SEAT predstavuje Exeo ST

Štvrtok, 12 február 2009

SEAT uviedol svoj model Exeo na autosalóne v Paríži v októbri minulého roku a v týchto dňoch sa dostáva do predaja na španielskom trhu. Zároveň zverejnil prvé fotografie verzie kombi, ktorá príde na trh na jeseň tohto roku.

SEAT Exeo

S návratom do B segmentu predstavuje španielska automobilka aj kombi Exeo ST , čo je rodinná verzia nového Exea. Oba modely kombinujú luxus, komfort a priestrannosť s tradičnou športovou filozofiou automobilky SEAT. Premiéra nového kombi Exeo ST sa očakáva na marcovom autosalóne v Ženeve a predávať v Európe sa bude postupne od leta 2009.

SEAT Exeo ponúka tri benzínové agregáty – 1,6/102 k, 1,8 T/150 k a 2,0 TSI/200 k a dva naftové motory s technológiou common rail vybavené filtrom pevných častíc DPF – 2,0 TDI/143 k a 2,0 TDI/170 k. Na rozdiel od ostatných modelov SEAT má Exeo vpredu uložený motor nie priečne, ale pozdĺžne. Všetky motorizácie majú šesťstupňovú manuálnu prevodovku a spĺňajú prísne legislatívne emisné normy EU5, ktoré budú záväzné od roku 2011. Nový SEAT Exeo bude vo výbavách Reference, Style a Sport.

SEAT Exeo

Ponuka motorizácií a výbavy bude pre Exeo ST rovnaká ako pre štvordverový sedan. Rozdiel bude v dĺžke vozidla, ktorá bude pre Exeo ST 4666 mm a v kapacite batožinového priestoru, ktorý sa zväčší na 442 litrov. Nový sedan ponúka paletu 14 farieb a šiestich vyhotovení interiéru. Obe verzie sa budú vyrábať vo fabrike v meste Martorell neďaleko Barcelony.

SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo SEAT Exeo
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.