Škoda Vision C: koncept kupé sa ukáže v Ženeve

Streda, 05 február 2014

Vrcholom prezentácie automobilky Škoda na autosalóne v Ženeve 2014 bude premiéra konceptu Vision C. Dizajnová štúdia Vision C predstavuje ďalší vývojový stupeň smerovania značky Škoda. Z obrázku, ktorý automobilka uvoľnila, sa dá vyčítať, že dizajn nového kupé s päťdverovou karosériou je expresívny, dynamický i emocionálny.

Škoda Vision C
Dizajnová štúdia Škoda Vision C je pravdepodobne predzvesťou tretieho modelu modelového radu Octavia. Octavia Coupé sa tak postaví vedľa Octavie liftback a Combi.

Štúdia päťdverového kupé Vision C stojí podľa zahraničných prameňov na báze novej Octavie a začína ďalšiu fázu dynamického rozvoja modelového portfólia a dizajnu značky Škoda. Je to ďalší krok v evolúcii dizajnu vozidiel Škoda. Automobilka je v súčasnom období v najväčšej modelovej ofenzíve vo svojej histórii a intenzívne rozširuje nielen svoju modelovú paletu, ale aj dizajn a štýl všekých showroomov vo svete.

Mladoboleslavská automobilka v rámci svojej modelovej ofenzívy predstaví v Ženeve okrem Vision C aj poloterénnu Octaviu Scout a Octaviu CNG, na jeseň v Paríži potom tretiu generáciu Fabie a objaviť by sa tu mala aj ďalšia teraz nešpecifikovaná novinka.

Koncept Vision C predstavený v Ženeve by mal byť predzvesťou premeny tohto konceptu do sériovej Octavie Coupé, ktorá by sa mala začať vyrábať koncom roku 2015.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."