Suzuki Celerio: Kompaktné mini už u predajcov

Piatok, 30 október 2015

Na slovenský trh prichádza nové Suzuki Celerio. Predstavilo sa na tohtoročnom jarnom autosalóne v Ženeve a v týchto dňoch ho už ponúkajú predajcovia Suzuki na celom Slovensku. Svojim vzhľadom isto poteší záujemcov o malé autá.

1 Suzuki Celerio
Na európsky trh vstupuje novinka Suzuki Celerio, v predaji je už aj na Slovensku

Malé Celerio sa zaradí do pomerne silne obsadeného prostredia k trojčatám z českého Kolína a Bratislavy, k modelom Citroën C1, Peugeot 108, Toyota Aygo, Škoda Citigo, VW Up! a Seat Mii, ale aj Renaultu Twingo. Celerio má dĺžku 3600 mm, široké je 1600 mm, na výšku meria 1540 mm a rázvor náprav má 2425 mm. Na svoju kategóriu disponuje dostatočne priestranným interiérom a batožinový priestor má rekordne veľký objem 254 litrov.

Japonské mini poháňa úsporný benzínový litrový trojvalec, ktorý má najvyšší výkon 68 koní (50 kW) a krútiaci moment 90 Nm, s ktorým akceleruje z 0 na 100 km/h za 15 sekúnd. Kombinovaná spotreba novinky je len 4,3 l/100 km. Vďačí za ňu aj novej 5stupňoveh prevodovke s ručným radením a karosérii z vysokopevnostnej ocele s hmotnosťou len 880 kg.

2 Suzuki Celerio
Novinka od Suzuki má dostatočne priestranný interiér s výbavou, ktorej nechýba klimatizácia, digitálne rádio s CD prehrávačom, Bluetooth, vstup USB a iné

Konvenčný mestský hatchback Celerio má praktickú 5dverovú karosériu, ktorá nie je v tejto triede vždy samozrejmosťou. V danom segmente poskytuje komfortnú výbavu a viaceré bezpečnostné prvky: päťstupňovú manuálnu prevodovku, klimatizáciu, elektrické okná a autorádio s Bluetooth. V základnej výbave využíva Celerio posilňovač riadenia, stabilizačný systém, šesť airbagov a kontrolu tlaku v pneumatikách.

Nové Suzuki Celerio sa na Slovensku predáva za cenu 8400 eur, vrátane metalického laku.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."