Škoda ukáže v Ženeve tri novinky

Streda, 17 február 2016

Ženevský autosalón je už na dostrel. Automobilky sa predbiehajú v prezentácii modelov a štúdií, ktoré predstavia na najväčšom európskom autosalóne. Robí tak aj mladoboleslavská škodovka, ktorá príde do Švajčiarska hneď s tromi novinkami.

1 Škoda VisionS
Škoda VisionS už v podobe bližšej sériovému modelu sa takto predstaví v Ženeve

Brány ženevského autosalónu sa pre novinárov a odbornú verejnosť otvoria v prvý marcový deň a pre nich je určený aj ďalší deň. Od 3. marca bude potom do výstavných priestorov Palexpo prúdiť ostatná motoristická verejnosť.

Automobilka Škoda bude v Ženeve vystavovať svoje exponáty v spoločnej expozícii koncernu Volkswagen. Príde sem s tromi novinkami, z ktorých najväčším magnetom bude štúdia VisionS. Ňou sa Škoda pripravuje rozšíriť ponuku automobilov kategórie SUV.

So štúdiou Škoda VisionS česká automobilka na autosalóne v Ženeve napovie, ako by mohol vyzerať nový dizajnový jazyk SUV značky Škoda. Automobilka okrem tejto štúdie predstaví aj svoje najdôležitejšie technológie budúcnosti. Prezentáciu značky pri Ženevskom jazere dopĺní nová Škoda Octavia RS 4×4 a Škoda Octavia G-TEC s automatickou prevodovkou DSG a pohonom na CNG

2 Škoda VisionS

V zadnej časti štúdie VisionS zaujmú detaily, ktoré na modeloch Škoda vidíme prvýkrát

Pred pár dňami sme priniesli víziu konceptu Škoda VisionS. Teraz česká automobilka zverejnila ďalšie dve snímky konceptu VisionS. Ide zrejme o podobu bližšiu konečnej podobe zamýšľaného väčšieho SUV, ktoré bude mať hybridný pohon.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.