Škoda Octavia Combi: takto vyzerá

Streda, 20 február 2013

Škoda krátko po uvedení novej Octavie do predaja predstavila na prvej fotografii aj verziu kombi. Oficiálne ju predstaví začiatkom marca na autosalóne v Ženeve, do predaja by nová Octavia Combi mala doraziť začiatkom leta.

Škoda Octavia Combi
Takto vyzerá Octavia Combi tretej generácia. Oficiálnu premiéru bude mať v Ženeve.

Tretia generácia Octavie Combi je oproti predošlej dlhšia o 90 mm, rázvor má dlhší o 108 mm a do šírky narástla o 45 mm. Väčší je aj batožinový priestor – jeho objem je 610 litrov. Je najväčší spomedzi áut nižšej strednej triedy a svojou veľkosťou prekonáva aj mnohé kombi strednej triedy. Po sklopení zadných sedadiel narastie objem na 1710 litrov.

Pohon nového kombi majú obstarávať motory používané už vo verzii liftback, ktorá sa krátko predáva. Prekvapením je, že už na začiatok sa ráta, že nové škodovácke kombi bude s pohonom 4x4, čo jej zabezpečí nová spojka Haldex piatej generácie.

Najvyššia výbava novej Octavie Combi bude poriadne vyšperkovaná. V nej nebude chýbať napríklad asistent pre jazdu v jazdných pruhoch, systém na rozpoznávanie únavy vodiča, protikolízna brzda, automatické prepínanie diaľkových svetiel, či adaptívny tempomat.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.