Škoda prezentovala nové modely

Nedeľa, 10 jún 2007

Škoda aj tentoraz mala v Ženeve čo predviesť. Okrem Fabie, ktorá mala svetovú výstavnú premiéru, ukázala svetu s veľkým úspechom aj model pre automobilové súťaže Fabiu S 2000, nový Roomster Scout a Octaviu RS s novým motorom 1,8 TSI.

Škoda Škoda Škoda

Fabia druhej generácie mala síce v Ženeve výstavnú premiéru, ale už predtým bola verejnosti dobre známa z podrobných testov a rôznych predstavení, takže každý, kto sa o novú Fabiu zaujímal, mohol o nej vedieť takmer všetko. Okrem toho koncom marca sa má začať oficiálny predaj, a tak každý záujemca si na predajných miestach môže nový automobil podrobne na vlastné oči prezrieť i vyskúšať, prípadne si ho aj vybrať s konkrétnou výbavou. Škoda má v Európe i vo svete už svoju stálu a širokú klientelu, takže tomu zodpovedal aj záujem návštevníkov o vystavované exempláre.

Škoda Škoda

Obrovský záujem v expozícii Škody v Ženeve bol o štúdiu nového športováho modelu Škoda Fabia Super 2000. Ide o nový súťažný špeciál vyvinutý pre automobilové súťaže, ktorý by mal nahradiť kategóriu špeciálov WRC jazdiacich majstrovstvá sveta rallye. Fabia S 2000 vychádza z Fabie druhej generácie, má podobne ako WRC pohon štyroch kolies, tri pasívne diferenciály, šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku a 18-palcové kolesá v Ženeve obuté pneumatikami na bežné povrchy ciest. Štúdia je plne funkčná, v tomto roku sa bude ďalej skúšať a do súťaží sa má nasadiť v budúcom roku.

Škoda Škoda Škoda

Nový Roomster Scout sa od pôvodného modelu líši hlavne tým, že jeho vonkajšie časti karosérie sú doplnené o nové plastové prídavky. Sú na blatníkoch, prahoch, bočných častiach karosérie a spojler dostal aj predný a zadný nárazník. Podstatné pre Roomster Scout je však to, že sa s ním dá ísť aj do ľahšieho terénu.

Octavia RS dostala nový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním benzínu a variabilným časovaním 1,8 TSI (160 k). Nahradí doterajší 2,0 FSI, ktorý mal výkon nižší o 10 koní.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.