Škoda Octavia za 9 990 €

Štvrtok, 14 október 2010

Škodovka láme cenové rekordy, keď s prekvapujúco nízkou cenou 9 990 eur, resp. 10 990 eur, prichádza na trh druhá generácia jedného z najúspešnejších modelov v histórii českej škodovky, Octavia Tour II. Pôvodne po skončení výroby Octavie prvej generácie, ktorá sa predávala pod názvom Octavia Tour, mal jej miesto zaujať nový lacnejší model. Teraz je však všetko inak a namiesto nového modelu s pracovným názvom A-Entry prichádza do predaja Octavia Tour II. Zamýšľaný nový model príde pravdepodobne neskôr.

Škoda Octavia Tour II
Nová Škoda Octavia Tour II sa bude vyrábať v karosárskych vyhotoveniach limuzína a kombi

Octavia Tour II prichádza v prepracovanej podobe. Nový model je bohatší oproti prvej generácii o sviežejší dizajn, nový interiér a aktualizovanú ponuku výbavy. V ponuke bude za cenu od 9 990 € pri značkovom financovaní cez VWFS, resp. za 10 990 eur pri kúpe v hotovosti. Tour II sa bude rovnako ako jej predchodca ponúkať vo verzii limuzína i kombi a spĺňa emisnú normu EU5.

Od roku 2004, kedy pôvodnú Octaviu nahradil model druhej generácie, sa Octavia I predáva ako Tour a predstavuje mimoriadne výhodný model v tomto segmente vozidiel. Octaviu prvej generácie si doteraz kúpilo viac ako 1,4 milióna zákazníkov.

Nový model Tour II ponúkne už v sériovej výbave okrem iného klimatizáciu s mechanickou reguláciou, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, 4 airbagy, palubný počítač, elektrické ovládanie okien vpredu ako aj elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Kombi verzia dostane navyše aj strešný nosič a delené a sklopné zadné sedadlo. Zákazníci na Slovensku si budú môcť vybrať niektorý z dvoch benzínových agregátov 1,4 MPI/80 k a 1,6 MPI/102 k. Obe motorizácie sú v ponuke s manuálnou prevodovkou.

Základná cena modelu Octavia Tour II vo verzii limuzína je 10 990 € a 12 490 € vo verzii kombi. Pri využití značkového financovania prostredníctvom Volkswagen finančné služby bude možnosť získať Škodu Octavia Tour II za cenu už od 9 990 €. Objednávky na novú Octavia Tour II prijímajú autorizovaní predajcovia značky Škoda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.