Škoda Octavia má po facelifte štvoro očí

Utorok, 08 november 2016

Škodovka pred pár dňami zverejnila snímky modelu Škoda Octavia modelový rok 2017. Facelift najviac poznamenal prednú partiu modernizovaného modelu, ktorý po štvorokej optike rozdelených hlavných svetlometov a výrazne tvarovanej prednej kapote dosť dramaticky mení jej vzhľad. Bude sa takto viac páčiť?

1 Škoda Octavia
Škoda Octavia po facelifte prednej časti karosérie, najmä však po rozdelení hlavných svetlometov a inak tvarovanej kapote dosť dramaticky zmenila svoj vonkajší vhľad

Zmeny na modernizovanej Octavii sú nielen na jej prednej časti, ale aj vzadu, čo najlepšie ukazujú fotografie. Okrem zovňajšiu sú zmeny aj v útrobách novej Octavie.

Svetlomety sú v ponuke aj v modernom Full LED vyhotovení. Najnovšia generácia infotainmentu má displeje v sklenenom dizajne. Škoda Connect prináša široké prepojenie s online službami, súvisiacimi s mobilitou.

Nové je aj široké prepojenie s online službami súvisiacimi s mobilitou, čo prináša systém Škoda Connect. Podobne nové sú asistenčné systémy, ktoré používajú technológie z automobilov strednej triedy. Pod kapotou môže byť niektorý z piatich benzínových motorov TSI alebo zo štvorice naftových TDI. Všetky s vyššími výkonmi a nižšou spotrebou.

Línie na kariosérii nového vyhotovenia modelu Octavia sú o niečo ostrejšie, najmä v prednej časti. Na každej strane sa nachádzajú dva svetlomety, ktoré vytvárajú nový kryštalický vzhľad so štyrmi "očami". Na želanie môžu svetlomety svietiť aj s využitím technológie Full LED. Logo značky je teraz výraznejšie, celá predná časť pôsobí mohutnejším a širším dojmom.

Ponuka priestoru v interiéri zostáva jednou z najväčších vo svojej triede. Liftback aj Combi ponúkajú dĺžku interiéru 1782 milimetrov a 73 milimetrov pred kolenami cestujúcich na zadnom sedadle. Batožinový priestor má objem 590, resp. 610 litrov.Sklopením zadných operadiel sa priestor zväčší na 1580, resp. 1740 litrov. Voliteľne sú pre model Combi k dispozícii aj elektricky ovládané piate dvere.

Modernizovanú Octaviu vo verziách liftback i kombi si bude možné objednať koncom tohto roka s tým, že dodané budú na začiatku roka 2017.

1 Škoda Octavia 2 Škoda Octavia 3 Škoda Octavia 4 Škoda Octavia 5 Škoda Octavia Combi
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.