Športová verzia Chevrolet Captiva

Piatok, 07 december 2007

Chevroletu sa s modelom Captiva na európskom trhu automobilov SUV darí. Teraz pridáva športovú verziu.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Úspech modelu Captiva potvrdzujú výsledky predaja, ktoré hovoria, že od uvedenia na trh v roku 2006 sa v Európe predalo už 43 000 exemplárov tohto príťažlivého automobilu. Aby americký výrobca ešte zatraktívnil tento úspešný model, predstavil v Taliansku na boloňskom autosalóne športovú verziu modelu Captiva – dynamicky štylizovaný kompaktný SUV, ktorý má podporiť imidž i ponuku značky v Európe.

Model Captiva predstavený v Bologni má najviac vzhľadových zmien na exteriéri. Skrášľujú a zdokonaľujú ho napríklad nové 18palcové kolesá z ľahkých zliatin, nové stmavené čelné svetlomety a "dymové" zadné skupinové svetlá, nové koncovky výfuku, zmenený predný nárazník, povrch nárazníkov a bočných líšt vo farbe zvanej Chaos Black, povrch Light Silver krúžkov okolo hmlových svetiel, kľučiek a pozdĺžneho základného strešného nosiča.

Chevrolet Captiva Chevrolet Captiva

Zmeny skrášľujú a vylepšujú aj interiér a navodzujú v ňom športovú atmosféru. Moderný interiér ponúka teraz športový štýl najmä prostredníctvom červeno-čierneho koženého čalúnenia, červených stehov čalúnenia a interiér spestrujú aj ozdobné doplnky vo farbe "čierneho karbónu".

Chevrolet Captiva Sport je reakciou výrobcu na rastúci dopyt po výraznom športovom štýle SUV. V tejto športovo zameranej verzii je Captiva k dispozícii s úspornejším a pomerne výkonným dieselovým motorom 2,0 l common-rail s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 320 Nm, alebo s kultivovaným 230koňovým benzínovým motorom V6.

Chevrolet Captiva Sport sa už predáva aj na Slovensku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.