SEAT predstavuje Exeo ST

Štvrtok, 12 február 2009

SEAT uviedol svoj model Exeo na autosalóne v Paríži v októbri minulého roku a v týchto dňoch sa dostáva do predaja na španielskom trhu. Zároveň zverejnil prvé fotografie verzie kombi, ktorá príde na trh na jeseň tohto roku.

SEAT Exeo

S návratom do B segmentu predstavuje španielska automobilka aj kombi Exeo ST , čo je rodinná verzia nového Exea. Oba modely kombinujú luxus, komfort a priestrannosť s tradičnou športovou filozofiou automobilky SEAT. Premiéra nového kombi Exeo ST sa očakáva na marcovom autosalóne v Ženeve a predávať v Európe sa bude postupne od leta 2009.

SEAT Exeo ponúka tri benzínové agregáty – 1,6/102 k, 1,8 T/150 k a 2,0 TSI/200 k a dva naftové motory s technológiou common rail vybavené filtrom pevných častíc DPF – 2,0 TDI/143 k a 2,0 TDI/170 k. Na rozdiel od ostatných modelov SEAT má Exeo vpredu uložený motor nie priečne, ale pozdĺžne. Všetky motorizácie majú šesťstupňovú manuálnu prevodovku a spĺňajú prísne legislatívne emisné normy EU5, ktoré budú záväzné od roku 2011. Nový SEAT Exeo bude vo výbavách Reference, Style a Sport.

SEAT Exeo

Ponuka motorizácií a výbavy bude pre Exeo ST rovnaká ako pre štvordverový sedan. Rozdiel bude v dĺžke vozidla, ktorá bude pre Exeo ST 4666 mm a v kapacite batožinového priestoru, ktorý sa zväčší na 442 litrov. Nový sedan ponúka paletu 14 farieb a šiestich vyhotovení interiéru. Obe verzie sa budú vyrábať vo fabrike v meste Martorell neďaleko Barcelony.

SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.