Škoda Vision 7S: Koncept SUV predstavuje svoj exteriér

Streda, 24 august 2022

Škoda Mladá Boleslav pri odhaľovaní ďalšieho nového modelu postupuje podľa osvedčenej schémy, a tak po zverejnení ukážok interiéru sedemmiestnej kabíny mohutného plne elektrického SUV Vision 7S spred vyše týždňa ukazuje teraz na skiciach exteriér pripravovanej novinky.

1-Vision

Koncept mohutného SUV okrem toho, že ide o sedemmiestny automobil, prekvapuje aj celkom novým dizajnom, ktorý, ak použijeme odbornú terminológiu, tak aj novým dizajnovým jazykom. Skice zachytávajú mohutné SUV s výrazne tvarovanou prednou časťou a úzkymi svetlometmi pretiahnutými do bokov vozidla.

Zo skice exteriéru plne elektrickej Škoda Vision 7S vidieť v novom štýle dizajnu mohutnú prednú časť štúdie. Výrazne širšia a plochejšia maska chladiča je uzavretá, a to naznačuje čisto elektrický pohon. Predné svetlomety sú v dvoch rovinách nad sebou a nad nimi je pás denného svietenia, ktorý prechádza k hranám výrazne rozšírených blatníkov.

Predná kapota nesie známy škodovácky dizajnový prvok v podobe typickej pre autá z Mladej Boleslavy. Nový robustný nárazník s výrazne čiernym lakovaním lemov má vertikálne otvory pre prívod vzduchu. Jeho spodná časť dostala náznak hliníkovej ochrany nárazníka a podvozku. Náklonnosť k rodine SUV naznačuje aj plastové ochrana lemovania blatníkov a prahov.

Veľké aerodynamicky optimalizované kolesá podčiarkujú mohutný vzhľad Vision 7S. Boky štúdie sa vyznačujú čistými plochami. Podobne plochá je aj línia strechy, ktorá sa smerom dozadu mierne zvažuje.

Na zadnej časti konceptu je nový typ vertikálne rozdelených zadných koncových svetiel. Aj tu, podobne ako na predných svetlách, sa objavuje náznak tvaru písmena T.

Automobilka Škoda naznačuje, že jej nový dizajnový jazyk nadväzuje na známe hodnoty ako robustný vzhľad, funkčnosť a autentickosť. V súlade s tým by koncept mal mať veľkorysý priestor, odolné a udržateľné materiály a aerodynamické, efektívne tvary.

Nakoniec niečo o premiére konceptu Škoda Vision 7S. Podľa českej tlače je naplánovaná na 30.augusta.

1-Vision 2-Vision
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5