mini, súrodenec VW Up! a Škoda Citigo mieria k zákazníkom

Nový mini SEAT má na rozdiel od svojich o málo starších súrodencov zmenenú prednú časť, kde sú iné predné svetlomety, maska chladiča a ďalšie malé detaily. Iné oproti VW Up! sú zadné tretie dvere, ktoré má Up! celé presklené. Mii má iné aj zadné koncové svetlá.

Aj v interiéri sa mini od SEATu líši od svojich dvoch súrodencov iba detailmi. Nechýba v ňom však informačný a zábavný systém s funkciou "eko tréner". Model Mii je vybavený aj bezpečnostným asistentom City Safety Assist s laserovými senzormi a funkciou núdzového brzdenia.

V ekologickej verzii Mii Ecomotive bude model Mii vypúšťať do ovzdušia len 97 gramov CO2 na kilometer jazdy. SEAT bude ponúkať aj verziu na palivo CNG a bude jedným z najčistejších ekologických vozidiel na trhu.

Nový model španielskej automobilky príde do predaja v Španielsku v novembri, vo zvyšku Európy sa začne predávať na jar roku 2012.

SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.