Škoda predstavuje Fabiu Scout

Pondelok, 23 február 2009

Škoda Auto sprístupnila prvé fotografie modelu Fabia Scout, ktorý bude verejnosti oficiálne predstavený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Dizajnová línia Scout je charakteristická individuálnym vzhľadom a ochrannými prvkami, ktoré vozidlu dodávajú robustnejšie črty.

Fabia Scout

Model Fabia Scout dodáva segmentu malých vozidiel, ktorý je často hodnotený z pohľadu funkčnosti a hospodárnosti, nový, emocionálnejší náboj. Ako už z obrázkov vidieť, Fabia Scout má nový špeciálne tvarovaný nárazník s ochrannými plastovými prvkami, ochranné kryty po bokoch karosérie a strešný nosič striebornej farby, ktoré zvýrazňujú vzhľad modelu. Podobne aj 16palcové kolesá Arktos z ľahkej zliatiny špeciálne navrhnuté pre tento model. Zákazník si však môže objednať aj väčšie sedemnásťpalcové kolesá s rovnakým dizajnom.

Pre Fabiu Scout budú pripravené štyri motory. Základným je benzínový 1,4 16V/86 k (spotreba 6,5 l/100km), druhým benzínovým je 1,6 16V/105 k (6,9 l/100km), ktorý sa okrem štandardnej 5stupňovej predovky s ručným radením bude dodávať aj v kombinácii so 6stupňovým automatom. Vznetové motory sú tiež dva – trojvalec 1,4 TDI PD/80 k (spotreba 4,6 l/100km) a štvorvalcový 1,9 TDI PD/105 k (4,9 l/100km). Oba motory si bude možné objednať aj s filtrom pevných častíc. Všetky verzie sú len s pohonom predných kolies. O tom, či sa v budúcnosti uvažuje aj s pohonom 4x4, v tlačovej správe sa nehovorí.

Fabia Scout

Interiéru dominuje čalúnenie určené výhradne pre túto dizajnovú líniu. Vkladané tkané koberce nesú nápis Scout, rovnako ako aj piate dvere. Pedále sú opatrené protišmykovými prvkami. Medzi rozlišovacie prvky modelu Fabia Scout patria taktiež hmlové svetlomety s tzv. corner funkciou a tónované sklá dodávané už v sériovej výbave.

Škoda Fabia Scout bude v predaji od mája tohto roku a do modelového radu Scout po modeloch Octavia a Roomster pribudene tak tretí člen.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.