Suzuki G70: spotreba ako hybrid

Štvrtok, 15 marec 2012

Koncept kompaktu G70 s benzínovým motorom, avšak iba so spotrebou hybridu, predstavila v európskej premiére japonská automobilka Suzuki na autosalóne v Ženeve. Bolo by zaujímavé, ak by sa nový úsporný kompaktný automobil G70 dostal v blízkej budúcnosti do výroby.

Suzuki G70
Štúdia Suzuki G70 predstavená v Ženeve by sa, možno s triezvejšími tvarmi, mohla dostať do sériovej výroby a nahradiť starší "presluhujúci" model Alto

Štvormiestny kompakt Suzuki G70 dlhý len 3,55 a široký 1,63 metra a rázvorom náprav necelých 2,43 metra s ultraľahkou a pevnou karosériou váži len 730 kg, čo je až o 100 kg menej ako má najľahšie Suzuki Alto. Má prepracovanú aerodynamiku a oproti iným modelom vo svojom segmente až o 10 percent nižší súčiniteľ odporu vzduchu. Benzínový motor s objemom 0,8 litra s turbodúchadlom, priamym vstrekovaním a bezstupňovou prevodovkou CVT, funkciou štart stop a rekuperáciou brzdnej energie umožňuje vozidlu zníženie emisií CO2 na hranicu 70 g/km.

Oblé tvary, priehľadné materiály a relatívne svetlé farby, napríklad zelená karoséria v kontraste s bielou strechou, umocňujú pri Suzuki G70 dojem kvality a ekologickosti. Futuristická kabína vozidla má premenlivý dotykový displej s informáciami pre navigáciu, audio systém a klimatizáciu.

Suzuki G70 Suzuki G70 Suzuki G70
Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.