Škoda modernizuje modely 2017

Streda, 04 máj 2016

Pre modelový rok 2017 uvedie automobilka Škoda na trh viacero noviniek. Rozširuje ponuku infotainmentu, vyššia bude úroveň konektivity a kozmetické zmeny budú aj na dizajne. Novinkou bude aj efektívny a k životnému prostrediu šetrný trojvalec 1,0 TSI pre model Octavia, Fabia bude mať v ponuke adaptívny tempomat a Superb nové progresívne riadenie.

1 Fabia Combi ScoutLine
Škoda Fabia Combi Scout Line na autosalóne v Brtaislave, ešte ako modelový rok 2016

Model Citigo bude mať v modelovom roku 2017 od výbavy Ambition v predných svetlometoch sériovo integrované LED diódy pre denné svietenie, výbava Style ponúkne zatmavené zadné skupinové svetlá. Pre Ambtion a Style si možno zvoliť balík Colour, kedy strecha a kryty vonkajších spätných zrkadiel sú lakované na čierno alebo bielo. Zákazník si môže zvoliť aj automatickú klimatizáciu Climatronic a nový displej Maxi DOT.

Fabia bude mať adaptívny tempomat ACC dodávaný pre obe verzie hatchback i kombi s motormi 1,2 TSI a 1,4 TDI. ACC popri prednastavenej rýchlosti jazdy udržuje tiež vodičom nastavený bezpečný odstup od automobilov pred sebou tak, aby automobil samočinne spomaľoval i zrýchľoval v rozsahu rýchlostí od 30 do 160 km/h.

Pri modeloch Rapid a Rapid Spaceback pribude nový variant vyhotovenia poťahov sedadiel kombinujúci látku a kožu, tiež stredová lakťová opierka vzadu a nové poťahy v čiernom alebo béžovom variante. Nové bude ambientné osvetlenie v priestoroch pre nohy pri predných sedadlách, v stredovom paneli a v odkladacích schránkach vo výplniach dverí. Ponuku noviniek doplní na želanie zadná parkovacia kamera a osvetlenie evidenčného čísla pomocou svetelných diód. Tempomat bude spoločne s obmedzovačom rýchlosti.

Model Yeti príde v novom modelovom roku s radom noviniek. Na želanie k dispozícii LED osvetlenie registračnej značky, sériovo pre výbavy Style a L&K, vo voliteľnej klimatizácii Climatronic je novo integrovaný alergénny filter.

2 Škoda - novy motor 1,0 TSI
Nový preplňovaný motor 1,0 TSI pre model Octavia

Model Octavia pri liftbacku a kombi dostane nový preplňovaný trojvalcový benzínový motor 1,0 TSI, ktorý nahradí štvorvalec 1,2 TSI/81 kW. Nový motor 1,0 TSI ponúkne najvyšší výkon 85 kW/115 k. Kombinovať ho bude možné so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Pre model Octavia 1,4 TSI G-TEC na alternatívny pohon zemný plyn/benzín je vo verzii liftback aj kombi znovu k dispozícii aj sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Superbu sa zmeny týkajú hlavne techniky. Pre varianty so športovým podvozkom alebo s adaptívnym podvozkom Dynamic Chassis Control bude v ponuke aj riadenie s progresívnym účinkom. Pribudnú nové kolesá z ľahkých zliatin, napríklad 19palcové Phoenix v čiernej farbe. Interiér vrcholného modelu Superb L&K môže byť na želanie hnedý, hnedo-béžový alebo čierny.

Modely Škoda modelového roku 2017 prídu k nám v lete 2016.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.