Štýlová Škoda Fabia Sport

Utorok, 22 apríl 2008

Škodovka si pre svoj akčný model pre zákazníka dôverne známej fabie zvolila označenie číslom 388. A pridala k tomu navyše známku...

Škoda Fabia Sport Škoda Fabia Sport

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko predstavila akčný model Fabia v špeciálnej limitovanej sérii s označením Škoda Fabia Sport Edition. Táto unikátna limitovaná séria v počte len 388 kusov vychádza z verzie Fabia Sport. Z hľadiska bezpečnosti ponúka akčný model navyše oproti bežnému vybaveniu Sport protipreklzový systém ASR a hlavové airbagy. Potrebné informácie o vozidle a jazde poskytuje vodičovi prehľadný multifunkčný displej Maxi - DOT.

Škoda Fabia Sport

Športový vzhľad akčného modelu umocňujú 16palcové hliníkové disky kolies Atria, štýlový Styling Kit spolu s modernými prahovými lištami, športové hliníkové pedále ako aj textilné koberčeky. Model je dostupný v troch farbách exteriéru – červenej, žltej a čiernej. Automobily sú navyše označené štítkom s priebežným poradovým číslom vyrobeného vozidla. To dotvára osobitý štýl samotného modelu.

Verejnosť mala možnosť bližšie sa zoznámiť so štýlovým športovým modelom počas nedávno skončeného autosalónu Bratislava, teraz už u autorizovaných predajcov značky Škoda. Najdostupnejší model limitovanej edície Škoda Fabia Sport Edition sa ponúka v cene od 388 888 korún.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.