Suzuki G70: spotreba ako hybrid

Štvrtok, 15 marec 2012

Koncept kompaktu G70 s benzínovým motorom, avšak iba so spotrebou hybridu, predstavila v európskej premiére japonská automobilka Suzuki na autosalóne v Ženeve. Bolo by zaujímavé, ak by sa nový úsporný kompaktný automobil G70 dostal v blízkej budúcnosti do výroby.

Suzuki G70
Štúdia Suzuki G70 predstavená v Ženeve by sa, možno s triezvejšími tvarmi, mohla dostať do sériovej výroby a nahradiť starší "presluhujúci" model Alto

Štvormiestny kompakt Suzuki G70 dlhý len 3,55 a široký 1,63 metra a rázvorom náprav necelých 2,43 metra s ultraľahkou a pevnou karosériou váži len 730 kg, čo je až o 100 kg menej ako má najľahšie Suzuki Alto. Má prepracovanú aerodynamiku a oproti iným modelom vo svojom segmente až o 10 percent nižší súčiniteľ odporu vzduchu. Benzínový motor s objemom 0,8 litra s turbodúchadlom, priamym vstrekovaním a bezstupňovou prevodovkou CVT, funkciou štart stop a rekuperáciou brzdnej energie umožňuje vozidlu zníženie emisií CO2 na hranicu 70 g/km.

Oblé tvary, priehľadné materiály a relatívne svetlé farby, napríklad zelená karoséria v kontraste s bielou strechou, umocňujú pri Suzuki G70 dojem kvality a ekologickosti. Futuristická kabína vozidla má premenlivý dotykový displej s informáciami pre navigáciu, audio systém a klimatizáciu.

Suzuki G70 Suzuki G70 Suzuki G70
Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.