Škoda prezentovala nové modely

Nedeľa, 10 jún 2007

Škoda aj tentoraz mala v Ženeve čo predviesť. Okrem Fabie, ktorá mala svetovú výstavnú premiéru, ukázala svetu s veľkým úspechom aj model pre automobilové súťaže Fabiu S 2000, nový Roomster Scout a Octaviu RS s novým motorom 1,8 TSI.

Škoda Škoda Škoda

Fabia druhej generácie mala síce v Ženeve výstavnú premiéru, ale už predtým bola verejnosti dobre známa z podrobných testov a rôznych predstavení, takže každý, kto sa o novú Fabiu zaujímal, mohol o nej vedieť takmer všetko. Okrem toho koncom marca sa má začať oficiálny predaj, a tak každý záujemca si na predajných miestach môže nový automobil podrobne na vlastné oči prezrieť i vyskúšať, prípadne si ho aj vybrať s konkrétnou výbavou. Škoda má v Európe i vo svete už svoju stálu a širokú klientelu, takže tomu zodpovedal aj záujem návštevníkov o vystavované exempláre.

Škoda Škoda

Obrovský záujem v expozícii Škody v Ženeve bol o štúdiu nového športováho modelu Škoda Fabia Super 2000. Ide o nový súťažný špeciál vyvinutý pre automobilové súťaže, ktorý by mal nahradiť kategóriu špeciálov WRC jazdiacich majstrovstvá sveta rallye. Fabia S 2000 vychádza z Fabie druhej generácie, má podobne ako WRC pohon štyroch kolies, tri pasívne diferenciály, šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku a 18-palcové kolesá v Ženeve obuté pneumatikami na bežné povrchy ciest. Štúdia je plne funkčná, v tomto roku sa bude ďalej skúšať a do súťaží sa má nasadiť v budúcom roku.

Škoda Škoda Škoda

Nový Roomster Scout sa od pôvodného modelu líši hlavne tým, že jeho vonkajšie časti karosérie sú doplnené o nové plastové prídavky. Sú na blatníkoch, prahoch, bočných častiach karosérie a spojler dostal aj predný a zadný nárazník. Podstatné pre Roomster Scout je však to, že sa s ním dá ísť aj do ľahšieho terénu.

Octavia RS dostala nový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním benzínu a variabilným časovaním 1,8 TSI (160 k). Nahradí doterajší 2,0 FSI, ktorý mal výkon nižší o 10 koní.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.