Škoda Fabia RS: štartuje predaj

Piatok, 30 apríl 2010

Čakali ste na najrýchlejšiu novú Fabiu? Potom je tu okamih, keď sa vaša túžba po rýchlom športovom automobile môže splniť, pretože Škoda prichádza na slovenský trh s modelom Fabia RS. Predstavila ju na tohtoročnom ženevskom autosalóne a teraz prichádza k slovenským obchodníkom, ktorí sú pripravení prijímať objednávky. Nová Fabia RS s bohatou výbavou vrátane LED svetlometov je v ponuke za cenu 17 999 eur, verzia kombi za cenu o 390 eur vyššiu.

Škoda Fabia RS

Pohonnou jednotkou je nový motor 1,4 TSI s výkonom 180 koní. Je to pohonná jednotka s priamym vstrekovaním paliva a dvojitým prepĺňaním kompresorom a turbodúchadlom. Úsporný a výkonný agregát sa môže pochváliť kombinovanou spotrebou 6,2 l/100 km, emisiami 148 g/km a krútiacim momentom 250 Nm v rozsahu 2000-4500 ot/min. Maximálna rýchlosť Fabie RS je 224 km/h, Combi RS je o málo rýchlejšia, dosahuje 226 km/h.

Fabia RS obsahuje výbavu dostupnú len pre tento model. V interiéri ponúkne napríklad výškovo nastaviteľné športové sedadlá s logom RS na operadle, elektrické ovládanie všetkých okien, vzadu navyše s detskou poistkou. Interiér sa chváli prístrojovou doskou vo vyhotovení Onyx, automatickou klimatizáciou, rádiom a tkanými kobercami s prešívaním v sivej alebo červenej farbe. Súčasťou doplnkovej výbavy je trojramenný multifunkčný kožený športový volant s ovládaním radenia sedemstupňovej automatickej dvojspojkovej prevodovky DSG a ovládaním autorádia.

Model označený logom RS na zadnej časti je na ceste ľahko rozpoznateľný vďaka predným denným a pozičným LED svetlometom, projektorovým halogénovým svetlometom a 17palcovým kolesám Gigaro z ľahkej zliatiny. Športový podvozok s asistenčnými systémami ESP, ABS a ASR zaručuje bezpečnú a dynamickú jazdu. Fabia RS prináša novú funkciu XDS, ktorá pri prejazde zákrutou elektronicky pribrzdí predné vnútorné koleso a zvýši krútiaci moment na vonkajšie predné koleso. K pohodlnej jazde prispieva tempomat.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
super auto
Pridal v sobotu 22 októbra 2011 o 23:16
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.