Suzuki chystá elektrické SUV kupé Futuro-e

Štvrtok, 06 február 2020

Futuro-e je koncept elektrického modelu, módneho kupé SUV, ktoré Suzuki predstavuje v týchto dňoch v indickom Dillí na autosalóne Auto Expo 2020. Má ísť o prvý čisto elektrický automobil japonskej značky Suzuki.

Suzuki-Futuro-e
Suzuki Futuro-e ako budúce SUV kupé v novom šviháckom dizajne

Futuro-e ako SUV kupé naznačuje, že aj Suzuki sa vydáva na cestu ako to už urobili mnohé automobilky pred ňou. Napríklad aj Škoda modelmi Kodiaq GT alebo Kamiq GT, alebo SUV kupé iných automobiliek.

Koncept Futuro-e pripravila indická odnož japonskej automobilky, spoločnosť Maruti Suzuki India. Plne elektrický model má slúžiť ako príkladný koncept udržateľnej mobility a spolu s ďalšími novými produktmi a technológiami ich Suzuki uvedie na indickom autosalóne.

Koncept japonská automobilka predstavuje na prvej a zatiaľ jedinej snímke v parádnej siluete. Švihácky vzhľad konceptu naznačuje odklon od doterajšieho konvenčného dizajnu. Pôjde zrejme o niečo nové v ponuke japonskej automobilky. Futuro-e sa predvádza v novom dizajnovom jazyku, ktorým sa zrejme budú uberať budúce modely Suzuki.

Futuro-e ako koncept kombinuje nový dizajn s novými technológiami, keďže podľa automobilky ide o budúci elektrický model. Podrobnejšie o novom koncepte zverejní automobilka viac informácií až na autosalóne v Dillí, ktorý sa koná od 5. do 12. februára.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.