Škoda začína v Bratislave s výrobou Citigo

Piatok, 14 október 2011

Včera rozbehla automobilka Škoda v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave sériovú výrobu nového malého automobilu Škoda Citigo. Citigo je siedmy modelový rad, ktorým česká automobilka rozširuje ponuku svojich produktov v segmente malých automobilov.

Škoda Citigo
Najmenšia Škoda Citigo odštartovala svoju výrobu v závode VW pri Bratislave

S dĺžkou 3,56 metra, šírkou 1,65 metra a výškou 1,48 metra patrí Citigo medzi najkompaktnejšie autá v segmente A. Citigo ponúka maximálny priestor na minimálnej ploche a miesto pre štyroch cestujúcich.

Prvýkrát sa v automobile Škoda použil hlavový a bočný airbag pre vodiča a spolujazdca. Spolu s ďalšími prvkami vytvára komplexný balík pasívnej bezpečnosti, ktorý je v tejto triede príkladný. Aktívnu bezpečnosť zlepšuje nový brzdový asistent City Safe Drive.

Pri uvedení do predaja si zákazník bude môcť vybrať z dvoch nových benzínových trojvalcov, oba so zdvihovým objemom 1,0 litra a výkonom 60 alebo 75 koní. Na výber bude mať Citigo tri varianty výbavy: Active, Ambition a Elegance.

Škoda Citigo sa na českom trhu začne predávať ešte v tomto roku. Na Slovensko sa predaj nového škodováckeho modelu rozbehne na jeseň budúceho roka. Ďalšie európske krajiny budú nasledovať v priebehu budúceho roka.

Pri uvedení na trh bude Citigo v ponuke najprv v trojdverovej verzii. Päťdverová verzia bude v ponuke až od roku 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.