Suzuki Celerio: Kompaktné mini už u predajcov

Piatok, 30 október 2015

Na slovenský trh prichádza nové Suzuki Celerio. Predstavilo sa na tohtoročnom jarnom autosalóne v Ženeve a v týchto dňoch ho už ponúkajú predajcovia Suzuki na celom Slovensku. Svojim vzhľadom isto poteší záujemcov o malé autá.

1 Suzuki Celerio
Na európsky trh vstupuje novinka Suzuki Celerio, v predaji je už aj na Slovensku

Malé Celerio sa zaradí do pomerne silne obsadeného prostredia k trojčatám z českého Kolína a Bratislavy, k modelom Citroën C1, Peugeot 108, Toyota Aygo, Škoda Citigo, VW Up! a Seat Mii, ale aj Renaultu Twingo. Celerio má dĺžku 3600 mm, široké je 1600 mm, na výšku meria 1540 mm a rázvor náprav má 2425 mm. Na svoju kategóriu disponuje dostatočne priestranným interiérom a batožinový priestor má rekordne veľký objem 254 litrov.

Japonské mini poháňa úsporný benzínový litrový trojvalec, ktorý má najvyšší výkon 68 koní (50 kW) a krútiaci moment 90 Nm, s ktorým akceleruje z 0 na 100 km/h za 15 sekúnd. Kombinovaná spotreba novinky je len 4,3 l/100 km. Vďačí za ňu aj novej 5stupňoveh prevodovke s ručným radením a karosérii z vysokopevnostnej ocele s hmotnosťou len 880 kg.

2 Suzuki Celerio
Novinka od Suzuki má dostatočne priestranný interiér s výbavou, ktorej nechýba klimatizácia, digitálne rádio s CD prehrávačom, Bluetooth, vstup USB a iné

Konvenčný mestský hatchback Celerio má praktickú 5dverovú karosériu, ktorá nie je v tejto triede vždy samozrejmosťou. V danom segmente poskytuje komfortnú výbavu a viaceré bezpečnostné prvky: päťstupňovú manuálnu prevodovku, klimatizáciu, elektrické okná a autorádio s Bluetooth. V základnej výbave využíva Celerio posilňovač riadenia, stabilizačný systém, šesť airbagov a kontrolu tlaku v pneumatikách.

Nové Suzuki Celerio sa na Slovensku predáva za cenu 8400 eur, vrátane metalického laku.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.