Škoda Octavia za 9 990 €

Štvrtok, 14 október 2010

Škodovka láme cenové rekordy, keď s prekvapujúco nízkou cenou 9 990 eur, resp. 10 990 eur, prichádza na trh druhá generácia jedného z najúspešnejších modelov v histórii českej škodovky, Octavia Tour II. Pôvodne po skončení výroby Octavie prvej generácie, ktorá sa predávala pod názvom Octavia Tour, mal jej miesto zaujať nový lacnejší model. Teraz je však všetko inak a namiesto nového modelu s pracovným názvom A-Entry prichádza do predaja Octavia Tour II. Zamýšľaný nový model príde pravdepodobne neskôr.

Škoda Octavia Tour II
Nová Škoda Octavia Tour II sa bude vyrábať v karosárskych vyhotoveniach limuzína a kombi

Octavia Tour II prichádza v prepracovanej podobe. Nový model je bohatší oproti prvej generácii o sviežejší dizajn, nový interiér a aktualizovanú ponuku výbavy. V ponuke bude za cenu od 9 990 € pri značkovom financovaní cez VWFS, resp. za 10 990 eur pri kúpe v hotovosti. Tour II sa bude rovnako ako jej predchodca ponúkať vo verzii limuzína i kombi a spĺňa emisnú normu EU5.

Od roku 2004, kedy pôvodnú Octaviu nahradil model druhej generácie, sa Octavia I predáva ako Tour a predstavuje mimoriadne výhodný model v tomto segmente vozidiel. Octaviu prvej generácie si doteraz kúpilo viac ako 1,4 milióna zákazníkov.

Nový model Tour II ponúkne už v sériovej výbave okrem iného klimatizáciu s mechanickou reguláciou, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, 4 airbagy, palubný počítač, elektrické ovládanie okien vpredu ako aj elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Kombi verzia dostane navyše aj strešný nosič a delené a sklopné zadné sedadlo. Zákazníci na Slovensku si budú môcť vybrať niektorý z dvoch benzínových agregátov 1,4 MPI/80 k a 1,6 MPI/102 k. Obe motorizácie sú v ponuke s manuálnou prevodovkou.

Základná cena modelu Octavia Tour II vo verzii limuzína je 10 990 € a 12 490 € vo verzii kombi. Pri využití značkového financovania prostredníctvom Volkswagen finančné služby bude možnosť získať Škodu Octavia Tour II za cenu už od 9 990 €. Objednávky na novú Octavia Tour II prijímajú autorizovaní predajcovia značky Škoda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.