Škoda Octavia má po facelifte štvoro očí

Utorok, 08 november 2016

Škodovka pred pár dňami zverejnila snímky modelu Škoda Octavia modelový rok 2017. Facelift najviac poznamenal prednú partiu modernizovaného modelu, ktorý po štvorokej optike rozdelených hlavných svetlometov a výrazne tvarovanej prednej kapote dosť dramaticky mení jej vzhľad. Bude sa takto viac páčiť?

1 Škoda Octavia
Škoda Octavia po facelifte prednej časti karosérie, najmä však po rozdelení hlavných svetlometov a inak tvarovanej kapote dosť dramaticky zmenila svoj vonkajší vhľad

Zmeny na modernizovanej Octavii sú nielen na jej prednej časti, ale aj vzadu, čo najlepšie ukazujú fotografie. Okrem zovňajšiu sú zmeny aj v útrobách novej Octavie.

Svetlomety sú v ponuke aj v modernom Full LED vyhotovení. Najnovšia generácia infotainmentu má displeje v sklenenom dizajne. Škoda Connect prináša široké prepojenie s online službami, súvisiacimi s mobilitou.

Nové je aj široké prepojenie s online službami súvisiacimi s mobilitou, čo prináša systém Škoda Connect. Podobne nové sú asistenčné systémy, ktoré používajú technológie z automobilov strednej triedy. Pod kapotou môže byť niektorý z piatich benzínových motorov TSI alebo zo štvorice naftových TDI. Všetky s vyššími výkonmi a nižšou spotrebou.

Línie na kariosérii nového vyhotovenia modelu Octavia sú o niečo ostrejšie, najmä v prednej časti. Na každej strane sa nachádzajú dva svetlomety, ktoré vytvárajú nový kryštalický vzhľad so štyrmi "očami". Na želanie môžu svetlomety svietiť aj s využitím technológie Full LED. Logo značky je teraz výraznejšie, celá predná časť pôsobí mohutnejším a širším dojmom.

Ponuka priestoru v interiéri zostáva jednou z najväčších vo svojej triede. Liftback aj Combi ponúkajú dĺžku interiéru 1782 milimetrov a 73 milimetrov pred kolenami cestujúcich na zadnom sedadle. Batožinový priestor má objem 590, resp. 610 litrov.Sklopením zadných operadiel sa priestor zväčší na 1580, resp. 1740 litrov. Voliteľne sú pre model Combi k dispozícii aj elektricky ovládané piate dvere.

Modernizovanú Octaviu vo verziách liftback i kombi si bude možné objednať koncom tohto roka s tým, že dodané budú na začiatku roka 2017.

1 Škoda Octavia 2 Škoda Octavia 3 Škoda Octavia 4 Škoda Octavia 5 Škoda Octavia Combi
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.