Škoda Kamiq GT - piate SUV pre Čínu

Piatok, 25 október 2019

Česká automobilka Škoda pripravila ďalší SUV model – kupé Kamiq GT určený pre Čínu. V týchto dňoch prvýkrát ukázala dizajnovú skicu svojho piateho SUV pre čínsky trh. Svetová premiéra nového modelu Škoda Kamiq GT bude 4. novembra v čínskom Tchien-ťine.

1-Škoda-Kamiq-GT
Škoda Kamiq GT, nové SUV kupé, sa oficiálne predstaví v Číne začiatkom novembra. Jeho vzhľad vyžaruje silu, ale aj eleganciu.

Novému SUV kupé nechýba dominantný dizajn a športová elegancia v štýle štúdie Škoda Vision GT, ktoré sú odvodené od modelu Kamiq. Škoda ako globálny automobilový výrobca upravuje niektoré svoje modely podľa potrieb pre cieľovú krajinu. Tak je tomu aj teraz v prípade nového modelu Škoda Kamiq GT, ktorý je prispôsobený pre potreby čínskeho zákazníka.

Dve dizajnové skice ukazujú po prvýkrát podobu nového modelu Škoda Kamiq GT. Druhé SUV kupé českej značky bude rovnako ako Kodiaq GT v ponuke na čínskom trhu. Dizajn nového produkčného modelu vychádza zo štúdie Škoda Vision GT. Premiéru piate SUV značky Škoda bude mať v čínskom Tchien-ťine.

Škoda Kamiq GT má zreteľný športový vzhľad, vyžaruje z neho sila, má výrazný predok a elegantnú plynulú líniu strechy. Tá sa smerom dozadu ľahko zvažuje a prechádza do zadného spojlera. Výrazné línie sú navrhnuté presne tak, ako to zodpovedá vkusu mladých Číňanov. Spoločne ich navrhli dizajnéri spoločnosti Saic Škoda v Číne a tím Škoda Design v ČR podľa predlohy štúdie Vision GT, ktorá mala premiéru v júni na autosalóne Shenzhene.

Interiér nového modelu Kamiq GT ponúka mix robustného vzhľadu a športovej dynamiky, ktoré sú typické pre vozidlá kategórie SUV. Horizontálna ozdobná lišta sa v interiéri tiahne cez celú šírku vozidla. Interiér obsahuje kvalitné materiály a upúta aj športovými sedadlami s dobrým bočným vedením.

Čína, je pre českú automobilku jedným z najdôležitejších trhov. Bude jedinou krajinou na svete, v ktorej česká automobilka ponúka päť modelov kategórie SUV.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Toyota-C-HR
Francúzska vláda si dala za cieľ programom nazvaným Prime à la conversion podporiť výmenu staršieho a menej ekologického automobilu za model s nižšími emisiami. Program sa vzťahuje na elektromobily a plug-in hybridy, ako aj na hybridy, ktoré nie sú nabíjané zo zásuvky, na ktoré je dotácia vyššia. Výška bonusu je 3000 eur na spaľovacie alebo hybridné auto s emisiami CO2 nižšími ako 137 g/km a 5000 eur na elektromobil alebo plug-in hybrid. Nastaveným podmienkam štátnej subvencie vyhovuje až 98 % áut japonskej značky Toyota. Dotáciu na zošrotovanie starého auta možno získať pri kúpe nového aj jazdeného vozidla.
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.