Suzuki do zimy: SX4 Snow

Utorok, 04 január 2011

Suzuki SX4, automobil na bežné komunikácie, ale aj na nespevnené cesty, prichádza v týchto dňoch na slovenský trh v špeciálnej limitovanej edícii Snow (snežné).

Suzuki SX4 spredu
Suzuki SX4 v špeciálnej "snežnej" edícii Snow a čiernom laku Cosmic Black Pearl Metallic

V ľahšom teréne využíva SX4 inteligentný pohon 4x4 i-AWD, ktorý funguje v troch režimoch. Na výber má metalické farby: čiernu (Cosmic Black), striebornú (Silky Silver), oranžovú (Sunlight Copper) a novú zelenú (Smoky Green). Sú bez príplatku, rovnako ako súprava kolies so zimnými pneumatikami.

Suzuki SX4 Snow sa dodáva aj v najvyššej výbave GS a navyše s mriežkou chladiča v sivej farbe, spojlerom predného a zadného nárazníka, či strešnými pozdĺžnymi nosičmi. Celkový dojem dolaďujú tiež sivé disky kolies z ľahkej zliatiny a navyše kožený volant prešívaný striebornou niťou. Exkluzivitu tejto limitovanej snežnej edície podčiarkujú sedadlá čalúnené syntetickou kožou Alcantara.

Suzuki SX4 interiér
Pôsobivý interiér Suzuki SX4 v "snežnej" edícii so sedadlami čalúnenými Alcantarou

Ďalšia sériovo dodávaná výbava zahŕňa: ESP, šesť airbagov, predné hmlové svetlomety, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, bezkľúčové otváranie a štartovanie, palubný počítač, automatickú klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu aj vzadu, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, vyhrievané predné sedadlá, rádio s CD/mp3 a ovládaním na volante a tmavé zadné sklá.

Konečná cena Suzuki SX4 SE je 14 999 € vrátane sady zimných kolies. Cena zostáva nezmenená aj po zvýšení DPH od 1. januára 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.