Škoda Citigo: s ďalším párom dverí

Pondelok, 30 január 2012

Päťdverová Škoda Citigo bude mať premiéru na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Spolu s trojdverovou verziou sa bude päťdverová novinka postupne od polovice mája uvádzať na európske trhy.

Škoda Citigo 5D
Škoda Citigo v päťdverovej verzii bude mať svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve

Model Citigo, s ktorým česká automobilka vstúpila do najmenšieho segmentu minivozidiel, prichádza po minuloročnej premiére trojdverovej verzie už aj s piatimi dverami. Práve dnes uvoľnila automobilka prvú oficiálnu fotografiu nového a v našich končinách zrejme aj žiadanejšieho päťdverového modelu. Citigo s ďalším párom dverí je prvou z troch tohtoročných noviniek automobilky Škoda.

Nový päťdverový model Citigo sa vonkajším vzhľadom veľmi podobá trojdverovému. Na to si stačí porovnať bočné presklenie a celkový vzhľad novinky s trojdverovou verziou. Odlišné je však logo značky Škoda. Päťdverové Citigo je prvým modelom, ktorý na kapote ponesie nové logo. Absentuje na ňom zelená farba a dominujú čierna a strieborná. Práve Citigo je prvým modelom Škody, ktorý ponesie na prednej kapote tento nový znak.

V ponuke motorov päťdverového Citigo bude základná pohonná jednotka z trojdverového – trojvalcový benzínový motor s objemom jedného litra. Bude sa dodávať vo dvoch výkonových variantoch - 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. V úspornom vyhotovení Green tec sľubuje priemernú spotreba s motorom 1,0 MPI/60 k iba 4,1 l/100 km a emisie CO2 na úrovni len 96 g/km.

Na Slovensko prvé kusy modelu Škoda Citigo dorazia v prvej polovici tohto roku. Pri začatí predaja to bude trojdverový variant, neskôr aj päťdverová verzia.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."