Škoda Kodiaq druhej generácie je už na dohľad

Streda, 28 jún 2023

Nový Kodiaq druhej generácie predstavila Škoda Auto v maskovanej podobe, pod ktorým je schovaný nový výraznejší vonkajší vzhľad a pod ktorým sa skrýva oproti predchodcovi väčší vnútorný priestor. Po prvý raz bude Kodiaq II aj vo verzii s plug-in hybridným pohonom.

1-skoda-kodiaqII
Pod žlto-čiernym maskovaním je nové SUV Škoda Kodiaq druhej generácie

S druhou generáciou modelu Kodiaq Škoda Auto ďalej vylepšuje svoje celosvetovo úspešné veľké SUV. Nový Kodiaq II bude mať výraznejší vzhľad, bude o málo väčší a doznal sa aj ďalšej modernizácie.

Väčší priestor v kabíne je daný zväčšením jeho vonkajších rozmerov. Do dĺžky nový Kodiaq narástol o 61 mm na celkových 4758 mm, šírka 1864 zostala nezmenená, rovnako výška 1657 mm a nezmenil sa ani rázvor náprav 2791 mm.

Väčší je však batožinový priestor 5-miestnej verzie, ktorá má objem 910 litrov, čo je viac o 75 litrov. Sedemmiestny Kodiaq ho má v rozmedzí od 340 do 845 litrov. Cestujúcich v treťom rade sedadiel poteší viac miesta ako v súčasnom modeli, čo je dôsledok celkového nárastu Kodiaqa.

Ponuka motorov zahŕňa dva benzínové a dva naftové motory, pričom pokrýva výkonové spektrum od 110 kW/150 k do 150 kW/204 k. Prvýkrát sa Kodiaq predstaví aj vo verzii s plug-in hybridným pohonom s čisto elektrickým dojazdom viac ako 100 km.

Spomenieme ešte, že za podbehmi kolies môže mať Kodiaq 17 až 20 palcové kolesá.

Kodiaq II má tiež nový koncept interiéru s dotykovým displejom veľkosti 12,9 palca, ovládanie prevodovky na stĺpiku riadenia pod volantom a stredovou konzolou, ktorá má jednoduchý čistý vzhľad.

Nový Kodiaq dostal pridané aj v bezpečnostnej výbave. Môže sa pochváliť napríklad druhou generáciou Matrix-LED predných svetlometov a pokročilejšími asistenčnými systémami. Elegantný vzhľad novým svetlometom i Kodiaqu dodáva kryštalický prvok Crystallinium.

Kodiaq druhej generácie by sa mal začať vyrábať v januári 2024. Zvonka je vraj vo finálnej podobe, ladiť sa má ešte podvozok DCC Pro, ktorý je údajne u nového Kodiaqa revolučný.

1-skoda-kodiaqII 2-skoda-kodiaqII 3-skoda-kodiaqII
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.