Štýlová Škoda Fabia Sport

Utorok, 22 apríl 2008

Škodovka si pre svoj akčný model pre zákazníka dôverne známej fabie zvolila označenie číslom 388. A pridala k tomu navyše známku...

Škoda Fabia Sport Škoda Fabia Sport

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko predstavila akčný model Fabia v špeciálnej limitovanej sérii s označením Škoda Fabia Sport Edition. Táto unikátna limitovaná séria v počte len 388 kusov vychádza z verzie Fabia Sport. Z hľadiska bezpečnosti ponúka akčný model navyše oproti bežnému vybaveniu Sport protipreklzový systém ASR a hlavové airbagy. Potrebné informácie o vozidle a jazde poskytuje vodičovi prehľadný multifunkčný displej Maxi - DOT.

Škoda Fabia Sport

Športový vzhľad akčného modelu umocňujú 16palcové hliníkové disky kolies Atria, štýlový Styling Kit spolu s modernými prahovými lištami, športové hliníkové pedále ako aj textilné koberčeky. Model je dostupný v troch farbách exteriéru – červenej, žltej a čiernej. Automobily sú navyše označené štítkom s priebežným poradovým číslom vyrobeného vozidla. To dotvára osobitý štýl samotného modelu.

Verejnosť mala možnosť bližšie sa zoznámiť so štýlovým športovým modelom počas nedávno skončeného autosalónu Bratislava, teraz už u autorizovaných predajcov značky Škoda. Najdostupnejší model limitovanej edície Škoda Fabia Sport Edition sa ponúka v cene od 388 888 korún.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.