Suzuki A:Wind: premiéra v Thajsku

Štvrtok, 12 december 2013

Nový koncept Suzuki A:Wind predstavila japonská automobilka vo svetovej premiére na 30. medzinárodnom autosalóne v Thajsku. Bude z kompaktného hatchbacku A:Wind nástupca modelu Alto?

Suzuki A Wind
Suzuki predstavil nový koncept A:Wind. Malý hatchback sa má vyrábať už v roku 2014.

Koncept A:Wind s rozmermi 3600/1600/1540 mm (d/š/v) a rázvorom náprav 2425 mm používa zážihový motor s objemom 996 cm³, bezstupňovú prevodovku CVT pohon predných kolies a má obuté pneumatiky rozmeru 185/55 R16. Suzuki A:Wind mieri do segmentu najmenších vozidiel a výrobca ráta so spustením sériovej výroby nového modelu v roku 2014. Konkurovať na Slovensku by mohol škodováckemu modelu Citigo.

Podľa Suzuki má nový model priviať nový vietor do A segmentu. Symbolizuje to aj slovko Wind (vietor) v jeho názve. Suzuki A:Wind má priestranný interiér, užívateľsky prívetivý a má mať veľmi nízku spotrebu paliva. Zakladá si na kvalite spracovania, rovnako aj na dynamickom dizajne. Dojem z jeho vzhľadu má umocňovať aj jeho farebne elegantný a štýlový exteriér (žltá a modrá farba), ale aj interiér elegantnej béžovej farby.

Príťažlivosť nového modelu má dotvárať dynamická maska ​​chladiča s integrovanými svetlami. Jeho eleganciu zvyšujú charakteristické, po stranách sa rozširujúce línie. Koncepcia usporiadania interiéru zvyšuje pohodlie. Ponúka široké dvere i väčšiu vzdialenosť medzi prednými a zadnými sedadlami. Priestrannosť akcentuje tiež prístrojový panel. Veľkosť batožinového priestoru zatiaľ nepoznáme, ale vraj má byť na svoju kategóriu nadpriemerný.

Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind
Autor: jan Gold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.