Škoda Fabia a Fabia Combi: Premiéra v Paríži

Štvrtok, 25 september 2014

Tretia generácia modelu Škoda Fabia sa svetu po prvý raz predstaví na októbrovom autosalóne v Paríži. Ešte pred jej premiérou sa s ňou môžeme oboznámiť prostredníctvom fotografií už v produkčnej podobe. Naživo potom v Paríži.

1 Škoda Fabia
Škoda Fabia III bude mať premiéru na autosalóne v Paríži a kúpiť sa bude dať na jeseň

Už onedlho predstaví na parížskom autosalóne česká automobilka Škoda vo svetovej premiére nové modely Fabia – päťdverový hatchback a praktickejšie Combi. Nová Škoda Fabia prichádza vo svojej tretej generácii. Oproti súčasnej Fabii je nový model širší. Nejde o optický klam, pretože nová Fabia má na šírku viac o deväť centimetrov.

Nová ŠAkoda Fabia je oproti súčasnému modelu šetrnejšia k životnému prostrediu. Batožinový priestor kratšej verzie hatchback má objem 330 litrov, s rezervou približne 315 litrov a je rekordmanom v segmente malých vozidiel. Na európsky trh vstúpi nová Fabia už v novembri.

2 Jozef Kaban
Jozef Kabaň, šéfdizajnér: nový model Škoda Fabia je absolútne verný svojim pôvodným charakteristikám - je priestranný, praktický, úsporný a premyslený ako nikdy predtým

Fabia Combi bude mať batožinový priestor s objemom okolo 530 litrov (súčasné kombi má 505 litrov), a to by malo byť aj s priestorom pre rezervné koleso. Kombi príde do predaja začiatkom roku 2015.

Hlavný dizajnér Škody Jozef Kabaň, pod taktovkou ktorého vznikali nové modely Fabia hatchback a Fabia Combi, označil pri svojich rozhovoroch s novinármi Fabiu tretej generáciu za automobilového krásavca.

3 Škoda Fabia
Nová Fabia tretej generácia svojou siluetou nadväzuje na dve predchádzajúce generácie

Na parížskom autosalóne predstaví Škoda aj ďalšie modely a v nich inovatívne systémy z vozidiel vyšších tried, ktoré prispievajú k vyššej úrovni bezpečnosti, komfortu a infotainmentu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.