Škoda Octavia za 9 990 €

Štvrtok, 14 október 2010

Škodovka láme cenové rekordy, keď s prekvapujúco nízkou cenou 9 990 eur, resp. 10 990 eur, prichádza na trh druhá generácia jedného z najúspešnejších modelov v histórii českej škodovky, Octavia Tour II. Pôvodne po skončení výroby Octavie prvej generácie, ktorá sa predávala pod názvom Octavia Tour, mal jej miesto zaujať nový lacnejší model. Teraz je však všetko inak a namiesto nového modelu s pracovným názvom A-Entry prichádza do predaja Octavia Tour II. Zamýšľaný nový model príde pravdepodobne neskôr.

Škoda Octavia Tour II
Nová Škoda Octavia Tour II sa bude vyrábať v karosárskych vyhotoveniach limuzína a kombi

Octavia Tour II prichádza v prepracovanej podobe. Nový model je bohatší oproti prvej generácii o sviežejší dizajn, nový interiér a aktualizovanú ponuku výbavy. V ponuke bude za cenu od 9 990 € pri značkovom financovaní cez VWFS, resp. za 10 990 eur pri kúpe v hotovosti. Tour II sa bude rovnako ako jej predchodca ponúkať vo verzii limuzína i kombi a spĺňa emisnú normu EU5.

Od roku 2004, kedy pôvodnú Octaviu nahradil model druhej generácie, sa Octavia I predáva ako Tour a predstavuje mimoriadne výhodný model v tomto segmente vozidiel. Octaviu prvej generácie si doteraz kúpilo viac ako 1,4 milióna zákazníkov.

Nový model Tour II ponúkne už v sériovej výbave okrem iného klimatizáciu s mechanickou reguláciou, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, 4 airbagy, palubný počítač, elektrické ovládanie okien vpredu ako aj elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Kombi verzia dostane navyše aj strešný nosič a delené a sklopné zadné sedadlo. Zákazníci na Slovensku si budú môcť vybrať niektorý z dvoch benzínových agregátov 1,4 MPI/80 k a 1,6 MPI/102 k. Obe motorizácie sú v ponuke s manuálnou prevodovkou.

Základná cena modelu Octavia Tour II vo verzii limuzína je 10 990 € a 12 490 € vo verzii kombi. Pri využití značkového financovania prostredníctvom Volkswagen finančné služby bude možnosť získať Škodu Octavia Tour II za cenu už od 9 990 €. Objednávky na novú Octavia Tour II prijímajú autorizovaní predajcovia značky Škoda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.