Škoda Fabia a Fabia Combi: Premiéra v Paríži

Štvrtok, 25 september 2014

Tretia generácia modelu Škoda Fabia sa svetu po prvý raz predstaví na októbrovom autosalóne v Paríži. Ešte pred jej premiérou sa s ňou môžeme oboznámiť prostredníctvom fotografií už v produkčnej podobe. Naživo potom v Paríži.

1 Škoda Fabia
Škoda Fabia III bude mať premiéru na autosalóne v Paríži a kúpiť sa bude dať na jeseň

Už onedlho predstaví na parížskom autosalóne česká automobilka Škoda vo svetovej premiére nové modely Fabia – päťdverový hatchback a praktickejšie Combi. Nová Škoda Fabia prichádza vo svojej tretej generácii. Oproti súčasnej Fabii je nový model širší. Nejde o optický klam, pretože nová Fabia má na šírku viac o deväť centimetrov.

Nová ŠAkoda Fabia je oproti súčasnému modelu šetrnejšia k životnému prostrediu. Batožinový priestor kratšej verzie hatchback má objem 330 litrov, s rezervou približne 315 litrov a je rekordmanom v segmente malých vozidiel. Na európsky trh vstúpi nová Fabia už v novembri.

2 Jozef Kaban
Jozef Kabaň, šéfdizajnér: nový model Škoda Fabia je absolútne verný svojim pôvodným charakteristikám - je priestranný, praktický, úsporný a premyslený ako nikdy predtým

Fabia Combi bude mať batožinový priestor s objemom okolo 530 litrov (súčasné kombi má 505 litrov), a to by malo byť aj s priestorom pre rezervné koleso. Kombi príde do predaja začiatkom roku 2015.

Hlavný dizajnér Škody Jozef Kabaň, pod taktovkou ktorého vznikali nové modely Fabia hatchback a Fabia Combi, označil pri svojich rozhovoroch s novinármi Fabiu tretej generáciu za automobilového krásavca.

3 Škoda Fabia
Nová Fabia tretej generácia svojou siluetou nadväzuje na dve predchádzajúce generácie

Na parížskom autosalóne predstaví Škoda aj ďalšie modely a v nich inovatívne systémy z vozidiel vyšších tried, ktoré prispievajú k vyššej úrovni bezpečnosti, komfortu a infotainmentu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.