Škoda modernizuje modely 2017

Streda, 04 máj 2016

Pre modelový rok 2017 uvedie automobilka Škoda na trh viacero noviniek. Rozširuje ponuku infotainmentu, vyššia bude úroveň konektivity a kozmetické zmeny budú aj na dizajne. Novinkou bude aj efektívny a k životnému prostrediu šetrný trojvalec 1,0 TSI pre model Octavia, Fabia bude mať v ponuke adaptívny tempomat a Superb nové progresívne riadenie.

1 Fabia Combi ScoutLine
Škoda Fabia Combi Scout Line na autosalóne v Brtaislave, ešte ako modelový rok 2016

Model Citigo bude mať v modelovom roku 2017 od výbavy Ambition v predných svetlometoch sériovo integrované LED diódy pre denné svietenie, výbava Style ponúkne zatmavené zadné skupinové svetlá. Pre Ambtion a Style si možno zvoliť balík Colour, kedy strecha a kryty vonkajších spätných zrkadiel sú lakované na čierno alebo bielo. Zákazník si môže zvoliť aj automatickú klimatizáciu Climatronic a nový displej Maxi DOT.

Fabia bude mať adaptívny tempomat ACC dodávaný pre obe verzie hatchback i kombi s motormi 1,2 TSI a 1,4 TDI. ACC popri prednastavenej rýchlosti jazdy udržuje tiež vodičom nastavený bezpečný odstup od automobilov pred sebou tak, aby automobil samočinne spomaľoval i zrýchľoval v rozsahu rýchlostí od 30 do 160 km/h.

Pri modeloch Rapid a Rapid Spaceback pribude nový variant vyhotovenia poťahov sedadiel kombinujúci látku a kožu, tiež stredová lakťová opierka vzadu a nové poťahy v čiernom alebo béžovom variante. Nové bude ambientné osvetlenie v priestoroch pre nohy pri predných sedadlách, v stredovom paneli a v odkladacích schránkach vo výplniach dverí. Ponuku noviniek doplní na želanie zadná parkovacia kamera a osvetlenie evidenčného čísla pomocou svetelných diód. Tempomat bude spoločne s obmedzovačom rýchlosti.

Model Yeti príde v novom modelovom roku s radom noviniek. Na želanie k dispozícii LED osvetlenie registračnej značky, sériovo pre výbavy Style a L&K, vo voliteľnej klimatizácii Climatronic je novo integrovaný alergénny filter.

2 Škoda - novy motor 1,0 TSI
Nový preplňovaný motor 1,0 TSI pre model Octavia

Model Octavia pri liftbacku a kombi dostane nový preplňovaný trojvalcový benzínový motor 1,0 TSI, ktorý nahradí štvorvalec 1,2 TSI/81 kW. Nový motor 1,0 TSI ponúkne najvyšší výkon 85 kW/115 k. Kombinovať ho bude možné so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Pre model Octavia 1,4 TSI G-TEC na alternatívny pohon zemný plyn/benzín je vo verzii liftback aj kombi znovu k dispozícii aj sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Superbu sa zmeny týkajú hlavne techniky. Pre varianty so športovým podvozkom alebo s adaptívnym podvozkom Dynamic Chassis Control bude v ponuke aj riadenie s progresívnym účinkom. Pribudnú nové kolesá z ľahkých zliatin, napríklad 19palcové Phoenix v čiernej farbe. Interiér vrcholného modelu Superb L&K môže byť na želanie hnedý, hnedo-béžový alebo čierny.

Modely Škoda modelového roku 2017 prídu k nám v lete 2016.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.