Škoda Fabia: akčná Monte Carlo

Utorok, 18 január 2011

Škoda rozširuje svoj modelový rad Fabia o model Monte Carlo. Automobilka ho pripravila k 110. výročiu (vďaka spätosti so značkou Laurin and Klement) motoršportu automobilky Škoda. Akčný hatchback má dynamický vzhľad s čiernymi doplnkami a interiérom RS. Štandardne sa bude ponúkať so športovým podvozkom.

Škoda Fabia Monte Carlo spredu
Akčný model Monte Carlo bude ľahko identifikovateľný už podľa vzhľadu exteriéru

Škoda Fabia Monte Carlo sa po prvý raz prvý raz verejnosti predstaví na januárovej Rallye Monte Carlo, výstavná premiéra bude následne na ženevskom autosalóne. Športovo ladený model Fabia Monte Carlo má pripomínať úspechy značky Škoda Auto na poli motoršportu. Práve na rovnomennej rallye dosiahol súťažný špeciál Fabia S2000 vynikajúce výsledky: štvrté miesto vo svojej kategórii v roku 2009 a druhé, tretie a piate miesto v roku 2010.

Model Fabia Monte Carlo charakterizuje čierno lakované plastové lemovanie spodnej časti karosérie, čierna strecha a kryty spätných zrkadiel, čierna mriežka chladiča a zatmavené svetlomety. Čierny lak majú aj 16palcové kolesá Comet z ľahkej zliatiny.

Interiér si možno zvoliť v čiernom vyhotovení alebo v kombinácii čiernej s červenými stredmi sedadiel a výplňami dverí. Oba varianty majú čierne čalúnenie strechy, športové sedadlá, malý kožený balík (volant potiahnutý perforovanou kožou s červeným obšitím, madlo ručnej brzdy a manžeta riadiacej páky - pre interiér v červenej farbe taktiež s červeným obšitím), lišty na prahoch a kovové kryty pedálov.

Škoda Fabia Monte Carlo interiér
Dvojfarebný červeno-čierny interiér modelu Monte Carlo dobre ladí s exteriérom Fabie

Výbava vychádza z verzie Ambiente a v závislosti od trhu sa bude novinka predávať s motormi 1,2 HTP/60 k, 1,2 12V HTP/70 k, 1,4 16V/86 k a 1,2 TDI CR/75 k, 1,2 TSI v oboch výkonových variantoch (86 k a 105 k) a 1,6 TDI s výkonom 75 k, 90 k a 105 k. Všetky modely Fabia Monte Carlo budú vybavené mechanickou prevodovkou.

Akčný model Škoda Fabia Monte Carlo si zákazníci môžu objednávať od februára 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5