Škoda Yeti: novinky Adventure a Laurin & Klement

Piatok, 02 november 2012

Škoda uvádza na trh dva nové varianty kompaktného SUV Škoda Yeti. Prvým je akčný model Adventure. Jeho názov napovedá, že Yeti Adventure je určený pre zákazníkov s dobrodružnou povahou. Druhou novinkou je vrcholná verzia Laurin & Klement.

Yeti Laurin Klement
Model Yeti sa dočkal vrcholnej výbavy Laurin & Klement - vysokého komfortu a elegancie

Yeti Adventure ponúka rad nových prvkov, ako dizajnový balík so 17palcovými kolesami Matterhorn, strieborný strešný nosič, čierne bočné ochranné lišty a nové poťahy sedadiel. Z komfortných prvkov napríklad automatickú klimatizáciu Climatronic, vyhrievané predné sedadlá a zadné parkovacie senzory. Tiež malý kožený balík. Základom tohto akčného modelu je verzia výbavy Ambition, vrátane ponuky motorizácií.

Priaznivci vycibrenej elegancie si teraz môžu kúpiť tiež Yeti vo vrcholnom vyhotovení Laurin & Klement (L&K). Názov modelu odkazuje na zakladateľov podniku Václava Laurina a Václava Klementa. Spoločnosť, ktorú založili v roku 1895, sa neskôr spojila s koncernom Škoda.

Yeti Laurin & Klement ponúka 17palcové kolesá Annapurna z ľahkej zliatiny, bi-xenónové svetlomety s natáčaním do zákrut, sklá SunSet s vyšším stupňom tónovania či strieborný strešný nosič. Identifikačným znakom výbavy L&K sú nápisy na oboch predných blatníkoch. L&K sa dá objednať okrem bieleho laku karosérie aj vo všetkých štandardných metalických odtieňoch. V budúcnosti sa ráta s modrým odtieňom Shark. S výnimkou agregátov 1,2 TSI/105k a 1,6 TDI CR/105k sú pre vrcholný model dostupné všetky motorizácie.

Yeti Adventure
Verzia Adventure je druhou novou verziou Yeti, ktorá vychádza z výbavy Ambition

V interiéri Yeti Laurin & Klement dominujú sedadlá v čiernej koži so strieborným obšitím a nápismi L&K. Z čiernej kože je aj trojramenný multifunkčný volant, hlavica radiacej páky a rukoväť ručnej brzdy. Exkluzivitu modelu pripomínajú nápisy Laurin & Klement na obložení vo farbe Piano čierna alebo s dreveným dekorom a na predných prahových lištách a textilných koberčekoch so strieborným lemovaním. V rozšírenej príplatkovej výbave bude možné v budúcnosti si priobjednať systém rozpoznania únavy vodiča. Vo výbave je aj navigačný systém Amundsen a príprava pre Bluetooth.

Ceny nových verzií Škoda Yeti sme v tlačovej správe Škoda Auto nenašli.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.