Suzuki do zimy: SX4 Snow

Utorok, 04 január 2011

Suzuki SX4, automobil na bežné komunikácie, ale aj na nespevnené cesty, prichádza v týchto dňoch na slovenský trh v špeciálnej limitovanej edícii Snow (snežné).

Suzuki SX4 spredu
Suzuki SX4 v špeciálnej "snežnej" edícii Snow a čiernom laku Cosmic Black Pearl Metallic

V ľahšom teréne využíva SX4 inteligentný pohon 4x4 i-AWD, ktorý funguje v troch režimoch. Na výber má metalické farby: čiernu (Cosmic Black), striebornú (Silky Silver), oranžovú (Sunlight Copper) a novú zelenú (Smoky Green). Sú bez príplatku, rovnako ako súprava kolies so zimnými pneumatikami.

Suzuki SX4 Snow sa dodáva aj v najvyššej výbave GS a navyše s mriežkou chladiča v sivej farbe, spojlerom predného a zadného nárazníka, či strešnými pozdĺžnymi nosičmi. Celkový dojem dolaďujú tiež sivé disky kolies z ľahkej zliatiny a navyše kožený volant prešívaný striebornou niťou. Exkluzivitu tejto limitovanej snežnej edície podčiarkujú sedadlá čalúnené syntetickou kožou Alcantara.

Suzuki SX4 interiér
Pôsobivý interiér Suzuki SX4 v "snežnej" edícii so sedadlami čalúnenými Alcantarou

Ďalšia sériovo dodávaná výbava zahŕňa: ESP, šesť airbagov, predné hmlové svetlomety, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, bezkľúčové otváranie a štartovanie, palubný počítač, automatickú klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu aj vzadu, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, vyhrievané predné sedadlá, rádio s CD/mp3 a ovládaním na volante a tmavé zadné sklá.

Konečná cena Suzuki SX4 SE je 14 999 € vrátane sady zimných kolies. Cena zostáva nezmenená aj po zvýšení DPH od 1. januára 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."