Škoda modernizuje modely 2017

Streda, 04 máj 2016

Pre modelový rok 2017 uvedie automobilka Škoda na trh viacero noviniek. Rozširuje ponuku infotainmentu, vyššia bude úroveň konektivity a kozmetické zmeny budú aj na dizajne. Novinkou bude aj efektívny a k životnému prostrediu šetrný trojvalec 1,0 TSI pre model Octavia, Fabia bude mať v ponuke adaptívny tempomat a Superb nové progresívne riadenie.

1 Fabia Combi ScoutLine
Škoda Fabia Combi Scout Line na autosalóne v Brtaislave, ešte ako modelový rok 2016

Model Citigo bude mať v modelovom roku 2017 od výbavy Ambition v predných svetlometoch sériovo integrované LED diódy pre denné svietenie, výbava Style ponúkne zatmavené zadné skupinové svetlá. Pre Ambtion a Style si možno zvoliť balík Colour, kedy strecha a kryty vonkajších spätných zrkadiel sú lakované na čierno alebo bielo. Zákazník si môže zvoliť aj automatickú klimatizáciu Climatronic a nový displej Maxi DOT.

Fabia bude mať adaptívny tempomat ACC dodávaný pre obe verzie hatchback i kombi s motormi 1,2 TSI a 1,4 TDI. ACC popri prednastavenej rýchlosti jazdy udržuje tiež vodičom nastavený bezpečný odstup od automobilov pred sebou tak, aby automobil samočinne spomaľoval i zrýchľoval v rozsahu rýchlostí od 30 do 160 km/h.

Pri modeloch Rapid a Rapid Spaceback pribude nový variant vyhotovenia poťahov sedadiel kombinujúci látku a kožu, tiež stredová lakťová opierka vzadu a nové poťahy v čiernom alebo béžovom variante. Nové bude ambientné osvetlenie v priestoroch pre nohy pri predných sedadlách, v stredovom paneli a v odkladacích schránkach vo výplniach dverí. Ponuku noviniek doplní na želanie zadná parkovacia kamera a osvetlenie evidenčného čísla pomocou svetelných diód. Tempomat bude spoločne s obmedzovačom rýchlosti.

Model Yeti príde v novom modelovom roku s radom noviniek. Na želanie k dispozícii LED osvetlenie registračnej značky, sériovo pre výbavy Style a L&K, vo voliteľnej klimatizácii Climatronic je novo integrovaný alergénny filter.

2 Škoda - novy motor 1,0 TSI
Nový preplňovaný motor 1,0 TSI pre model Octavia

Model Octavia pri liftbacku a kombi dostane nový preplňovaný trojvalcový benzínový motor 1,0 TSI, ktorý nahradí štvorvalec 1,2 TSI/81 kW. Nový motor 1,0 TSI ponúkne najvyšší výkon 85 kW/115 k. Kombinovať ho bude možné so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Pre model Octavia 1,4 TSI G-TEC na alternatívny pohon zemný plyn/benzín je vo verzii liftback aj kombi znovu k dispozícii aj sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Superbu sa zmeny týkajú hlavne techniky. Pre varianty so športovým podvozkom alebo s adaptívnym podvozkom Dynamic Chassis Control bude v ponuke aj riadenie s progresívnym účinkom. Pribudnú nové kolesá z ľahkých zliatin, napríklad 19palcové Phoenix v čiernej farbe. Interiér vrcholného modelu Superb L&K môže byť na želanie hnedý, hnedo-béžový alebo čierny.

Modely Škoda modelového roku 2017 prídu k nám v lete 2016.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.