Škoda ukáže v Ženeve tri novinky

Streda, 17 február 2016

Ženevský autosalón je už na dostrel. Automobilky sa predbiehajú v prezentácii modelov a štúdií, ktoré predstavia na najväčšom európskom autosalóne. Robí tak aj mladoboleslavská škodovka, ktorá príde do Švajčiarska hneď s tromi novinkami.

1 Škoda VisionS
Škoda VisionS už v podobe bližšej sériovému modelu sa takto predstaví v Ženeve

Brány ženevského autosalónu sa pre novinárov a odbornú verejnosť otvoria v prvý marcový deň a pre nich je určený aj ďalší deň. Od 3. marca bude potom do výstavných priestorov Palexpo prúdiť ostatná motoristická verejnosť.

Automobilka Škoda bude v Ženeve vystavovať svoje exponáty v spoločnej expozícii koncernu Volkswagen. Príde sem s tromi novinkami, z ktorých najväčším magnetom bude štúdia VisionS. Ňou sa Škoda pripravuje rozšíriť ponuku automobilov kategórie SUV.

So štúdiou Škoda VisionS česká automobilka na autosalóne v Ženeve napovie, ako by mohol vyzerať nový dizajnový jazyk SUV značky Škoda. Automobilka okrem tejto štúdie predstaví aj svoje najdôležitejšie technológie budúcnosti. Prezentáciu značky pri Ženevskom jazere dopĺní nová Škoda Octavia RS 4×4 a Škoda Octavia G-TEC s automatickou prevodovkou DSG a pohonom na CNG

2 Škoda VisionS

V zadnej časti štúdie VisionS zaujmú detaily, ktoré na modeloch Škoda vidíme prvýkrát

Pred pár dňami sme priniesli víziu konceptu Škoda VisionS. Teraz česká automobilka zverejnila ďalšie dve snímky konceptu VisionS. Ide zrejme o podobu bližšiu konečnej podobe zamýšľaného väčšieho SUV, ktoré bude mať hybridný pohon.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.