Škoda Superb Combi: vo Frankfurte

Štvrtok, 27 august 2009

Už dlhšie sa vie, že Škoda Superb sedan/liftback nebude jedinou verziou najluxusnejšej škodovky. Avizovali to aj špionážne snímky rôznych carparazzov. Teraz Škoda oficiálne oznámila, že Škodu Superb Combi predstaví na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte.

Škoda Superb Combi

Nový model českej automobilky je logickým pokračovaním modelového radu Superb a ponúka ideálnu kombináciu všestrannosti a elegancie. Kombi verzia vlajkovej lode spoločnosti nadväzuje na limuzínu, ktorej druhá generácia si približne rok po uvedení na trh našla viac než štyridsaťdva tisíc majiteľov.

Model Superb Combi rozširuje ponuku kombi verzií, ktorá je typická pre automobily Škoda, aj pre vyššie triedy. Svojím dizajnom a dostatočne priestorným interiérom pre každú príležitosť predstavuje Superb Combi ideálny automobil pre tých, ktorí vyžadujú komfortný automobil. Nový model ponúkne zákazníkom priestranný interiér, vysokú úžitkovú hodnotu a zaujímavý dizajn.

Žiadne bližšie údaje v túto chvíľu nie sú známe, avšak na uverejňovaných špionážnych snímkach bolo vidieť, že nový Superb Combi bude mať v duchu tradície značky poriadne veľký batožinový priestor. Nie sú známe ani rozmery nového kombi, určite však na dĺžku nebude kratšie ako súčasná limuzína, ktorá má dĺžku úctyhodných 484 centimetrov.

Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.