Škoda pri Wörthersee prišla o strechu

Sobota, 04 jún 2011

Už po tridsiaty raz láka na začiatok júna priaznivcov skratky GTI a tuningu z celej Európy stretnutie v meste Reifnitz na brehu jazera Wörthersee. Značka Škoda tu predvádza dizajnovú štúdiu Fabia RS 2000 špeciálne pripravenú pre tento zraz. Je ňou štvordverový štvormiestny roadster (kabriolet?), ktorý v mladej Boleslavi postavili na báze Fabie Super 2000.

Škoda RS 2000
Štúdia Škoda Fabia RS 2000 sa predstavila na tuningovom zraze v Nemecku

Dizajnovú štúdiu špeciálne vyvinuli pre GTI stretnutie dizajnéri značky Škoda z úspešného súťažného automobilu Fabia Super 2000. Sledovali tým cieľ poskytnúť posádke radosť z dynamickej športovej jazdy. V širokom špeciáli si každý zo štvorice cestujúcich nájde dostatok miesta na sedenie i pri nastupovaní. Nízka línia okien ohraničujúca priestor pre posádku vpredu a na bokoch má nielen skvelý výhľad, ale aj pocit spolupatričnosti s okolitou krajinou.

Šéf automobilky Škoda Winfried Vahland považuje zraz fanúšikov silných motorov a športových úprav GTI pri jazere Wörthersee za Mekku automobilového tuningu. K tohtoročnému zrazu povedal, že "kto túto udalosť už raz zažil, nemôže si ju nechať ujsť. Jubilejný rok 2011 je pre Škodu vítanou príležitosťou, ako predviesť naše športové modely a zdôrazniť, že Škoda má v tejto oblasti čo ponúknuť."

Škoda RS 2000
Neodmysliteľnou "dekoráciou" pri predstavovaní nových modelov sú hostesky

Priaznivcom motoršportu sa na stretnutí na brehoch Wörthersee predstavila aj Fabia Super 2000, ktorá v minuloročnej súťažnej sezóne dominovala svetovému šampionátu série IRC. Prítomný bol aj víťazný automobil rakúskeho jazdca Raimunda Baumschlagera, ktorý s ním získal po desiaty raz titul rakúskeho majstra v rallye a bol fanúšikom v stánku Škoda osobne k dispozícii 2. júna.

Na stánku Škoda sa na ploche s rozlohou 600 m2 okrem štúdie Fabia RS 2000 predstavili aj ďalšie modely – súťažná Fabia Super 2000, športový produkčný model Fabia RS a akčná verzia Fabia Monte Carlo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.