Smart ForTwo Highstyle: špeciálna edícia

Piatok, 28 august 2009

Daimler pripravil pre zákazníkov svojej najmladšej skupiny Smart špeciálnu sériu svojho dvojmiestneho modelu Smart ForTwo nazvanú Edition Highstyle. Tá ponúkne nové materiály interiéru, bohatšiu výbavu i nové kombinácie farieb interiéru a karosérie.

Smart ForTwo Highstyle

Kvalitná výbava, ušľachtilé materiály a osobitý vzhľad charakterizujú exkluzívnu edíciu Smart ForTwo Highstyle, ktorá sa na jeseň začne dodávať aj na Slovensko s dvomi benzínovými motormi. Prvý s výkonom 71 koní, štandardne vybavený so systémom stop-štart, ktorý môže znížiť spotrebu až o 20 percent, druhý s výkonom 84 koní, pričom oba plnia prísnu emisnú normu EU 5.

Exkluzivitu zovňajšku umocní čokoládovo hnedá metalíza povrchových panelov karosérie a elegantné 12lúčové disky z ľahkej zliatiny v 15palcovom vyhotovení. Interiéru dominuje kombinácia svetlo-tmavej látky s hnedými ozdobnými švami a kovovo sa lesknúcou kožou. Z kože sú vyhotovené i kolenná zóna, prístrojová doska, trojramenný športový volant s radením prevodových stupňov a hlavica radiacej páky.

Smart ForTwo Highstyle

Edícia Highstyle vychádza z výbavy Passion a zahŕňa okrem iného automatické radenie softouch, elektrické ovládanie okien, automatickú klimatizáciu a panoramatickú strechu s protislnečnou clonou. Do štandardnej výbavy patrí aj otáčkomer, hodiny a autorádio. Na želanie sa dodáva elektrické servoriadenie, vyhrievanie sedadiel, uzamykateľná skrinka pred spolujazdcom a audio systém Smart s rozhraním MP3.

Ceny špeciálnej edície Smartu ForTwo Highstyle neboli zverejnené.

Autor: J. Goldberger
Foto: Smart
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.