Škoda ukáže v Ženeve tri novinky

Streda, 17 február 2016

Ženevský autosalón je už na dostrel. Automobilky sa predbiehajú v prezentácii modelov a štúdií, ktoré predstavia na najväčšom európskom autosalóne. Robí tak aj mladoboleslavská škodovka, ktorá príde do Švajčiarska hneď s tromi novinkami.

1 Škoda VisionS
Škoda VisionS už v podobe bližšej sériovému modelu sa takto predstaví v Ženeve

Brány ženevského autosalónu sa pre novinárov a odbornú verejnosť otvoria v prvý marcový deň a pre nich je určený aj ďalší deň. Od 3. marca bude potom do výstavných priestorov Palexpo prúdiť ostatná motoristická verejnosť.

Automobilka Škoda bude v Ženeve vystavovať svoje exponáty v spoločnej expozícii koncernu Volkswagen. Príde sem s tromi novinkami, z ktorých najväčším magnetom bude štúdia VisionS. Ňou sa Škoda pripravuje rozšíriť ponuku automobilov kategórie SUV.

So štúdiou Škoda VisionS česká automobilka na autosalóne v Ženeve napovie, ako by mohol vyzerať nový dizajnový jazyk SUV značky Škoda. Automobilka okrem tejto štúdie predstaví aj svoje najdôležitejšie technológie budúcnosti. Prezentáciu značky pri Ženevskom jazere dopĺní nová Škoda Octavia RS 4×4 a Škoda Octavia G-TEC s automatickou prevodovkou DSG a pohonom na CNG

2 Škoda VisionS

V zadnej časti štúdie VisionS zaujmú detaily, ktoré na modeloch Škoda vidíme prvýkrát

Pred pár dňami sme priniesli víziu konceptu Škoda VisionS. Teraz česká automobilka zverejnila ďalšie dve snímky konceptu VisionS. Ide zrejme o podobu bližšiu konečnej podobe zamýšľaného väčšieho SUV, ktoré bude mať hybridný pohon.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.