Škoda Octavia po facelifte v Paríži

Sobota, 04 október 2008

Na medzinárodnom autosalóne v Paríži, ktorý sa pre verejnosť začína 4. októbra a končí 19. októbra 2008, predstaví spoločnosť Škoda Auto facelift modelového radu Škoda Octavia.

Škoda Octavia

Omladený model značky Škoda, ktorý sa vyrába v ôsmich krajinách sveta, zaujme na prvý pohľad výrazne emotívnejším dizajnom. Pri pohľade spredu upútajú pohľad novo tvarované, výraznejšie svetlomety, mohutnejšia maska chladiča a jednodielny nárazník. Inovácia zadnej časti vozidla sa nesie v znamení nových krytov zadných svetiel a dynamického nárazníka s integrovanými reflexnými prvkami nazývanými "mačacie oči".

Škoda Octavia

Škoda Octavia mala vždy medzi modelmi Škoda zvláštne postavenie. Je to veľmi úspešný model, ktorý je vo svete veľmi obľúbený. Teraz prešla Octavia kompletnou prestavbou, ktorá je viditeľná nielen na novom exteriéri a interiéri vozidla, ale aj na použití nových technológií.

Interiér osloví inovovaným radom rádií a navigačných systémov Škoda. Nový dizajn má volant, prístrojový panel s bielym podsvietením a ovládacie prvky klimatizácie. Nové sú aj úpravy dverových líšt a stredového panela. Všetky stupne výbavy, Classic, Ambiente i Elegance, ponúknu v interiéri nové poťahové látky.

Dôležitým prvkom aktívnej bezpečnosti novej Octavie sú nové natáčacie svetlomety. Pasívnu bezpečnosť zvyšujú štandardne montované predné hlavové opierky WOKS s účinnou ochranou pri náraze zozadu.

Paletu pohonných jednotiek obohatí nový motor 1,4 TSI/122 k. Prepĺňané benzínové motory s objemom 1,4 a 1,8/160 k bude možné kombinovať so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DSG.

Popri modernizovaných modeloch Octavia, Octavia Combi a Octavia Combi 4x4 sa v Paríži v expozícii českej automobilky predstaví kompletná paleta automobilov Škoda. Predstaví sa tu napríklad Fabia SportLine v čiernej farbe s exkluzívnou sivou strechou, či Roomster Cycling. Tiež vlajková loď značky Škoda, model Superb. Ekologickejšie zmýšľajúcich návštevníkov potešia Fabia GreenLine a Superb GreenLine. Pre vyznávačov aktívneho životného štýlu tu budú verzie Scout Roomster a Octavia.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."