Smart ForTwo Highstyle: špeciálna edícia

Piatok, 28 august 2009

Daimler pripravil pre zákazníkov svojej najmladšej skupiny Smart špeciálnu sériu svojho dvojmiestneho modelu Smart ForTwo nazvanú Edition Highstyle. Tá ponúkne nové materiály interiéru, bohatšiu výbavu i nové kombinácie farieb interiéru a karosérie.

Smart ForTwo Highstyle

Kvalitná výbava, ušľachtilé materiály a osobitý vzhľad charakterizujú exkluzívnu edíciu Smart ForTwo Highstyle, ktorá sa na jeseň začne dodávať aj na Slovensko s dvomi benzínovými motormi. Prvý s výkonom 71 koní, štandardne vybavený so systémom stop-štart, ktorý môže znížiť spotrebu až o 20 percent, druhý s výkonom 84 koní, pričom oba plnia prísnu emisnú normu EU 5.

Exkluzivitu zovňajšku umocní čokoládovo hnedá metalíza povrchových panelov karosérie a elegantné 12lúčové disky z ľahkej zliatiny v 15palcovom vyhotovení. Interiéru dominuje kombinácia svetlo-tmavej látky s hnedými ozdobnými švami a kovovo sa lesknúcou kožou. Z kože sú vyhotovené i kolenná zóna, prístrojová doska, trojramenný športový volant s radením prevodových stupňov a hlavica radiacej páky.

Smart ForTwo Highstyle

Edícia Highstyle vychádza z výbavy Passion a zahŕňa okrem iného automatické radenie softouch, elektrické ovládanie okien, automatickú klimatizáciu a panoramatickú strechu s protislnečnou clonou. Do štandardnej výbavy patrí aj otáčkomer, hodiny a autorádio. Na želanie sa dodáva elektrické servoriadenie, vyhrievanie sedadiel, uzamykateľná skrinka pred spolujazdcom a audio systém Smart s rozhraním MP3.

Ceny špeciálnej edície Smartu ForTwo Highstyle neboli zverejnené.

Autor: J. Goldberger
Foto: Smart
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."