Suzuki Celerio: Kompaktné mini už u predajcov

Piatok, 30 október 2015

Na slovenský trh prichádza nové Suzuki Celerio. Predstavilo sa na tohtoročnom jarnom autosalóne v Ženeve a v týchto dňoch ho už ponúkajú predajcovia Suzuki na celom Slovensku. Svojim vzhľadom isto poteší záujemcov o malé autá.

1 Suzuki Celerio
Na európsky trh vstupuje novinka Suzuki Celerio, v predaji je už aj na Slovensku

Malé Celerio sa zaradí do pomerne silne obsadeného prostredia k trojčatám z českého Kolína a Bratislavy, k modelom Citroën C1, Peugeot 108, Toyota Aygo, Škoda Citigo, VW Up! a Seat Mii, ale aj Renaultu Twingo. Celerio má dĺžku 3600 mm, široké je 1600 mm, na výšku meria 1540 mm a rázvor náprav má 2425 mm. Na svoju kategóriu disponuje dostatočne priestranným interiérom a batožinový priestor má rekordne veľký objem 254 litrov.

Japonské mini poháňa úsporný benzínový litrový trojvalec, ktorý má najvyšší výkon 68 koní (50 kW) a krútiaci moment 90 Nm, s ktorým akceleruje z 0 na 100 km/h za 15 sekúnd. Kombinovaná spotreba novinky je len 4,3 l/100 km. Vďačí za ňu aj novej 5stupňoveh prevodovke s ručným radením a karosérii z vysokopevnostnej ocele s hmotnosťou len 880 kg.

2 Suzuki Celerio
Novinka od Suzuki má dostatočne priestranný interiér s výbavou, ktorej nechýba klimatizácia, digitálne rádio s CD prehrávačom, Bluetooth, vstup USB a iné

Konvenčný mestský hatchback Celerio má praktickú 5dverovú karosériu, ktorá nie je v tejto triede vždy samozrejmosťou. V danom segmente poskytuje komfortnú výbavu a viaceré bezpečnostné prvky: päťstupňovú manuálnu prevodovku, klimatizáciu, elektrické okná a autorádio s Bluetooth. V základnej výbave využíva Celerio posilňovač riadenia, stabilizačný systém, šesť airbagov a kontrolu tlaku v pneumatikách.

Nové Suzuki Celerio sa na Slovensku predáva za cenu 8400 eur, vrátane metalického laku.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.