Suzuki A:Wind: premiéra v Thajsku

Štvrtok, 12 december 2013

Nový koncept Suzuki A:Wind predstavila japonská automobilka vo svetovej premiére na 30. medzinárodnom autosalóne v Thajsku. Bude z kompaktného hatchbacku A:Wind nástupca modelu Alto?

Suzuki A Wind
Suzuki predstavil nový koncept A:Wind. Malý hatchback sa má vyrábať už v roku 2014.

Koncept A:Wind s rozmermi 3600/1600/1540 mm (d/š/v) a rázvorom náprav 2425 mm používa zážihový motor s objemom 996 cm³, bezstupňovú prevodovku CVT pohon predných kolies a má obuté pneumatiky rozmeru 185/55 R16. Suzuki A:Wind mieri do segmentu najmenších vozidiel a výrobca ráta so spustením sériovej výroby nového modelu v roku 2014. Konkurovať na Slovensku by mohol škodováckemu modelu Citigo.

Podľa Suzuki má nový model priviať nový vietor do A segmentu. Symbolizuje to aj slovko Wind (vietor) v jeho názve. Suzuki A:Wind má priestranný interiér, užívateľsky prívetivý a má mať veľmi nízku spotrebu paliva. Zakladá si na kvalite spracovania, rovnako aj na dynamickom dizajne. Dojem z jeho vzhľadu má umocňovať aj jeho farebne elegantný a štýlový exteriér (žltá a modrá farba), ale aj interiér elegantnej béžovej farby.

Príťažlivosť nového modelu má dotvárať dynamická maska ​​chladiča s integrovanými svetlami. Jeho eleganciu zvyšujú charakteristické, po stranách sa rozširujúce línie. Koncepcia usporiadania interiéru zvyšuje pohodlie. Ponúka široké dvere i väčšiu vzdialenosť medzi prednými a zadnými sedadlami. Priestrannosť akcentuje tiež prístrojový panel. Veľkosť batožinového priestoru zatiaľ nepoznáme, ale vraj má byť na svoju kategóriu nadpriemerný.

Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind
Autor: jan Gold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.