Škoda modernizuje modely 2017

Streda, 04 máj 2016

Pre modelový rok 2017 uvedie automobilka Škoda na trh viacero noviniek. Rozširuje ponuku infotainmentu, vyššia bude úroveň konektivity a kozmetické zmeny budú aj na dizajne. Novinkou bude aj efektívny a k životnému prostrediu šetrný trojvalec 1,0 TSI pre model Octavia, Fabia bude mať v ponuke adaptívny tempomat a Superb nové progresívne riadenie.

1 Fabia Combi ScoutLine
Škoda Fabia Combi Scout Line na autosalóne v Brtaislave, ešte ako modelový rok 2016

Model Citigo bude mať v modelovom roku 2017 od výbavy Ambition v predných svetlometoch sériovo integrované LED diódy pre denné svietenie, výbava Style ponúkne zatmavené zadné skupinové svetlá. Pre Ambtion a Style si možno zvoliť balík Colour, kedy strecha a kryty vonkajších spätných zrkadiel sú lakované na čierno alebo bielo. Zákazník si môže zvoliť aj automatickú klimatizáciu Climatronic a nový displej Maxi DOT.

Fabia bude mať adaptívny tempomat ACC dodávaný pre obe verzie hatchback i kombi s motormi 1,2 TSI a 1,4 TDI. ACC popri prednastavenej rýchlosti jazdy udržuje tiež vodičom nastavený bezpečný odstup od automobilov pred sebou tak, aby automobil samočinne spomaľoval i zrýchľoval v rozsahu rýchlostí od 30 do 160 km/h.

Pri modeloch Rapid a Rapid Spaceback pribude nový variant vyhotovenia poťahov sedadiel kombinujúci látku a kožu, tiež stredová lakťová opierka vzadu a nové poťahy v čiernom alebo béžovom variante. Nové bude ambientné osvetlenie v priestoroch pre nohy pri predných sedadlách, v stredovom paneli a v odkladacích schránkach vo výplniach dverí. Ponuku noviniek doplní na želanie zadná parkovacia kamera a osvetlenie evidenčného čísla pomocou svetelných diód. Tempomat bude spoločne s obmedzovačom rýchlosti.

Model Yeti príde v novom modelovom roku s radom noviniek. Na želanie k dispozícii LED osvetlenie registračnej značky, sériovo pre výbavy Style a L&K, vo voliteľnej klimatizácii Climatronic je novo integrovaný alergénny filter.

2 Škoda - novy motor 1,0 TSI
Nový preplňovaný motor 1,0 TSI pre model Octavia

Model Octavia pri liftbacku a kombi dostane nový preplňovaný trojvalcový benzínový motor 1,0 TSI, ktorý nahradí štvorvalec 1,2 TSI/81 kW. Nový motor 1,0 TSI ponúkne najvyšší výkon 85 kW/115 k. Kombinovať ho bude možné so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Pre model Octavia 1,4 TSI G-TEC na alternatívny pohon zemný plyn/benzín je vo verzii liftback aj kombi znovu k dispozícii aj sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Superbu sa zmeny týkajú hlavne techniky. Pre varianty so športovým podvozkom alebo s adaptívnym podvozkom Dynamic Chassis Control bude v ponuke aj riadenie s progresívnym účinkom. Pribudnú nové kolesá z ľahkých zliatin, napríklad 19palcové Phoenix v čiernej farbe. Interiér vrcholného modelu Superb L&K môže byť na želanie hnedý, hnedo-béžový alebo čierny.

Modely Škoda modelového roku 2017 prídu k nám v lete 2016.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.