SEAT predstavuje Exeo ST

Štvrtok, 12 február 2009

SEAT uviedol svoj model Exeo na autosalóne v Paríži v októbri minulého roku a v týchto dňoch sa dostáva do predaja na španielskom trhu. Zároveň zverejnil prvé fotografie verzie kombi, ktorá príde na trh na jeseň tohto roku.

SEAT Exeo

S návratom do B segmentu predstavuje španielska automobilka aj kombi Exeo ST , čo je rodinná verzia nového Exea. Oba modely kombinujú luxus, komfort a priestrannosť s tradičnou športovou filozofiou automobilky SEAT. Premiéra nového kombi Exeo ST sa očakáva na marcovom autosalóne v Ženeve a predávať v Európe sa bude postupne od leta 2009.

SEAT Exeo ponúka tri benzínové agregáty – 1,6/102 k, 1,8 T/150 k a 2,0 TSI/200 k a dva naftové motory s technológiou common rail vybavené filtrom pevných častíc DPF – 2,0 TDI/143 k a 2,0 TDI/170 k. Na rozdiel od ostatných modelov SEAT má Exeo vpredu uložený motor nie priečne, ale pozdĺžne. Všetky motorizácie majú šesťstupňovú manuálnu prevodovku a spĺňajú prísne legislatívne emisné normy EU5, ktoré budú záväzné od roku 2011. Nový SEAT Exeo bude vo výbavách Reference, Style a Sport.

SEAT Exeo

Ponuka motorizácií a výbavy bude pre Exeo ST rovnaká ako pre štvordverový sedan. Rozdiel bude v dĺžke vozidla, ktorá bude pre Exeo ST 4666 mm a v kapacite batožinového priestoru, ktorý sa zväčší na 442 litrov. Nový sedan ponúka paletu 14 farieb a šiestich vyhotovení interiéru. Obe verzie sa budú vyrábať vo fabrike v meste Martorell neďaleko Barcelony.

SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.