SEAT Mii: tretí do rodiny

Štvrtok, 06 október 2011

Po VW Up!, nedávno predstavenom vo Frankfurte a Škode Citigo, ktoré česká škodovka predstavila približne pred týždňom, uvádza teraz mediálne svoj prírastok do rodiny mestských mini aj SEAT, tretia značka z rodiny Volkswagenu. Aj Mii, ako SEAT pomenoval svoj najmenší model, sa len v detailoch líši od svojich koncernových súrodencov.

SEAT Mii
SEAT Mii, španielske mini, súrodenec VW Up! a Škoda Citigo mieria k zákazníkom

Nový mini SEAT má na rozdiel od svojich o málo starších súrodencov zmenenú prednú časť, kde sú iné predné svetlomety, maska chladiča a ďalšie malé detaily. Iné oproti VW Up! sú zadné tretie dvere, ktoré má Up! celé presklené. Mii má iné aj zadné koncové svetlá.

Aj v interiéri sa mini od SEATu líši od svojich dvoch súrodencov iba detailmi. Nechýba v ňom však informačný a zábavný systém s funkciou "eko tréner". Model Mii je vybavený aj bezpečnostným asistentom City Safety Assist s laserovými senzormi a funkciou núdzového brzdenia.

V ekologickej verzii Mii Ecomotive bude model Mii vypúšťať do ovzdušia len 97 gramov CO2 na kilometer jazdy. SEAT bude ponúkať aj verziu na palivo CNG a bude jedným z najčistejších ekologických vozidiel na trhu.

Nový model španielskej automobilky príde do predaja v Španielsku v novembri, vo zvyšku Európy sa začne predávať na jar roku 2012.

SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring