Smart ForTwo Highstyle: špeciálna edícia

Piatok, 28 august 2009

Daimler pripravil pre zákazníkov svojej najmladšej skupiny Smart špeciálnu sériu svojho dvojmiestneho modelu Smart ForTwo nazvanú Edition Highstyle. Tá ponúkne nové materiály interiéru, bohatšiu výbavu i nové kombinácie farieb interiéru a karosérie.

Smart ForTwo Highstyle

Kvalitná výbava, ušľachtilé materiály a osobitý vzhľad charakterizujú exkluzívnu edíciu Smart ForTwo Highstyle, ktorá sa na jeseň začne dodávať aj na Slovensko s dvomi benzínovými motormi. Prvý s výkonom 71 koní, štandardne vybavený so systémom stop-štart, ktorý môže znížiť spotrebu až o 20 percent, druhý s výkonom 84 koní, pričom oba plnia prísnu emisnú normu EU 5.

Exkluzivitu zovňajšku umocní čokoládovo hnedá metalíza povrchových panelov karosérie a elegantné 12lúčové disky z ľahkej zliatiny v 15palcovom vyhotovení. Interiéru dominuje kombinácia svetlo-tmavej látky s hnedými ozdobnými švami a kovovo sa lesknúcou kožou. Z kože sú vyhotovené i kolenná zóna, prístrojová doska, trojramenný športový volant s radením prevodových stupňov a hlavica radiacej páky.

Smart ForTwo Highstyle

Edícia Highstyle vychádza z výbavy Passion a zahŕňa okrem iného automatické radenie softouch, elektrické ovládanie okien, automatickú klimatizáciu a panoramatickú strechu s protislnečnou clonou. Do štandardnej výbavy patrí aj otáčkomer, hodiny a autorádio. Na želanie sa dodáva elektrické servoriadenie, vyhrievanie sedadiel, uzamykateľná skrinka pred spolujazdcom a audio systém Smart s rozhraním MP3.

Ceny špeciálnej edície Smartu ForTwo Highstyle neboli zverejnené.

Autor: J. Goldberger
Foto: Smart
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.