Škoda Vision 7S: Koncept SUV predstavuje svoj exteriér

Streda, 24 august 2022

Škoda Mladá Boleslav pri odhaľovaní ďalšieho nového modelu postupuje podľa osvedčenej schémy, a tak po zverejnení ukážok interiéru sedemmiestnej kabíny mohutného plne elektrického SUV Vision 7S spred vyše týždňa ukazuje teraz na skiciach exteriér pripravovanej novinky.

1-Vision

Koncept mohutného SUV okrem toho, že ide o sedemmiestny automobil, prekvapuje aj celkom novým dizajnom, ktorý, ak použijeme odbornú terminológiu, tak aj novým dizajnovým jazykom. Skice zachytávajú mohutné SUV s výrazne tvarovanou prednou časťou a úzkymi svetlometmi pretiahnutými do bokov vozidla.

Zo skice exteriéru plne elektrickej Škoda Vision 7S vidieť v novom štýle dizajnu mohutnú prednú časť štúdie. Výrazne širšia a plochejšia maska chladiča je uzavretá, a to naznačuje čisto elektrický pohon. Predné svetlomety sú v dvoch rovinách nad sebou a nad nimi je pás denného svietenia, ktorý prechádza k hranám výrazne rozšírených blatníkov.

Predná kapota nesie známy škodovácky dizajnový prvok v podobe typickej pre autá z Mladej Boleslavy. Nový robustný nárazník s výrazne čiernym lakovaním lemov má vertikálne otvory pre prívod vzduchu. Jeho spodná časť dostala náznak hliníkovej ochrany nárazníka a podvozku. Náklonnosť k rodine SUV naznačuje aj plastové ochrana lemovania blatníkov a prahov.

Veľké aerodynamicky optimalizované kolesá podčiarkujú mohutný vzhľad Vision 7S. Boky štúdie sa vyznačujú čistými plochami. Podobne plochá je aj línia strechy, ktorá sa smerom dozadu mierne zvažuje.

Na zadnej časti konceptu je nový typ vertikálne rozdelených zadných koncových svetiel. Aj tu, podobne ako na predných svetlách, sa objavuje náznak tvaru písmena T.

Automobilka Škoda naznačuje, že jej nový dizajnový jazyk nadväzuje na známe hodnoty ako robustný vzhľad, funkčnosť a autentickosť. V súlade s tým by koncept mal mať veľkorysý priestor, odolné a udržateľné materiály a aerodynamické, efektívne tvary.

Nakoniec niečo o premiére konceptu Škoda Vision 7S. Podľa českej tlače je naplánovaná na 30.augusta.

1-Vision 2-Vision
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.