Škoda Fabia RS Rally2: Nové súťažiarske kladivo

Streda, 15 jún 2022

Mladoboleslavská automobilka uvádza nový súťažný špeciál Fabia RS Rally2. Ide o úplne nový automobil kategórie Rally2, ktorý nahradí doterajší model Fabia Rally2 evo.

1-fabia-rs-rally2

Nová súťažná Fabia RS Rally2 má nadviazať na úspechy predošlých súťažných modelov fabií počínajúc S2000, R5 a Rally2 evo. Má sa zaradiť do absolútnej svetovej špičky rallye športu. Podľa škodováckych tvorcov nový rallye model má predvídateľné jazdné vlastnosti a je určený pre skúsených rallye jazdcov, ale aj začínajúcich súťažiarov.

Fabia RS Rally2, auto novej generácie, má vynikať spoľahlivosťou a odolnosťou na náročných rallye tratiach a značke má prinášať úspechy tak ako všetky doterajšie modely značky Škoda.

Nová Fabia RS Rally2 vychádza z predchádzajúcich mladoboleslavských súťažných modelov. Svoje kvality a súťažiarsku odolnosť preverovali náročné predvýrobné testy.

Tvorcovia vyvinuli pre Fabiu štvrtej súťažnej generácie nový motor, vylepšili jej ovládanie, pohonné ústrojenstvo a elektroniku. Zapracovali aj na zvýšení bezpečnosť jazdcov i spolujazdcov.

Rozsiahle testovanie na asfalte, štrkovitých cestách a ľade, ako aj za rozličných poveternostných podmienok prispelo novému rallye modelu Škoda potrebné vyladenie, aby nová súťažná fabia mohla úspešne bojovať o vavríny a získavať tituly.

O novej súťažnej fabii sa nórsky súťažný jazdec Andreas Mikkelsen i Brit Meeke vyjadrili, že nová Škoda Fabia RS Rally2 je najlepšie rallye auto v kategórii WRC2.

Od úradujúceho majstra sveta tejto kategórie Mikkelsena je to pochvala ako hrom. Tak nech sa im obom s novou fabiou darí, aj keď zatiaľ budú jazdiť len so staršou Fabiou Rally2 evo, keďže novinka sa do sveta rallye zapojí až neskôr v tomto roku.

1-fabia-rs-rally2 2-fabia-rs-rally2 3-fabia-rs-rally2
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.