Škoda pri Wörthersee prišla o strechu

Sobota, 04 jún 2011

Už po tridsiaty raz láka na začiatok júna priaznivcov skratky GTI a tuningu z celej Európy stretnutie v meste Reifnitz na brehu jazera Wörthersee. Značka Škoda tu predvádza dizajnovú štúdiu Fabia RS 2000 špeciálne pripravenú pre tento zraz. Je ňou štvordverový štvormiestny roadster (kabriolet?), ktorý v mladej Boleslavi postavili na báze Fabie Super 2000.

Škoda RS 2000
Štúdia Škoda Fabia RS 2000 sa predstavila na tuningovom zraze v Nemecku

Dizajnovú štúdiu špeciálne vyvinuli pre GTI stretnutie dizajnéri značky Škoda z úspešného súťažného automobilu Fabia Super 2000. Sledovali tým cieľ poskytnúť posádke radosť z dynamickej športovej jazdy. V širokom špeciáli si každý zo štvorice cestujúcich nájde dostatok miesta na sedenie i pri nastupovaní. Nízka línia okien ohraničujúca priestor pre posádku vpredu a na bokoch má nielen skvelý výhľad, ale aj pocit spolupatričnosti s okolitou krajinou.

Šéf automobilky Škoda Winfried Vahland považuje zraz fanúšikov silných motorov a športových úprav GTI pri jazere Wörthersee za Mekku automobilového tuningu. K tohtoročnému zrazu povedal, že "kto túto udalosť už raz zažil, nemôže si ju nechať ujsť. Jubilejný rok 2011 je pre Škodu vítanou príležitosťou, ako predviesť naše športové modely a zdôrazniť, že Škoda má v tejto oblasti čo ponúknuť."

Škoda RS 2000
Neodmysliteľnou "dekoráciou" pri predstavovaní nových modelov sú hostesky

Priaznivcom motoršportu sa na stretnutí na brehoch Wörthersee predstavila aj Fabia Super 2000, ktorá v minuloročnej súťažnej sezóne dominovala svetovému šampionátu série IRC. Prítomný bol aj víťazný automobil rakúskeho jazdca Raimunda Baumschlagera, ktorý s ním získal po desiaty raz titul rakúskeho majstra v rallye a bol fanúšikom v stánku Škoda osobne k dispozícii 2. júna.

Na stánku Škoda sa na ploche s rozlohou 600 m2 okrem štúdie Fabia RS 2000 predstavili aj ďalšie modely – súťažná Fabia Super 2000, športový produkčný model Fabia RS a akčná verzia Fabia Monte Carlo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.