SEAT v Pekingu: Ibiza Cupra Concept

Streda, 25 apríl 2012

Španielsky SEAT sa predstavuje na autosalóne v Pekingu novou Ibizou Cupra Concept. Výstavná podoba by mala byť blízka sériovému modelu. Cupra novej generácie prezentuje športový model v segmente kompaktných hatchbackov a bude najostrejšou Ibizou. Vďaka svojmu kompaktnému formátu zároveň aj autom na každodenné používanie.

SEAT Ibiza Cupra
Ostrá Ibiza Cupra Concept sa v týchto dňoch predstavuje na autosalóne v Pekingu

Po nedávnej ofenzíve modernizovaného modelového radu Ibiza, ktorý SEAT vo všetkých verziách predstavil na marcovom autosalóne v Ženeve, s výnimkou najvýkonnejšej verzie, prišiel v Pekingu rad aj verziu Cupra. Zatiaľ síce len ako koncept, v priebehu tohto roku sa však nová Cupra dostane aj k predajcom a zákazníkom.

Trojdverový hatchback nového konceptu Cupra prichádza s rozsiahlou výbavou a s inovatívnymi detailmi. K pohonu poslúži však aj naďalej benzínový štvorvalec 1,4 TSI s výkonom 132kW/180 k s dvojitým prepĺňaním kompresorom a turbodúchadlom v kombinácii s priamym vstrekovaním.

K výkonnému motoru priradil SEAT sedemstupňovú prevodovku DSG s možnosťou ovládania aj pádlami pod volantom, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS a výkonnú brzdovú sústavu. Na prianie sa bude dodávať navigačný systém Seat Portable System, ktorý kombinuje funkcie navigačného a zábavného systému, pričom je pre mobilné použitie odnímateľný.

Najväčšie zmeny na exteriéri má nová Ibiza Cupra na prednej časti karosérie. Nová tvár so širokou maskou chladiča a výraznými otvormi pre prívod vzduchu zdôrazňuje šírku, masívnosť i silu konceptu Cupra. Nová je tiež kapota motora, nový tvar i optiku majú aj hlavné Bi-xenónové svetlomety doplnené o LED denné svietenie. Nový je tiež predný nárazník s integrovanými hmlovými svetlami s funkciou natáčania do zákrut. Aj vzadu má Cupra nové svetlá. Dostala aj 17palcové kolesá s novým dizajnom.

Sériová výrova nového modelu Ibiza CUPRA začne v priebehu tohto roka.

SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.