Škoda prezentovala nové modely

Nedeľa, 10 jún 2007

Škoda aj tentoraz mala v Ženeve čo predviesť. Okrem Fabie, ktorá mala svetovú výstavnú premiéru, ukázala svetu s veľkým úspechom aj model pre automobilové súťaže Fabiu S 2000, nový Roomster Scout a Octaviu RS s novým motorom 1,8 TSI.

Škoda Škoda Škoda

Fabia druhej generácie mala síce v Ženeve výstavnú premiéru, ale už predtým bola verejnosti dobre známa z podrobných testov a rôznych predstavení, takže každý, kto sa o novú Fabiu zaujímal, mohol o nej vedieť takmer všetko. Okrem toho koncom marca sa má začať oficiálny predaj, a tak každý záujemca si na predajných miestach môže nový automobil podrobne na vlastné oči prezrieť i vyskúšať, prípadne si ho aj vybrať s konkrétnou výbavou. Škoda má v Európe i vo svete už svoju stálu a širokú klientelu, takže tomu zodpovedal aj záujem návštevníkov o vystavované exempláre.

Škoda Škoda

Obrovský záujem v expozícii Škody v Ženeve bol o štúdiu nového športováho modelu Škoda Fabia Super 2000. Ide o nový súťažný špeciál vyvinutý pre automobilové súťaže, ktorý by mal nahradiť kategóriu špeciálov WRC jazdiacich majstrovstvá sveta rallye. Fabia S 2000 vychádza z Fabie druhej generácie, má podobne ako WRC pohon štyroch kolies, tri pasívne diferenciály, šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku a 18-palcové kolesá v Ženeve obuté pneumatikami na bežné povrchy ciest. Štúdia je plne funkčná, v tomto roku sa bude ďalej skúšať a do súťaží sa má nasadiť v budúcom roku.

Škoda Škoda Škoda

Nový Roomster Scout sa od pôvodného modelu líši hlavne tým, že jeho vonkajšie časti karosérie sú doplnené o nové plastové prídavky. Sú na blatníkoch, prahoch, bočných častiach karosérie a spojler dostal aj predný a zadný nárazník. Podstatné pre Roomster Scout je však to, že sa s ním dá ísť aj do ľahšieho terénu.

Octavia RS dostala nový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním benzínu a variabilným časovaním 1,8 TSI (160 k). Nahradí doterajší 2,0 FSI, ktorý mal výkon nižší o 10 koní.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.