Športová verzia Chevrolet Captiva

Piatok, 07 december 2007

Chevroletu sa s modelom Captiva na európskom trhu automobilov SUV darí. Teraz pridáva športovú verziu.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Úspech modelu Captiva potvrdzujú výsledky predaja, ktoré hovoria, že od uvedenia na trh v roku 2006 sa v Európe predalo už 43 000 exemplárov tohto príťažlivého automobilu. Aby americký výrobca ešte zatraktívnil tento úspešný model, predstavil v Taliansku na boloňskom autosalóne športovú verziu modelu Captiva – dynamicky štylizovaný kompaktný SUV, ktorý má podporiť imidž i ponuku značky v Európe.

Model Captiva predstavený v Bologni má najviac vzhľadových zmien na exteriéri. Skrášľujú a zdokonaľujú ho napríklad nové 18palcové kolesá z ľahkých zliatin, nové stmavené čelné svetlomety a "dymové" zadné skupinové svetlá, nové koncovky výfuku, zmenený predný nárazník, povrch nárazníkov a bočných líšt vo farbe zvanej Chaos Black, povrch Light Silver krúžkov okolo hmlových svetiel, kľučiek a pozdĺžneho základného strešného nosiča.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Zmeny skrášľujú a vylepšujú aj interiér a navodzujú v ňom športovú atmosféru. Moderný interiér ponúka teraz športový štýl najmä prostredníctvom červeno-čierneho koženého čalúnenia, červených stehov čalúnenia a interiér spestrujú aj ozdobné doplnky vo farbe "čierneho karbónu".

Chevrolet Captiva Sport je reakciou výrobcu na rastúci dopyt po výraznom športovom štýle SUV. V tejto športovo zameranej verzii je Captiva k dispozícii s úspornejším a pomerne výkonným dieselovým motorom 2,0 l common-rail s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 320 Nm, alebo s kultivovaným 230koňovým benzínovým motorom V6.

Chevrolet Captiva Sport sa už predáva aj na Slovensku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.