Štýlová Škoda Fabia Sport

Utorok, 22 apríl 2008

Škodovka si pre svoj akčný model pre zákazníka dôverne známej fabie zvolila označenie číslom 388. A pridala k tomu navyše známku...

Škoda Fabia Sport Škoda Fabia Sport

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko predstavila akčný model Fabia v špeciálnej limitovanej sérii s označením Škoda Fabia Sport Edition. Táto unikátna limitovaná séria v počte len 388 kusov vychádza z verzie Fabia Sport. Z hľadiska bezpečnosti ponúka akčný model navyše oproti bežnému vybaveniu Sport protipreklzový systém ASR a hlavové airbagy. Potrebné informácie o vozidle a jazde poskytuje vodičovi prehľadný multifunkčný displej Maxi - DOT.

Škoda Fabia Sport

Športový vzhľad akčného modelu umocňujú 16palcové hliníkové disky kolies Atria, štýlový Styling Kit spolu s modernými prahovými lištami, športové hliníkové pedále ako aj textilné koberčeky. Model je dostupný v troch farbách exteriéru – červenej, žltej a čiernej. Automobily sú navyše označené štítkom s priebežným poradovým číslom vyrobeného vozidla. To dotvára osobitý štýl samotného modelu.

Verejnosť mala možnosť bližšie sa zoznámiť so štýlovým športovým modelom počas nedávno skončeného autosalónu Bratislava, teraz už u autorizovaných predajcov značky Škoda. Najdostupnejší model limitovanej edície Škoda Fabia Sport Edition sa ponúka v cene od 388 888 korún.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.