Smart ForTwo Highstyle: špeciálna edícia

Piatok, 28 august 2009

Daimler pripravil pre zákazníkov svojej najmladšej skupiny Smart špeciálnu sériu svojho dvojmiestneho modelu Smart ForTwo nazvanú Edition Highstyle. Tá ponúkne nové materiály interiéru, bohatšiu výbavu i nové kombinácie farieb interiéru a karosérie.

Smart ForTwo Highstyle

Kvalitná výbava, ušľachtilé materiály a osobitý vzhľad charakterizujú exkluzívnu edíciu Smart ForTwo Highstyle, ktorá sa na jeseň začne dodávať aj na Slovensko s dvomi benzínovými motormi. Prvý s výkonom 71 koní, štandardne vybavený so systémom stop-štart, ktorý môže znížiť spotrebu až o 20 percent, druhý s výkonom 84 koní, pričom oba plnia prísnu emisnú normu EU 5.

Exkluzivitu zovňajšku umocní čokoládovo hnedá metalíza povrchových panelov karosérie a elegantné 12lúčové disky z ľahkej zliatiny v 15palcovom vyhotovení. Interiéru dominuje kombinácia svetlo-tmavej látky s hnedými ozdobnými švami a kovovo sa lesknúcou kožou. Z kože sú vyhotovené i kolenná zóna, prístrojová doska, trojramenný športový volant s radením prevodových stupňov a hlavica radiacej páky.

Smart ForTwo Highstyle

Edícia Highstyle vychádza z výbavy Passion a zahŕňa okrem iného automatické radenie softouch, elektrické ovládanie okien, automatickú klimatizáciu a panoramatickú strechu s protislnečnou clonou. Do štandardnej výbavy patrí aj otáčkomer, hodiny a autorádio. Na želanie sa dodáva elektrické servoriadenie, vyhrievanie sedadiel, uzamykateľná skrinka pred spolujazdcom a audio systém Smart s rozhraním MP3.

Ceny špeciálnej edície Smartu ForTwo Highstyle neboli zverejnené.

Autor: J. Goldberger
Foto: Smart
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.