Suzuki A:Wind: premiéra v Thajsku

Štvrtok, 12 december 2013

Nový koncept Suzuki A:Wind predstavila japonská automobilka vo svetovej premiére na 30. medzinárodnom autosalóne v Thajsku. Bude z kompaktného hatchbacku A:Wind nástupca modelu Alto?

Suzuki A Wind
Suzuki predstavil nový koncept A:Wind. Malý hatchback sa má vyrábať už v roku 2014.

Koncept A:Wind s rozmermi 3600/1600/1540 mm (d/š/v) a rázvorom náprav 2425 mm používa zážihový motor s objemom 996 cm³, bezstupňovú prevodovku CVT pohon predných kolies a má obuté pneumatiky rozmeru 185/55 R16. Suzuki A:Wind mieri do segmentu najmenších vozidiel a výrobca ráta so spustením sériovej výroby nového modelu v roku 2014. Konkurovať na Slovensku by mohol škodováckemu modelu Citigo.

Podľa Suzuki má nový model priviať nový vietor do A segmentu. Symbolizuje to aj slovko Wind (vietor) v jeho názve. Suzuki A:Wind má priestranný interiér, užívateľsky prívetivý a má mať veľmi nízku spotrebu paliva. Zakladá si na kvalite spracovania, rovnako aj na dynamickom dizajne. Dojem z jeho vzhľadu má umocňovať aj jeho farebne elegantný a štýlový exteriér (žltá a modrá farba), ale aj interiér elegantnej béžovej farby.

Príťažlivosť nového modelu má dotvárať dynamická maska ​​chladiča s integrovanými svetlami. Jeho eleganciu zvyšujú charakteristické, po stranách sa rozširujúce línie. Koncepcia usporiadania interiéru zvyšuje pohodlie. Ponúka široké dvere i väčšiu vzdialenosť medzi prednými a zadnými sedadlami. Priestrannosť akcentuje tiež prístrojový panel. Veľkosť batožinového priestoru zatiaľ nepoznáme, ale vraj má byť na svoju kategóriu nadpriemerný.

Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind Suzuki A Wind
Autor: jan Gold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.