SEAT v Pekingu: Ibiza Cupra Concept

Streda, 25 apríl 2012

Španielsky SEAT sa predstavuje na autosalóne v Pekingu novou Ibizou Cupra Concept. Výstavná podoba by mala byť blízka sériovému modelu. Cupra novej generácie prezentuje športový model v segmente kompaktných hatchbackov a bude najostrejšou Ibizou. Vďaka svojmu kompaktnému formátu zároveň aj autom na každodenné používanie.

SEAT Ibiza Cupra
Ostrá Ibiza Cupra Concept sa v týchto dňoch predstavuje na autosalóne v Pekingu

Po nedávnej ofenzíve modernizovaného modelového radu Ibiza, ktorý SEAT vo všetkých verziách predstavil na marcovom autosalóne v Ženeve, s výnimkou najvýkonnejšej verzie, prišiel v Pekingu rad aj verziu Cupra. Zatiaľ síce len ako koncept, v priebehu tohto roku sa však nová Cupra dostane aj k predajcom a zákazníkom.

Trojdverový hatchback nového konceptu Cupra prichádza s rozsiahlou výbavou a s inovatívnymi detailmi. K pohonu poslúži však aj naďalej benzínový štvorvalec 1,4 TSI s výkonom 132kW/180 k s dvojitým prepĺňaním kompresorom a turbodúchadlom v kombinácii s priamym vstrekovaním.

K výkonnému motoru priradil SEAT sedemstupňovú prevodovku DSG s možnosťou ovládania aj pádlami pod volantom, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS a výkonnú brzdovú sústavu. Na prianie sa bude dodávať navigačný systém Seat Portable System, ktorý kombinuje funkcie navigačného a zábavného systému, pričom je pre mobilné použitie odnímateľný.

Najväčšie zmeny na exteriéri má nová Ibiza Cupra na prednej časti karosérie. Nová tvár so širokou maskou chladiča a výraznými otvormi pre prívod vzduchu zdôrazňuje šírku, masívnosť i silu konceptu Cupra. Nová je tiež kapota motora, nový tvar i optiku majú aj hlavné Bi-xenónové svetlomety doplnené o LED denné svietenie. Nový je tiež predný nárazník s integrovanými hmlovými svetlami s funkciou natáčania do zákrut. Aj vzadu má Cupra nové svetlá. Dostala aj 17palcové kolesá s novým dizajnom.

Sériová výrova nového modelu Ibiza CUPRA začne v priebehu tohto roka.

SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5