Škoda Yeti: novinky Adventure a Laurin & Klement

Piatok, 02 november 2012

Škoda uvádza na trh dva nové varianty kompaktného SUV Škoda Yeti. Prvým je akčný model Adventure. Jeho názov napovedá, že Yeti Adventure je určený pre zákazníkov s dobrodružnou povahou. Druhou novinkou je vrcholná verzia Laurin & Klement.

Yeti Laurin Klement
Model Yeti sa dočkal vrcholnej výbavy Laurin & Klement - vysokého komfortu a elegancie

Yeti Adventure ponúka rad nových prvkov, ako dizajnový balík so 17palcovými kolesami Matterhorn, strieborný strešný nosič, čierne bočné ochranné lišty a nové poťahy sedadiel. Z komfortných prvkov napríklad automatickú klimatizáciu Climatronic, vyhrievané predné sedadlá a zadné parkovacie senzory. Tiež malý kožený balík. Základom tohto akčného modelu je verzia výbavy Ambition, vrátane ponuky motorizácií.

Priaznivci vycibrenej elegancie si teraz môžu kúpiť tiež Yeti vo vrcholnom vyhotovení Laurin & Klement (L&K). Názov modelu odkazuje na zakladateľov podniku Václava Laurina a Václava Klementa. Spoločnosť, ktorú založili v roku 1895, sa neskôr spojila s koncernom Škoda.

Yeti Laurin & Klement ponúka 17palcové kolesá Annapurna z ľahkej zliatiny, bi-xenónové svetlomety s natáčaním do zákrut, sklá SunSet s vyšším stupňom tónovania či strieborný strešný nosič. Identifikačným znakom výbavy L&K sú nápisy na oboch predných blatníkoch. L&K sa dá objednať okrem bieleho laku karosérie aj vo všetkých štandardných metalických odtieňoch. V budúcnosti sa ráta s modrým odtieňom Shark. S výnimkou agregátov 1,2 TSI/105k a 1,6 TDI CR/105k sú pre vrcholný model dostupné všetky motorizácie.

Yeti Adventure
Verzia Adventure je druhou novou verziou Yeti, ktorá vychádza z výbavy Ambition

V interiéri Yeti Laurin & Klement dominujú sedadlá v čiernej koži so strieborným obšitím a nápismi L&K. Z čiernej kože je aj trojramenný multifunkčný volant, hlavica radiacej páky a rukoväť ručnej brzdy. Exkluzivitu modelu pripomínajú nápisy Laurin & Klement na obložení vo farbe Piano čierna alebo s dreveným dekorom a na predných prahových lištách a textilných koberčekoch so strieborným lemovaním. V rozšírenej príplatkovej výbave bude možné v budúcnosti si priobjednať systém rozpoznania únavy vodiča. Vo výbave je aj navigačný systém Amundsen a príprava pre Bluetooth.

Ceny nových verzií Škoda Yeti sme v tlačovej správe Škoda Auto nenašli.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.