Škoda zverejnila modernizovaný Karoq na prvých skicách

Pondelok, 15 november 2021

Nový Karoq bude podľa automobilky vizuálne i technicky modernizovaný. Na prvých dvoch skicách vidieť mierne pozmenené jeho tvary.

1-skoda-karoq

Vizuálna modernizácia kompaktného SUV Škoda Karoq sa najviac dotkla prednej časti, čo vidieť zo skice zverejnenej českou automobilkou. Ukazuje nové usporiadanie svetlometov, vzadu zadných skupinových svetiel, oboje využívajú technológie LED.

Na dvoch dizajnových skicách ponúka Škoda prvý pohľad na omladeného Karoqa. K modernizácii dochádza štyri roky po jeho uvedení na trh, čo bolo v roku 2017. Teraz modernizovaný Karoq príde v novej vynovenej podobe.

Prvá z dvoch dizajnových skíc ukazuje novo tvarovanú a ešte výraznejšiu prednú časť modernizovaného Karoqa. Širšiu šesťuholníkovú masku chladiča zdobia výrazne zdvojené rebrá, pod ktorými je široký otvor prívodu vzduchu. Predné svetlomety sú užšie ako predtým a siahajú k maske chladiča.

Dynamický vzhľad vozidla podčiarkuje aj novo vedená línia svetiel pre denné svietenie, ktorá je po novom rozdelená na dve časti. Pod ňou je umiestnené druhé svetlo, kde sa nachádzajú hmlové svetlomety, alebo vo vrcholnom vyhotovení separátny modul LED. Takéto usporiadanie svetiel dodáva vozidlu v tme charakteristický "štvoroký" vzhľad.

2-skoda-karoq

Druhá skica ponúka pohľad na novo navrhnutú zadnú časť modelu Karoq. Zo skice je zrejmé aj nové vyhotovenie ostro tvarovaných zadných svetiel. Sú plochejšie ako na aktuálnom Karoqu, čím zvýrazňujú šírku vozidla. Zadný spojler je dlhší a nárazník opticky upravený.

Pre modely značky Škoda typické kryštalické štruktúry dodávajú zadným skupinovým svetlám, ktoré sa aj naďalej vyznačujú charakteristickou grafikou v tvare písmena C, mimoriadny optický akcent.

Digitálna prezentácia omladeného modelu Škoda Karoq pre zástupcov médií sa uskutoční 30. novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-mini-pre-radost
Brit Nicholas Nico Martin vytvoril netradičný charitatívny projekt, keď so svojím elektrickým Mini roznáša v predvianočnom čase radosť ľuďom v Británii. Od 25. novembra precestuje celé Spojené kráľovstvo, aby s elektrickým Mini pokrytým 2000 LED svetielkami šíril radosť. Jeho cesta má aj charitatívny rozmer. Chce počas nej vyzbierať čo najviac peňazí pre organizácie MS Trust a Duchenne UK, ktoré sa venujú pacientom so sklerózou multiplex a so svalovou dystrofiou a aj pre britskú Alzheimerovu spoločnosť. David George, riaditeľ Mini Veľkej Británie: "Sme poctení, že môžeme byť súčasťou Nicovho fundraisingového projektu. Je to úžasný nápad, ktorý spojí ľudí, rozosmeje ich a zároveň získa financie pre úžasné charitatívne ciele."
1-Toyota-Mirai
Úmysel Japonska orientovať svoju ekonomiku na vodík začína mať konkrétne podoby. V minulom roku spustili do prevádzky výskumné a výrobné zariadenie Fukushima Hydrogen Energy Research Field, ktoré už dodávalo vodík na okruh Suzuka pomocou nákladných automobilov na biopalivá. Nákladné autá poháňané palivovými článkami zasa slúžili na prevoz vodíka dovážaného z Austrálie. Testovací program realizujú spoločne Toyota a spoločnosti Kawasaki Heavy Industries s ďalšími dvomi partnermi. Použitie nákladných áut na vodík a nákladných automobilov na biopalivá je spôsob, ako čo najrýchlejšie znížiť emisie CO² v dopravnom priemysle.
Haico-Van-Der-Luyt
Autom roka v Nemecku (GCOTY) v kompaktnej triede sa stal nový Peugeot 308. Vyhral v konkurencii 11 vozidiel od 9 výrobcov. Porota ocenila, že zákazníci si budú môcť vybrať modely s benzínovými, naftovými ako aj dvomi plug-in hybridnými pohonmi. Ďalšími dôvodmi pre ocenenie kompaktného hatchbacku sú moderné technológie, digitálny a individuálne nastaviteľný displej prístrojovej dosky Peugeot i-Cockpit, ako aj nový dizajn s novým logom Peugeot. Nový model Peugeot 308 sa v Nemecku predáva za cenu od 23 200 eur. Ocenenie Auto roka v Nemecku udeľuje porota zložená z 20 motoristických novinárova z viacerých krajín Európy, je nezávislá od akéhokoľvek vydavateľstva alebo automobilky.Šéf automobilky Haico Van Der Luyt s ocenením GCOTY