Škoda predstavuje Fabiu Scout

Pondelok, 23 február 2009

Škoda Auto sprístupnila prvé fotografie modelu Fabia Scout, ktorý bude verejnosti oficiálne predstavený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Dizajnová línia Scout je charakteristická individuálnym vzhľadom a ochrannými prvkami, ktoré vozidlu dodávajú robustnejšie črty.

Fabia Scout

Model Fabia Scout dodáva segmentu malých vozidiel, ktorý je často hodnotený z pohľadu funkčnosti a hospodárnosti, nový, emocionálnejší náboj. Ako už z obrázkov vidieť, Fabia Scout má nový špeciálne tvarovaný nárazník s ochrannými plastovými prvkami, ochranné kryty po bokoch karosérie a strešný nosič striebornej farby, ktoré zvýrazňujú vzhľad modelu. Podobne aj 16palcové kolesá Arktos z ľahkej zliatiny špeciálne navrhnuté pre tento model. Zákazník si však môže objednať aj väčšie sedemnásťpalcové kolesá s rovnakým dizajnom.

Pre Fabiu Scout budú pripravené štyri motory. Základným je benzínový 1,4 16V/86 k (spotreba 6,5 l/100km), druhým benzínovým je 1,6 16V/105 k (6,9 l/100km), ktorý sa okrem štandardnej 5stupňovej predovky s ručným radením bude dodávať aj v kombinácii so 6stupňovým automatom. Vznetové motory sú tiež dva – trojvalec 1,4 TDI PD/80 k (spotreba 4,6 l/100km) a štvorvalcový 1,9 TDI PD/105 k (4,9 l/100km). Oba motory si bude možné objednať aj s filtrom pevných častíc. Všetky verzie sú len s pohonom predných kolies. O tom, či sa v budúcnosti uvažuje aj s pohonom 4x4, v tlačovej správe sa nehovorí.

Fabia Scout

Interiéru dominuje čalúnenie určené výhradne pre túto dizajnovú líniu. Vkladané tkané koberce nesú nápis Scout, rovnako ako aj piate dvere. Pedále sú opatrené protišmykovými prvkami. Medzi rozlišovacie prvky modelu Fabia Scout patria taktiež hmlové svetlomety s tzv. corner funkciou a tónované sklá dodávané už v sériovej výbave.

Škoda Fabia Scout bude v predaji od mája tohto roku a do modelového radu Scout po modeloch Octavia a Roomster pribudene tak tretí člen.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.