Škoda prezentovala nové modely

Nedeľa, 10 jún 2007

Škoda aj tentoraz mala v Ženeve čo predviesť. Okrem Fabie, ktorá mala svetovú výstavnú premiéru, ukázala svetu s veľkým úspechom aj model pre automobilové súťaže Fabiu S 2000, nový Roomster Scout a Octaviu RS s novým motorom 1,8 TSI.

Škoda Škoda Škoda

Fabia druhej generácie mala síce v Ženeve výstavnú premiéru, ale už predtým bola verejnosti dobre známa z podrobných testov a rôznych predstavení, takže každý, kto sa o novú Fabiu zaujímal, mohol o nej vedieť takmer všetko. Okrem toho koncom marca sa má začať oficiálny predaj, a tak každý záujemca si na predajných miestach môže nový automobil podrobne na vlastné oči prezrieť i vyskúšať, prípadne si ho aj vybrať s konkrétnou výbavou. Škoda má v Európe i vo svete už svoju stálu a širokú klientelu, takže tomu zodpovedal aj záujem návštevníkov o vystavované exempláre.

Škoda Škoda

Obrovský záujem v expozícii Škody v Ženeve bol o štúdiu nového športováho modelu Škoda Fabia Super 2000. Ide o nový súťažný špeciál vyvinutý pre automobilové súťaže, ktorý by mal nahradiť kategóriu špeciálov WRC jazdiacich majstrovstvá sveta rallye. Fabia S 2000 vychádza z Fabie druhej generácie, má podobne ako WRC pohon štyroch kolies, tri pasívne diferenciály, šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku a 18-palcové kolesá v Ženeve obuté pneumatikami na bežné povrchy ciest. Štúdia je plne funkčná, v tomto roku sa bude ďalej skúšať a do súťaží sa má nasadiť v budúcom roku.

Škoda Škoda Škoda

Nový Roomster Scout sa od pôvodného modelu líši hlavne tým, že jeho vonkajšie časti karosérie sú doplnené o nové plastové prídavky. Sú na blatníkoch, prahoch, bočných častiach karosérie a spojler dostal aj predný a zadný nárazník. Podstatné pre Roomster Scout je však to, že sa s ním dá ísť aj do ľahšieho terénu.

Octavia RS dostala nový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním benzínu a variabilným časovaním 1,8 TSI (160 k). Nahradí doterajší 2,0 FSI, ktorý mal výkon nižší o 10 koní.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.