Škoda Fabia a Fabia Combi: Premiéra v Paríži

Štvrtok, 25 september 2014

Tretia generácia modelu Škoda Fabia sa svetu po prvý raz predstaví na októbrovom autosalóne v Paríži. Ešte pred jej premiérou sa s ňou môžeme oboznámiť prostredníctvom fotografií už v produkčnej podobe. Naživo potom v Paríži.

1 Škoda Fabia
Škoda Fabia III bude mať premiéru na autosalóne v Paríži a kúpiť sa bude dať na jeseň

Už onedlho predstaví na parížskom autosalóne česká automobilka Škoda vo svetovej premiére nové modely Fabia – päťdverový hatchback a praktickejšie Combi. Nová Škoda Fabia prichádza vo svojej tretej generácii. Oproti súčasnej Fabii je nový model širší. Nejde o optický klam, pretože nová Fabia má na šírku viac o deväť centimetrov.

Nová ŠAkoda Fabia je oproti súčasnému modelu šetrnejšia k životnému prostrediu. Batožinový priestor kratšej verzie hatchback má objem 330 litrov, s rezervou približne 315 litrov a je rekordmanom v segmente malých vozidiel. Na európsky trh vstúpi nová Fabia už v novembri.

2 Jozef Kaban
Jozef Kabaň, šéfdizajnér: nový model Škoda Fabia je absolútne verný svojim pôvodným charakteristikám - je priestranný, praktický, úsporný a premyslený ako nikdy predtým

Fabia Combi bude mať batožinový priestor s objemom okolo 530 litrov (súčasné kombi má 505 litrov), a to by malo byť aj s priestorom pre rezervné koleso. Kombi príde do predaja začiatkom roku 2015.

Hlavný dizajnér Škody Jozef Kabaň, pod taktovkou ktorého vznikali nové modely Fabia hatchback a Fabia Combi, označil pri svojich rozhovoroch s novinármi Fabiu tretej generáciu za automobilového krásavca.

3 Škoda Fabia
Nová Fabia tretej generácia svojou siluetou nadväzuje na dve predchádzajúce generácie

Na parížskom autosalóne predstaví Škoda aj ďalšie modely a v nich inovatívne systémy z vozidiel vyšších tried, ktoré prispievajú k vyššej úrovni bezpečnosti, komfortu a infotainmentu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."