Škoda Octavia Combi: takto vyzerá

Streda, 20 február 2013

Škoda krátko po uvedení novej Octavie do predaja predstavila na prvej fotografii aj verziu kombi. Oficiálne ju predstaví začiatkom marca na autosalóne v Ženeve, do predaja by nová Octavia Combi mala doraziť začiatkom leta.

Škoda Octavia Combi
Takto vyzerá Octavia Combi tretej generácia. Oficiálnu premiéru bude mať v Ženeve.

Tretia generácia Octavie Combi je oproti predošlej dlhšia o 90 mm, rázvor má dlhší o 108 mm a do šírky narástla o 45 mm. Väčší je aj batožinový priestor – jeho objem je 610 litrov. Je najväčší spomedzi áut nižšej strednej triedy a svojou veľkosťou prekonáva aj mnohé kombi strednej triedy. Po sklopení zadných sedadiel narastie objem na 1710 litrov.

Pohon nového kombi majú obstarávať motory používané už vo verzii liftback, ktorá sa krátko predáva. Prekvapením je, že už na začiatok sa ráta, že nové škodovácke kombi bude s pohonom 4x4, čo jej zabezpečí nová spojka Haldex piatej generácie.

Najvyššia výbava novej Octavie Combi bude poriadne vyšperkovaná. V nej nebude chýbať napríklad asistent pre jazdu v jazdných pruhoch, systém na rozpoznávanie únavy vodiča, protikolízna brzda, automatické prepínanie diaľkových svetiel, či adaptívny tempomat.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.