Suzuki do zimy: SX4 Snow

Utorok, 04 január 2011

Suzuki SX4, automobil na bežné komunikácie, ale aj na nespevnené cesty, prichádza v týchto dňoch na slovenský trh v špeciálnej limitovanej edícii Snow (snežné).

Suzuki SX4 spredu
Suzuki SX4 v špeciálnej "snežnej" edícii Snow a čiernom laku Cosmic Black Pearl Metallic

V ľahšom teréne využíva SX4 inteligentný pohon 4x4 i-AWD, ktorý funguje v troch režimoch. Na výber má metalické farby: čiernu (Cosmic Black), striebornú (Silky Silver), oranžovú (Sunlight Copper) a novú zelenú (Smoky Green). Sú bez príplatku, rovnako ako súprava kolies so zimnými pneumatikami.

Suzuki SX4 Snow sa dodáva aj v najvyššej výbave GS a navyše s mriežkou chladiča v sivej farbe, spojlerom predného a zadného nárazníka, či strešnými pozdĺžnymi nosičmi. Celkový dojem dolaďujú tiež sivé disky kolies z ľahkej zliatiny a navyše kožený volant prešívaný striebornou niťou. Exkluzivitu tejto limitovanej snežnej edície podčiarkujú sedadlá čalúnené syntetickou kožou Alcantara.

Suzuki SX4 interiér
Pôsobivý interiér Suzuki SX4 v "snežnej" edícii so sedadlami čalúnenými Alcantarou

Ďalšia sériovo dodávaná výbava zahŕňa: ESP, šesť airbagov, predné hmlové svetlomety, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, bezkľúčové otváranie a štartovanie, palubný počítač, automatickú klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu aj vzadu, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, vyhrievané predné sedadlá, rádio s CD/mp3 a ovládaním na volante a tmavé zadné sklá.

Konečná cena Suzuki SX4 SE je 14 999 € vrátane sady zimných kolies. Cena zostáva nezmenená aj po zvýšení DPH od 1. januára 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.