SEAT predstavuje Exeo ST

Štvrtok, 12 február 2009

SEAT uviedol svoj model Exeo na autosalóne v Paríži v októbri minulého roku a v týchto dňoch sa dostáva do predaja na španielskom trhu. Zároveň zverejnil prvé fotografie verzie kombi, ktorá príde na trh na jeseň tohto roku.

SEAT Exeo

S návratom do B segmentu predstavuje španielska automobilka aj kombi Exeo ST , čo je rodinná verzia nového Exea. Oba modely kombinujú luxus, komfort a priestrannosť s tradičnou športovou filozofiou automobilky SEAT. Premiéra nového kombi Exeo ST sa očakáva na marcovom autosalóne v Ženeve a predávať v Európe sa bude postupne od leta 2009.

SEAT Exeo ponúka tri benzínové agregáty – 1,6/102 k, 1,8 T/150 k a 2,0 TSI/200 k a dva naftové motory s technológiou common rail vybavené filtrom pevných častíc DPF – 2,0 TDI/143 k a 2,0 TDI/170 k. Na rozdiel od ostatných modelov SEAT má Exeo vpredu uložený motor nie priečne, ale pozdĺžne. Všetky motorizácie majú šesťstupňovú manuálnu prevodovku a spĺňajú prísne legislatívne emisné normy EU5, ktoré budú záväzné od roku 2011. Nový SEAT Exeo bude vo výbavách Reference, Style a Sport.

SEAT Exeo

Ponuka motorizácií a výbavy bude pre Exeo ST rovnaká ako pre štvordverový sedan. Rozdiel bude v dĺžke vozidla, ktorá bude pre Exeo ST 4666 mm a v kapacite batožinového priestoru, ktorý sa zväčší na 442 litrov. Nový sedan ponúka paletu 14 farieb a šiestich vyhotovení interiéru. Obe verzie sa budú vyrábať vo fabrike v meste Martorell neďaleko Barcelony.

SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.