Škoda Superb Combi: vo Frankfurte

Štvrtok, 27 august 2009

Už dlhšie sa vie, že Škoda Superb sedan/liftback nebude jedinou verziou najluxusnejšej škodovky. Avizovali to aj špionážne snímky rôznych carparazzov. Teraz Škoda oficiálne oznámila, že Škodu Superb Combi predstaví na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte.

Škoda Superb Combi

Nový model českej automobilky je logickým pokračovaním modelového radu Superb a ponúka ideálnu kombináciu všestrannosti a elegancie. Kombi verzia vlajkovej lode spoločnosti nadväzuje na limuzínu, ktorej druhá generácia si približne rok po uvedení na trh našla viac než štyridsaťdva tisíc majiteľov.

Model Superb Combi rozširuje ponuku kombi verzií, ktorá je typická pre automobily Škoda, aj pre vyššie triedy. Svojím dizajnom a dostatočne priestorným interiérom pre každú príležitosť predstavuje Superb Combi ideálny automobil pre tých, ktorí vyžadujú komfortný automobil. Nový model ponúkne zákazníkom priestranný interiér, vysokú úžitkovú hodnotu a zaujímavý dizajn.

Žiadne bližšie údaje v túto chvíľu nie sú známe, avšak na uverejňovaných špionážnych snímkach bolo vidieť, že nový Superb Combi bude mať v duchu tradície značky poriadne veľký batožinový priestor. Nie sú známe ani rozmery nového kombi, určite však na dĺžku nebude kratšie ako súčasná limuzína, ktorá má dĺžku úctyhodných 484 centimetrov.

Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.