Škoda Fabia: akčná Monte Carlo

Utorok, 18 január 2011

Škoda rozširuje svoj modelový rad Fabia o model Monte Carlo. Automobilka ho pripravila k 110. výročiu (vďaka spätosti so značkou Laurin and Klement) motoršportu automobilky Škoda. Akčný hatchback má dynamický vzhľad s čiernymi doplnkami a interiérom RS. Štandardne sa bude ponúkať so športovým podvozkom.

Škoda Fabia Monte Carlo spredu
Akčný model Monte Carlo bude ľahko identifikovateľný už podľa vzhľadu exteriéru

Škoda Fabia Monte Carlo sa po prvý raz prvý raz verejnosti predstaví na januárovej Rallye Monte Carlo, výstavná premiéra bude následne na ženevskom autosalóne. Športovo ladený model Fabia Monte Carlo má pripomínať úspechy značky Škoda Auto na poli motoršportu. Práve na rovnomennej rallye dosiahol súťažný špeciál Fabia S2000 vynikajúce výsledky: štvrté miesto vo svojej kategórii v roku 2009 a druhé, tretie a piate miesto v roku 2010.

Model Fabia Monte Carlo charakterizuje čierno lakované plastové lemovanie spodnej časti karosérie, čierna strecha a kryty spätných zrkadiel, čierna mriežka chladiča a zatmavené svetlomety. Čierny lak majú aj 16palcové kolesá Comet z ľahkej zliatiny.

Interiér si možno zvoliť v čiernom vyhotovení alebo v kombinácii čiernej s červenými stredmi sedadiel a výplňami dverí. Oba varianty majú čierne čalúnenie strechy, športové sedadlá, malý kožený balík (volant potiahnutý perforovanou kožou s červeným obšitím, madlo ručnej brzdy a manžeta riadiacej páky - pre interiér v červenej farbe taktiež s červeným obšitím), lišty na prahoch a kovové kryty pedálov.

Škoda Fabia Monte Carlo interiér
Dvojfarebný červeno-čierny interiér modelu Monte Carlo dobre ladí s exteriérom Fabie

Výbava vychádza z verzie Ambiente a v závislosti od trhu sa bude novinka predávať s motormi 1,2 HTP/60 k, 1,2 12V HTP/70 k, 1,4 16V/86 k a 1,2 TDI CR/75 k, 1,2 TSI v oboch výkonových variantoch (86 k a 105 k) a 1,6 TDI s výkonom 75 k, 90 k a 105 k. Všetky modely Fabia Monte Carlo budú vybavené mechanickou prevodovkou.

Akčný model Škoda Fabia Monte Carlo si zákazníci môžu objednávať od februára 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."