SEAT Mii: tretí do rodiny

Štvrtok, 06 október 2011

Po VW Up!, nedávno predstavenom vo Frankfurte a Škode Citigo, ktoré česká škodovka predstavila približne pred týždňom, uvádza teraz mediálne svoj prírastok do rodiny mestských mini aj SEAT, tretia značka z rodiny Volkswagenu. Aj Mii, ako SEAT pomenoval svoj najmenší model, sa len v detailoch líši od svojich koncernových súrodencov.

SEAT Mii
SEAT Mii, španielske mini, súrodenec VW Up! a Škoda Citigo mieria k zákazníkom

Nový mini SEAT má na rozdiel od svojich o málo starších súrodencov zmenenú prednú časť, kde sú iné predné svetlomety, maska chladiča a ďalšie malé detaily. Iné oproti VW Up! sú zadné tretie dvere, ktoré má Up! celé presklené. Mii má iné aj zadné koncové svetlá.

Aj v interiéri sa mini od SEATu líši od svojich dvoch súrodencov iba detailmi. Nechýba v ňom však informačný a zábavný systém s funkciou "eko tréner". Model Mii je vybavený aj bezpečnostným asistentom City Safety Assist s laserovými senzormi a funkciou núdzového brzdenia.

V ekologickej verzii Mii Ecomotive bude model Mii vypúšťať do ovzdušia len 97 gramov CO2 na kilometer jazdy. SEAT bude ponúkať aj verziu na palivo CNG a bude jedným z najčistejších ekologických vozidiel na trhu.

Nový model španielskej automobilky príde do predaja v Španielsku v novembri, vo zvyšku Európy sa začne predávať na jar roku 2012.

SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii SEAT Mii
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.