Škoda modernizuje modely 2017

Streda, 04 máj 2016

Pre modelový rok 2017 uvedie automobilka Škoda na trh viacero noviniek. Rozširuje ponuku infotainmentu, vyššia bude úroveň konektivity a kozmetické zmeny budú aj na dizajne. Novinkou bude aj efektívny a k životnému prostrediu šetrný trojvalec 1,0 TSI pre model Octavia, Fabia bude mať v ponuke adaptívny tempomat a Superb nové progresívne riadenie.

1 Fabia Combi ScoutLine
Škoda Fabia Combi Scout Line na autosalóne v Brtaislave, ešte ako modelový rok 2016

Model Citigo bude mať v modelovom roku 2017 od výbavy Ambition v predných svetlometoch sériovo integrované LED diódy pre denné svietenie, výbava Style ponúkne zatmavené zadné skupinové svetlá. Pre Ambtion a Style si možno zvoliť balík Colour, kedy strecha a kryty vonkajších spätných zrkadiel sú lakované na čierno alebo bielo. Zákazník si môže zvoliť aj automatickú klimatizáciu Climatronic a nový displej Maxi DOT.

Fabia bude mať adaptívny tempomat ACC dodávaný pre obe verzie hatchback i kombi s motormi 1,2 TSI a 1,4 TDI. ACC popri prednastavenej rýchlosti jazdy udržuje tiež vodičom nastavený bezpečný odstup od automobilov pred sebou tak, aby automobil samočinne spomaľoval i zrýchľoval v rozsahu rýchlostí od 30 do 160 km/h.

Pri modeloch Rapid a Rapid Spaceback pribude nový variant vyhotovenia poťahov sedadiel kombinujúci látku a kožu, tiež stredová lakťová opierka vzadu a nové poťahy v čiernom alebo béžovom variante. Nové bude ambientné osvetlenie v priestoroch pre nohy pri predných sedadlách, v stredovom paneli a v odkladacích schránkach vo výplniach dverí. Ponuku noviniek doplní na želanie zadná parkovacia kamera a osvetlenie evidenčného čísla pomocou svetelných diód. Tempomat bude spoločne s obmedzovačom rýchlosti.

Model Yeti príde v novom modelovom roku s radom noviniek. Na želanie k dispozícii LED osvetlenie registračnej značky, sériovo pre výbavy Style a L&K, vo voliteľnej klimatizácii Climatronic je novo integrovaný alergénny filter.

2 Škoda - novy motor 1,0 TSI
Nový preplňovaný motor 1,0 TSI pre model Octavia

Model Octavia pri liftbacku a kombi dostane nový preplňovaný trojvalcový benzínový motor 1,0 TSI, ktorý nahradí štvorvalec 1,2 TSI/81 kW. Nový motor 1,0 TSI ponúkne najvyšší výkon 85 kW/115 k. Kombinovať ho bude možné so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Pre model Octavia 1,4 TSI G-TEC na alternatívny pohon zemný plyn/benzín je vo verzii liftback aj kombi znovu k dispozícii aj sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Superbu sa zmeny týkajú hlavne techniky. Pre varianty so športovým podvozkom alebo s adaptívnym podvozkom Dynamic Chassis Control bude v ponuke aj riadenie s progresívnym účinkom. Pribudnú nové kolesá z ľahkých zliatin, napríklad 19palcové Phoenix v čiernej farbe. Interiér vrcholného modelu Superb L&K môže byť na želanie hnedý, hnedo-béžový alebo čierny.

Modely Škoda modelového roku 2017 prídu k nám v lete 2016.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.