Športová verzia Chevrolet Captiva

Piatok, 07 december 2007

Chevroletu sa s modelom Captiva na európskom trhu automobilov SUV darí. Teraz pridáva športovú verziu.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Úspech modelu Captiva potvrdzujú výsledky predaja, ktoré hovoria, že od uvedenia na trh v roku 2006 sa v Európe predalo už 43 000 exemplárov tohto príťažlivého automobilu. Aby americký výrobca ešte zatraktívnil tento úspešný model, predstavil v Taliansku na boloňskom autosalóne športovú verziu modelu Captiva – dynamicky štylizovaný kompaktný SUV, ktorý má podporiť imidž i ponuku značky v Európe.

Model Captiva predstavený v Bologni má najviac vzhľadových zmien na exteriéri. Skrášľujú a zdokonaľujú ho napríklad nové 18palcové kolesá z ľahkých zliatin, nové stmavené čelné svetlomety a "dymové" zadné skupinové svetlá, nové koncovky výfuku, zmenený predný nárazník, povrch nárazníkov a bočných líšt vo farbe zvanej Chaos Black, povrch Light Silver krúžkov okolo hmlových svetiel, kľučiek a pozdĺžneho základného strešného nosiča.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Zmeny skrášľujú a vylepšujú aj interiér a navodzujú v ňom športovú atmosféru. Moderný interiér ponúka teraz športový štýl najmä prostredníctvom červeno-čierneho koženého čalúnenia, červených stehov čalúnenia a interiér spestrujú aj ozdobné doplnky vo farbe "čierneho karbónu".

Chevrolet Captiva Sport je reakciou výrobcu na rastúci dopyt po výraznom športovom štýle SUV. V tejto športovo zameranej verzii je Captiva k dispozícii s úspornejším a pomerne výkonným dieselovým motorom 2,0 l common-rail s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 320 Nm, alebo s kultivovaným 230koňovým benzínovým motorom V6.

Chevrolet Captiva Sport sa už predáva aj na Slovensku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.