Smart ForTwo Highstyle: špeciálna edícia

Piatok, 28 august 2009

Daimler pripravil pre zákazníkov svojej najmladšej skupiny Smart špeciálnu sériu svojho dvojmiestneho modelu Smart ForTwo nazvanú Edition Highstyle. Tá ponúkne nové materiály interiéru, bohatšiu výbavu i nové kombinácie farieb interiéru a karosérie.

Smart ForTwo Highstyle

Kvalitná výbava, ušľachtilé materiály a osobitý vzhľad charakterizujú exkluzívnu edíciu Smart ForTwo Highstyle, ktorá sa na jeseň začne dodávať aj na Slovensko s dvomi benzínovými motormi. Prvý s výkonom 71 koní, štandardne vybavený so systémom stop-štart, ktorý môže znížiť spotrebu až o 20 percent, druhý s výkonom 84 koní, pričom oba plnia prísnu emisnú normu EU 5.

Exkluzivitu zovňajšku umocní čokoládovo hnedá metalíza povrchových panelov karosérie a elegantné 12lúčové disky z ľahkej zliatiny v 15palcovom vyhotovení. Interiéru dominuje kombinácia svetlo-tmavej látky s hnedými ozdobnými švami a kovovo sa lesknúcou kožou. Z kože sú vyhotovené i kolenná zóna, prístrojová doska, trojramenný športový volant s radením prevodových stupňov a hlavica radiacej páky.

Smart ForTwo Highstyle

Edícia Highstyle vychádza z výbavy Passion a zahŕňa okrem iného automatické radenie softouch, elektrické ovládanie okien, automatickú klimatizáciu a panoramatickú strechu s protislnečnou clonou. Do štandardnej výbavy patrí aj otáčkomer, hodiny a autorádio. Na želanie sa dodáva elektrické servoriadenie, vyhrievanie sedadiel, uzamykateľná skrinka pred spolujazdcom a audio systém Smart s rozhraním MP3.

Ceny špeciálnej edície Smartu ForTwo Highstyle neboli zverejnené.

Autor: J. Goldberger
Foto: Smart
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.