Škoda Vision In: Štúdia pre Indiu

Pondelok, 27 január 2020

Pripravované SUV pre indický trh odhaľuje česká Škoda po dizajnérskych detailoch a na škicách v krátkom videu necelé dva týždne pred autosalónom Auto Expo 2020 v Dillí.

skoda-vision
Maska chladiča s dvojitými rebrami je typickým prvkom modelov škodováckych SUV. Rebrá i logo na kapote budú podsvietené.

Na upútavke videa ukazuje Škoda prvé detaily nového SUV, zatiaľ pod menom koncepčnej štúdie Vision In, určeného pre indický trh. Štúdiu v reálnej podobe spoznáme v čase konania autosalónu v Dillí o necelé dva týždne.

Na videu vidieť okrem iného masku chladiča, typickú pre vozidlá značky Škoda, s masívnymi dvojitými rebrami a rámčekom z krištáľového skla. Vďaka dvojitým rebrám, ktoré môžu byť podsvietené, rovnako ako nad nimi uložené logo značky Škoda, a dvojdielnym svetlometom, pôsobí predná časť vozidla impozantným dojmom.

Kryštalické prvky vytvárajú optické akcenty aj v interiéri štúdie Vision In, napríklad pri páke voliča režimov prevodovky na stredovom paneli, pod virtuálnym kokpitom a tiež v podobe nového kryštalického prvku na palubnej doske.

Poťahy sedadiel majú výrazné zdobené prešívanie, na kožou potiahnutom multifunkčnom volante sú jasné otáčacie ovládače podľa nového konceptu ovládania vozidiel Škoda.

Štúdia Vision In je prvým vozidlom na báze modulárnej platformy MQB-A0-In, ktorá je prispôsobená požiadavkám indického trhu. Na tejto platforme vznikne niekoľko ďalších modelov značky Škoda a Volkswagen pre indický trh.

Štúdia Vision In bude mať oficiálnu premiéru na autosalóne Auto Expo 2020 v Dillí 5. februára (autosalón potrvá do 12.februára). Sériové SUV pre indický trh predstaví automobilka Škoda v priebehu marca tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.