Škoda Fabia Combi: Po hatchbacku aj kombi

Streda, 01 október 2014

Po krátkej päťdverovej verzii novej Fabie predstavuje deň pred otvorením parížskeho autosalónu automobilka Škoda aj jej praktickejšiu verziu kombi.

1 Škoda Fabia Combi
Fabia Combi sa už zajtra na autosalóne v Paríži predstaví súčasne s Fabiou hatchback

Fabia Combi tretej generácie sa verejne po prvý raz predstaví na autosalóne v Paríži, ktorý otvorí svoje brány pre odbornú verejnosť už zajtra. Aj keď to do poslednej chvíle nebolo jasné, alebo či Škoda robila s tým tajnosti, dnes to už nie je podstatné, keďže svetová premiéra Fabie Combi III v Paríži je už istá. Zatiaľ máme k dispozícii prvé snímky na nové kombi, podrobné informácie poskytne automobilka až v Paríži.

Oproti predchodcovi je nová Fabia Combi o 10 mm dlhšia, o 90 mm širšia a o 31 mm nižšia. Predná časť vozidla je identická s verziou hatchback a vďaka väčšej šírke a tomu, že je nižšia, pôsobí celé auto viac sebavedome. Výraznými prvkami sú široké hlavné svetlomety, kryštalický výbrus skla a typická lamelová mriežka chladiča, do ktorej zasahuje výbežok kapoty s logom. Výrazná je predná kapota s dvoma dominantnými prelismi, ktoré lemujú vonkajšiu hranu kapoty a v prednej časti sa strácajú smerom k logu.

2 Škoda Fabia Combi
Kombi z Ml. Boleslavy zaujme dizajnom, ktorý vznikal pod taktovkou Jozefa Kabaňa

Nové kombi ponúkne nielen veľa miesta pre cestujúcich a ich batožinu, ale vnútorný priestor je zároveň využitý lepšie a praktickejšie. Má priestranný a praktickejší batožinový priestor so základným objemom 530 litrov. Ten sa po sklopení zadných sedadiel zväčší až na 1395 litrov. Vzrástla aj šírka interiéru, vpredu o 21 mm a dĺžka o 8 mm. Napriek nižšej celkovej výške vozidla majú vodič a spolujazdec aj viac miesta nad hlavou.

3 Škoda Fabia Combi
Aj nová generácia modelu Fabia Combi vyniká praktickosťou a batožinovým priestorom

V novej Fabii Combi nájdeme moderné prvky bezpečnosti, komfortu a infotainmentu, ktoré boli doteraz výsadou vyšších tried. Na prvé európske trhy príde nová Škoda Fabia Combi už v januári 2015.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.