Suzuki Baleno sa vracia

Utorok, 01 september 2015

Auto, ktoré spoznalo Slovensko už v druhej polovici deväťdesiatych rokov, znovu k nám zavíta. Síce v inej modernizovanejšej podobe, ale s rovnakým menom Suzuki Baleno. Ešte skôr sa predstaví v polovici septembra na autosalóne v nemeckom Frankfurte.

Suzuki Baleno
Suzuki Baleno, päťdverový kompaktný hatchback, bude mať premiéru vo Frankfurte

V podobe konceptu iK2 sa nový model japonskej automobilky predstavil už na jar tohto roku na autosalóne v Ženeve. Jeho reálnejšiu podobu predkladá Suzuki teraz na prvej medializovanej snímke. Model, ktorý sa predstaví vo Frankfurte, prináša rad nových technológií, vrátane novo vyvinutej generácie ľahkej a pevnej platformy. Z obrázku sa dá usudzovať, že karoséria bude typu kompaktného päťdverového hatchbacku.

Nový model bude poskytovať priestranný a pohodlný interiér s novými technológiami. Poháňať nové Baleno bude nový preplňovaný agregát Boosterjet so zdvihovým objemom jedného litra a s priamym vstrekovaním paliva. Alternatívne je v hre aj "hybridný pohon SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) s integrovaným prídavným pohonom a štartujúcim generátorom v jednom".

Elegantný a robustný dizajn, priestranná kabína i veľa miesta pre batožinu – to všetko umocňuje vzhľad a pohodlie, ktoré Baleno ponúkne. Je takmer identický ako bol už spomínaný koncept Suzuki iK-2 vystavovaný v Ženeve. Práve on mal stvárniť ideálne auto kompaktnej veľkosti.

Významnou výhodou nového Suzuki Baleno, ktorý sa na jar budúceho roka objaví už aj u našich predajcov, má byť jeho nízka cena.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.