Športová verzia Chevrolet Captiva

Piatok, 07 december 2007

Chevroletu sa s modelom Captiva na európskom trhu automobilov SUV darí. Teraz pridáva športovú verziu.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Úspech modelu Captiva potvrdzujú výsledky predaja, ktoré hovoria, že od uvedenia na trh v roku 2006 sa v Európe predalo už 43 000 exemplárov tohto príťažlivého automobilu. Aby americký výrobca ešte zatraktívnil tento úspešný model, predstavil v Taliansku na boloňskom autosalóne športovú verziu modelu Captiva – dynamicky štylizovaný kompaktný SUV, ktorý má podporiť imidž i ponuku značky v Európe.

Model Captiva predstavený v Bologni má najviac vzhľadových zmien na exteriéri. Skrášľujú a zdokonaľujú ho napríklad nové 18palcové kolesá z ľahkých zliatin, nové stmavené čelné svetlomety a "dymové" zadné skupinové svetlá, nové koncovky výfuku, zmenený predný nárazník, povrch nárazníkov a bočných líšt vo farbe zvanej Chaos Black, povrch Light Silver krúžkov okolo hmlových svetiel, kľučiek a pozdĺžneho základného strešného nosiča.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Zmeny skrášľujú a vylepšujú aj interiér a navodzujú v ňom športovú atmosféru. Moderný interiér ponúka teraz športový štýl najmä prostredníctvom červeno-čierneho koženého čalúnenia, červených stehov čalúnenia a interiér spestrujú aj ozdobné doplnky vo farbe "čierneho karbónu".

Chevrolet Captiva Sport je reakciou výrobcu na rastúci dopyt po výraznom športovom štýle SUV. V tejto športovo zameranej verzii je Captiva k dispozícii s úspornejším a pomerne výkonným dieselovým motorom 2,0 l common-rail s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 320 Nm, alebo s kultivovaným 230koňovým benzínovým motorom V6.

Chevrolet Captiva Sport sa už predáva aj na Slovensku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.