Škoda Yeti: novinky Adventure a Laurin & Klement

Piatok, 02 november 2012

Škoda uvádza na trh dva nové varianty kompaktného SUV Škoda Yeti. Prvým je akčný model Adventure. Jeho názov napovedá, že Yeti Adventure je určený pre zákazníkov s dobrodružnou povahou. Druhou novinkou je vrcholná verzia Laurin & Klement.

Yeti Laurin Klement
Model Yeti sa dočkal vrcholnej výbavy Laurin & Klement - vysokého komfortu a elegancie

Yeti Adventure ponúka rad nových prvkov, ako dizajnový balík so 17palcovými kolesami Matterhorn, strieborný strešný nosič, čierne bočné ochranné lišty a nové poťahy sedadiel. Z komfortných prvkov napríklad automatickú klimatizáciu Climatronic, vyhrievané predné sedadlá a zadné parkovacie senzory. Tiež malý kožený balík. Základom tohto akčného modelu je verzia výbavy Ambition, vrátane ponuky motorizácií.

Priaznivci vycibrenej elegancie si teraz môžu kúpiť tiež Yeti vo vrcholnom vyhotovení Laurin & Klement (L&K). Názov modelu odkazuje na zakladateľov podniku Václava Laurina a Václava Klementa. Spoločnosť, ktorú založili v roku 1895, sa neskôr spojila s koncernom Škoda.

Yeti Laurin & Klement ponúka 17palcové kolesá Annapurna z ľahkej zliatiny, bi-xenónové svetlomety s natáčaním do zákrut, sklá SunSet s vyšším stupňom tónovania či strieborný strešný nosič. Identifikačným znakom výbavy L&K sú nápisy na oboch predných blatníkoch. L&K sa dá objednať okrem bieleho laku karosérie aj vo všetkých štandardných metalických odtieňoch. V budúcnosti sa ráta s modrým odtieňom Shark. S výnimkou agregátov 1,2 TSI/105k a 1,6 TDI CR/105k sú pre vrcholný model dostupné všetky motorizácie.

Yeti Adventure
Verzia Adventure je druhou novou verziou Yeti, ktorá vychádza z výbavy Ambition

V interiéri Yeti Laurin & Klement dominujú sedadlá v čiernej koži so strieborným obšitím a nápismi L&K. Z čiernej kože je aj trojramenný multifunkčný volant, hlavica radiacej páky a rukoväť ručnej brzdy. Exkluzivitu modelu pripomínajú nápisy Laurin & Klement na obložení vo farbe Piano čierna alebo s dreveným dekorom a na predných prahových lištách a textilných koberčekoch so strieborným lemovaním. V rozšírenej príplatkovej výbave bude možné v budúcnosti si priobjednať systém rozpoznania únavy vodiča. Vo výbave je aj navigačný systém Amundsen a príprava pre Bluetooth.

Ceny nových verzií Škoda Yeti sme v tlačovej správe Škoda Auto nenašli.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.