Škoda Enyaq iV prístupnejšia, teraz za cenu od 34 590 eur

Nedeľa, 07 marec 2021

Plne elektrické SUV Škoda Enyaq iV prichádza na trh s ďalším a lacnejším variantom. Po modeli iV 60, ktorý sa predáva za cenu tesne pod štyridsať tisíc eur, slabší iV50 je lacnejší približne o päť tisíc.

skoda-enyaq

Pohonné ústrojenstvo nového modelu Enyaq iV 50 ponúka výkon 109 kW (148 k), batériu s kapacitou 55 kWh a dojazd (podľa WLTP) 362 km. Cena tohto modelu je v štandardnej výbave od 34 590 eur. Na Slovensko bude nový Enyaq iV 50 tvoriť základ ponuky.

V základnej výbave ponúkne Enyaq iV 50 interiér s látkovým čalúnením sedadiel, dvojramenný multifunkčný kožený volant, 18-palcové oceľové disky kolies a technologickú výbavu v podobe asistentov ako ochrana chodcov s núdzovým brzdením, udržiavanie v jazdných pruhoch, rozpoznávanie dopravných značiek či digitálnu asistentku Lauru.

Základný Enyaq iV 50 bude mať aj LED svetlomety vpredu i vzadu, tempomat, 10palcový infotainment s dotykovým displejom, dvojicu USB-C konektorov a 5,3palcový virtuálny kokpit. Tiež automatickú dvojzónovú klimatizáciu, podporu funkcie Smartlink, Bluetooth, štvoricu reproduktorov a bezkľúčové štartovanie.

Novému modelu Enyaq iV 50 nebude chýbať ani podpora spojenia s aplikáciou Škoda Conect na vzdialené služby ako nastavenie klimatizácie, nabíjania, vyhľadanie vozidla či diaľkové zamykanie. Výbavu vozidla je možné doplniť výhodnými akčnými balíkmi o ďalšiu extra výbavu za priaznivejšiu cenu.

Nový Enyaq iV 50 je možné objednať už od týchto dní cez internet alebo u autorizovaných partnerov značky Škoda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.