Škoda zverejnila modernizovaný Karoq na prvých skicách

Pondelok, 15 november 2021

Nový Karoq bude podľa automobilky vizuálne i technicky modernizovaný. Na prvých dvoch skicách vidieť mierne pozmenené jeho tvary.

1-skoda-karoq

Vizuálna modernizácia kompaktného SUV Škoda Karoq sa najviac dotkla prednej časti, čo vidieť zo skice zverejnenej českou automobilkou. Ukazuje nové usporiadanie svetlometov, vzadu zadných skupinových svetiel, oboje využívajú technológie LED.

Na dvoch dizajnových skicách ponúka Škoda prvý pohľad na omladeného Karoqa. K modernizácii dochádza štyri roky po jeho uvedení na trh, čo bolo v roku 2017. Teraz modernizovaný Karoq príde v novej vynovenej podobe.

Prvá z dvoch dizajnových skíc ukazuje novo tvarovanú a ešte výraznejšiu prednú časť modernizovaného Karoqa. Širšiu šesťuholníkovú masku chladiča zdobia výrazne zdvojené rebrá, pod ktorými je široký otvor prívodu vzduchu. Predné svetlomety sú užšie ako predtým a siahajú k maske chladiča.

Dynamický vzhľad vozidla podčiarkuje aj novo vedená línia svetiel pre denné svietenie, ktorá je po novom rozdelená na dve časti. Pod ňou je umiestnené druhé svetlo, kde sa nachádzajú hmlové svetlomety, alebo vo vrcholnom vyhotovení separátny modul LED. Takéto usporiadanie svetiel dodáva vozidlu v tme charakteristický "štvoroký" vzhľad.

2-skoda-karoq

Druhá skica ponúka pohľad na novo navrhnutú zadnú časť modelu Karoq. Zo skice je zrejmé aj nové vyhotovenie ostro tvarovaných zadných svetiel. Sú plochejšie ako na aktuálnom Karoqu, čím zvýrazňujú šírku vozidla. Zadný spojler je dlhší a nárazník opticky upravený.

Pre modely značky Škoda typické kryštalické štruktúry dodávajú zadným skupinovým svetlám, ktoré sa aj naďalej vyznačujú charakteristickou grafikou v tvare písmena C, mimoriadny optický akcent.

Digitálna prezentácia omladeného modelu Škoda Karoq pre zástupcov médií sa uskutoční 30. novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.