Škoda Fabia RS: štartuje predaj

Piatok, 30 apríl 2010

Čakali ste na najrýchlejšiu novú Fabiu? Potom je tu okamih, keď sa vaša túžba po rýchlom športovom automobile môže splniť, pretože Škoda prichádza na slovenský trh s modelom Fabia RS. Predstavila ju na tohtoročnom ženevskom autosalóne a teraz prichádza k slovenským obchodníkom, ktorí sú pripravení prijímať objednávky. Nová Fabia RS s bohatou výbavou vrátane LED svetlometov je v ponuke za cenu 17 999 eur, verzia kombi za cenu o 390 eur vyššiu.

Škoda Fabia RS

Pohonnou jednotkou je nový motor 1,4 TSI s výkonom 180 koní. Je to pohonná jednotka s priamym vstrekovaním paliva a dvojitým prepĺňaním kompresorom a turbodúchadlom. Úsporný a výkonný agregát sa môže pochváliť kombinovanou spotrebou 6,2 l/100 km, emisiami 148 g/km a krútiacim momentom 250 Nm v rozsahu 2000-4500 ot/min. Maximálna rýchlosť Fabie RS je 224 km/h, Combi RS je o málo rýchlejšia, dosahuje 226 km/h.

Fabia RS obsahuje výbavu dostupnú len pre tento model. V interiéri ponúkne napríklad výškovo nastaviteľné športové sedadlá s logom RS na operadle, elektrické ovládanie všetkých okien, vzadu navyše s detskou poistkou. Interiér sa chváli prístrojovou doskou vo vyhotovení Onyx, automatickou klimatizáciou, rádiom a tkanými kobercami s prešívaním v sivej alebo červenej farbe. Súčasťou doplnkovej výbavy je trojramenný multifunkčný kožený športový volant s ovládaním radenia sedemstupňovej automatickej dvojspojkovej prevodovky DSG a ovládaním autorádia.

Model označený logom RS na zadnej časti je na ceste ľahko rozpoznateľný vďaka predným denným a pozičným LED svetlometom, projektorovým halogénovým svetlometom a 17palcovým kolesám Gigaro z ľahkej zliatiny. Športový podvozok s asistenčnými systémami ESP, ABS a ASR zaručuje bezpečnú a dynamickú jazdu. Fabia RS prináša novú funkciu XDS, ktorá pri prejazde zákrutou elektronicky pribrzdí predné vnútorné koleso a zvýši krútiaci moment na vonkajšie predné koleso. K pohodlnej jazde prispieva tempomat.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
super auto
Pridal v sobotu 22 októbra 2011 o 23:16
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.