Škoda Fabia: akčná Monte Carlo

Utorok, 18 január 2011

Škoda rozširuje svoj modelový rad Fabia o model Monte Carlo. Automobilka ho pripravila k 110. výročiu (vďaka spätosti so značkou Laurin and Klement) motoršportu automobilky Škoda. Akčný hatchback má dynamický vzhľad s čiernymi doplnkami a interiérom RS. Štandardne sa bude ponúkať so športovým podvozkom.

Škoda Fabia Monte Carlo spredu
Akčný model Monte Carlo bude ľahko identifikovateľný už podľa vzhľadu exteriéru

Škoda Fabia Monte Carlo sa po prvý raz prvý raz verejnosti predstaví na januárovej Rallye Monte Carlo, výstavná premiéra bude následne na ženevskom autosalóne. Športovo ladený model Fabia Monte Carlo má pripomínať úspechy značky Škoda Auto na poli motoršportu. Práve na rovnomennej rallye dosiahol súťažný špeciál Fabia S2000 vynikajúce výsledky: štvrté miesto vo svojej kategórii v roku 2009 a druhé, tretie a piate miesto v roku 2010.

Model Fabia Monte Carlo charakterizuje čierno lakované plastové lemovanie spodnej časti karosérie, čierna strecha a kryty spätných zrkadiel, čierna mriežka chladiča a zatmavené svetlomety. Čierny lak majú aj 16palcové kolesá Comet z ľahkej zliatiny.

Interiér si možno zvoliť v čiernom vyhotovení alebo v kombinácii čiernej s červenými stredmi sedadiel a výplňami dverí. Oba varianty majú čierne čalúnenie strechy, športové sedadlá, malý kožený balík (volant potiahnutý perforovanou kožou s červeným obšitím, madlo ručnej brzdy a manžeta riadiacej páky - pre interiér v červenej farbe taktiež s červeným obšitím), lišty na prahoch a kovové kryty pedálov.

Škoda Fabia Monte Carlo interiér
Dvojfarebný červeno-čierny interiér modelu Monte Carlo dobre ladí s exteriérom Fabie

Výbava vychádza z verzie Ambiente a v závislosti od trhu sa bude novinka predávať s motormi 1,2 HTP/60 k, 1,2 12V HTP/70 k, 1,4 16V/86 k a 1,2 TDI CR/75 k, 1,2 TSI v oboch výkonových variantoch (86 k a 105 k) a 1,6 TDI s výkonom 75 k, 90 k a 105 k. Všetky modely Fabia Monte Carlo budú vybavené mechanickou prevodovkou.

Akčný model Škoda Fabia Monte Carlo si zákazníci môžu objednávať od februára 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.