Suzuki Baleno sa vracia

Utorok, 01 september 2015

Auto, ktoré spoznalo Slovensko už v druhej polovici deväťdesiatych rokov, znovu k nám zavíta. Síce v inej modernizovanejšej podobe, ale s rovnakým menom Suzuki Baleno. Ešte skôr sa predstaví v polovici septembra na autosalóne v nemeckom Frankfurte.

Suzuki Baleno
Suzuki Baleno, päťdverový kompaktný hatchback, bude mať premiéru vo Frankfurte

V podobe konceptu iK2 sa nový model japonskej automobilky predstavil už na jar tohto roku na autosalóne v Ženeve. Jeho reálnejšiu podobu predkladá Suzuki teraz na prvej medializovanej snímke. Model, ktorý sa predstaví vo Frankfurte, prináša rad nových technológií, vrátane novo vyvinutej generácie ľahkej a pevnej platformy. Z obrázku sa dá usudzovať, že karoséria bude typu kompaktného päťdverového hatchbacku.

Nový model bude poskytovať priestranný a pohodlný interiér s novými technológiami. Poháňať nové Baleno bude nový preplňovaný agregát Boosterjet so zdvihovým objemom jedného litra a s priamym vstrekovaním paliva. Alternatívne je v hre aj "hybridný pohon SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) s integrovaným prídavným pohonom a štartujúcim generátorom v jednom".

Elegantný a robustný dizajn, priestranná kabína i veľa miesta pre batožinu – to všetko umocňuje vzhľad a pohodlie, ktoré Baleno ponúkne. Je takmer identický ako bol už spomínaný koncept Suzuki iK-2 vystavovaný v Ženeve. Práve on mal stvárniť ideálne auto kompaktnej veľkosti.

Významnou výhodou nového Suzuki Baleno, ktorý sa na jar budúceho roka objaví už aj u našich predajcov, má byť jeho nízka cena.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.