Škoda pri Wörthersee prišla o strechu

Sobota, 04 jún 2011

Už po tridsiaty raz láka na začiatok júna priaznivcov skratky GTI a tuningu z celej Európy stretnutie v meste Reifnitz na brehu jazera Wörthersee. Značka Škoda tu predvádza dizajnovú štúdiu Fabia RS 2000 špeciálne pripravenú pre tento zraz. Je ňou štvordverový štvormiestny roadster (kabriolet?), ktorý v mladej Boleslavi postavili na báze Fabie Super 2000.

Škoda RS 2000
Štúdia Škoda Fabia RS 2000 sa predstavila na tuningovom zraze v Nemecku

Dizajnovú štúdiu špeciálne vyvinuli pre GTI stretnutie dizajnéri značky Škoda z úspešného súťažného automobilu Fabia Super 2000. Sledovali tým cieľ poskytnúť posádke radosť z dynamickej športovej jazdy. V širokom špeciáli si každý zo štvorice cestujúcich nájde dostatok miesta na sedenie i pri nastupovaní. Nízka línia okien ohraničujúca priestor pre posádku vpredu a na bokoch má nielen skvelý výhľad, ale aj pocit spolupatričnosti s okolitou krajinou.

Šéf automobilky Škoda Winfried Vahland považuje zraz fanúšikov silných motorov a športových úprav GTI pri jazere Wörthersee za Mekku automobilového tuningu. K tohtoročnému zrazu povedal, že "kto túto udalosť už raz zažil, nemôže si ju nechať ujsť. Jubilejný rok 2011 je pre Škodu vítanou príležitosťou, ako predviesť naše športové modely a zdôrazniť, že Škoda má v tejto oblasti čo ponúknuť."

Škoda RS 2000
Neodmysliteľnou "dekoráciou" pri predstavovaní nových modelov sú hostesky

Priaznivcom motoršportu sa na stretnutí na brehoch Wörthersee predstavila aj Fabia Super 2000, ktorá v minuloročnej súťažnej sezóne dominovala svetovému šampionátu série IRC. Prítomný bol aj víťazný automobil rakúskeho jazdca Raimunda Baumschlagera, ktorý s ním získal po desiaty raz titul rakúskeho majstra v rallye a bol fanúšikom v stánku Škoda osobne k dispozícii 2. júna.

Na stánku Škoda sa na ploche s rozlohou 600 m2 okrem štúdie Fabia RS 2000 predstavili aj ďalšie modely – súťažná Fabia Super 2000, športový produkčný model Fabia RS a akčná verzia Fabia Monte Carlo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.