Škoda prezentovala nové modely

Nedeľa, 10 jún 2007

Škoda aj tentoraz mala v Ženeve čo predviesť. Okrem Fabie, ktorá mala svetovú výstavnú premiéru, ukázala svetu s veľkým úspechom aj model pre automobilové súťaže Fabiu S 2000, nový Roomster Scout a Octaviu RS s novým motorom 1,8 TSI.

Škoda Škoda Škoda

Fabia druhej generácie mala síce v Ženeve výstavnú premiéru, ale už predtým bola verejnosti dobre známa z podrobných testov a rôznych predstavení, takže každý, kto sa o novú Fabiu zaujímal, mohol o nej vedieť takmer všetko. Okrem toho koncom marca sa má začať oficiálny predaj, a tak každý záujemca si na predajných miestach môže nový automobil podrobne na vlastné oči prezrieť i vyskúšať, prípadne si ho aj vybrať s konkrétnou výbavou. Škoda má v Európe i vo svete už svoju stálu a širokú klientelu, takže tomu zodpovedal aj záujem návštevníkov o vystavované exempláre.

Škoda Škoda

Obrovský záujem v expozícii Škody v Ženeve bol o štúdiu nového športováho modelu Škoda Fabia Super 2000. Ide o nový súťažný špeciál vyvinutý pre automobilové súťaže, ktorý by mal nahradiť kategóriu špeciálov WRC jazdiacich majstrovstvá sveta rallye. Fabia S 2000 vychádza z Fabie druhej generácie, má podobne ako WRC pohon štyroch kolies, tri pasívne diferenciály, šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku a 18-palcové kolesá v Ženeve obuté pneumatikami na bežné povrchy ciest. Štúdia je plne funkčná, v tomto roku sa bude ďalej skúšať a do súťaží sa má nasadiť v budúcom roku.

Škoda Škoda Škoda

Nový Roomster Scout sa od pôvodného modelu líši hlavne tým, že jeho vonkajšie časti karosérie sú doplnené o nové plastové prídavky. Sú na blatníkoch, prahoch, bočných častiach karosérie a spojler dostal aj predný a zadný nárazník. Podstatné pre Roomster Scout je však to, že sa s ním dá ísť aj do ľahšieho terénu.

Octavia RS dostala nový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním benzínu a variabilným časovaním 1,8 TSI (160 k). Nahradí doterajší 2,0 FSI, ktorý mal výkon nižší o 10 koní.

Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring