SEAT Mii: tretí do rodiny

Štvrtok, 06 október 2011

Po VW Up!, nedávno predstavenom vo Frankfurte a Škode Citigo, ktoré česká škodovka predstavila približne pred týždňom, uvádza teraz mediálne svoj prírastok do rodiny mestských mini aj SEAT, tretia značka z rodiny Volkswagenu. Aj Mii, ako SEAT pomenoval svoj najmenší model, sa len v detailoch líši od svojich koncernových súrodencov.

SEAT Mii
SEAT Mii, španielske mini, súrodenec VW Up! a Škoda Citigo mieria k zákazníkom

Nový mini SEAT má na rozdiel od svojich o málo starších súrodencov zmenenú prednú časť, kde sú iné predné svetlomety, maska chladiča a ďalšie malé detaily. Iné oproti VW Up! sú zadné tretie dvere, ktoré má Up! celé presklené. Mii má iné aj zadné koncové svetlá.

Aj v interiéri sa mini od SEATu líši od svojich dvoch súrodencov iba detailmi. Nechýba v ňom však informačný a zábavný systém s funkciou "eko tréner". Model Mii je vybavený aj bezpečnostným asistentom City Safety Assist s laserovými senzormi a funkciou núdzového brzdenia.

V ekologickej verzii Mii Ecomotive bude model Mii vypúšťať do ovzdušia len 97 gramov CO2 na kilometer jazdy. SEAT bude ponúkať aj verziu na palivo CNG a bude jedným z najčistejších ekologických vozidiel na trhu.

Nový model španielskej automobilky príde do predaja v Španielsku v novembri, vo zvyšku Európy sa začne predávať na jar roku 2012.

SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.