SEAT v Pekingu: Ibiza Cupra Concept

Streda, 25 apríl 2012

Španielsky SEAT sa predstavuje na autosalóne v Pekingu novou Ibizou Cupra Concept. Výstavná podoba by mala byť blízka sériovému modelu. Cupra novej generácie prezentuje športový model v segmente kompaktných hatchbackov a bude najostrejšou Ibizou. Vďaka svojmu kompaktnému formátu zároveň aj autom na každodenné používanie.

SEAT Ibiza Cupra
Ostrá Ibiza Cupra Concept sa v týchto dňoch predstavuje na autosalóne v Pekingu

Po nedávnej ofenzíve modernizovaného modelového radu Ibiza, ktorý SEAT vo všetkých verziách predstavil na marcovom autosalóne v Ženeve, s výnimkou najvýkonnejšej verzie, prišiel v Pekingu rad aj verziu Cupra. Zatiaľ síce len ako koncept, v priebehu tohto roku sa však nová Cupra dostane aj k predajcom a zákazníkom.

Trojdverový hatchback nového konceptu Cupra prichádza s rozsiahlou výbavou a s inovatívnymi detailmi. K pohonu poslúži však aj naďalej benzínový štvorvalec 1,4 TSI s výkonom 132kW/180 k s dvojitým prepĺňaním kompresorom a turbodúchadlom v kombinácii s priamym vstrekovaním.

K výkonnému motoru priradil SEAT sedemstupňovú prevodovku DSG s možnosťou ovládania aj pádlami pod volantom, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS a výkonnú brzdovú sústavu. Na prianie sa bude dodávať navigačný systém Seat Portable System, ktorý kombinuje funkcie navigačného a zábavného systému, pričom je pre mobilné použitie odnímateľný.

Najväčšie zmeny na exteriéri má nová Ibiza Cupra na prednej časti karosérie. Nová tvár so širokou maskou chladiča a výraznými otvormi pre prívod vzduchu zdôrazňuje šírku, masívnosť i silu konceptu Cupra. Nová je tiež kapota motora, nový tvar i optiku majú aj hlavné Bi-xenónové svetlomety doplnené o LED denné svietenie. Nový je tiež predný nárazník s integrovanými hmlovými svetlami s funkciou natáčania do zákrut. Aj vzadu má Cupra nové svetlá. Dostala aj 17palcové kolesá s novým dizajnom.

Sériová výrova nového modelu Ibiza CUPRA začne v priebehu tohto roka.

SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra SEAT Ibiza Cupra
Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.